۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای تامین مسکن مددجویان فارس هزینه شد

0
اشتراک

۱۴ میلیارد تومان اعتبار برای تامین مسکن مددجویان فارس هزینه شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، محمد بذرافشان پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی کمیته امداد با اتاق بازرگانی شیراز و اصناف استان فارس اظهار داشت: در ۸ ماه منتهی به ابتدای آذرماه ۱۴ میلیارد تومان برای تامین سرپناه مددجویان هزینه شده که ۳ میلیارد آن از محل کمک‌های خیرین در جشن ماه رمضان و ۲٫۶ میلیارد تومان از آن از محل صندوق‌های صدقه تامین شده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد استان فارس ۳۵۰ هزار نفر در قالب ۱۴۰ هزار خانوار تحت پوشش دارد افزود: سال گذشته از محل صندوق صدقات حدود ۱۶ میلیارد تومان کمک جمع‌آوری شده که اگر همین عدد را براساس ماه‌های سال بین ۳۵۰ هزار نفر تقسیم کنیم به هر نفر ۳۸۰۰ تومن می‌رسد.

مدیرکل کمیته امداد استان فارس با بیان اینکه ریالی از کمک‌های مردمی که در قالب صدقات و خیرات است به خارج از کشور و حتی خارج از استان ارسال نمی‌شود خاطرنشان کرد: در استان فارس ۵۰۰ هزار مشترک صندوق صدقات داریم و ۸۵ هزار حامی نیز ایتام را تحت پوشش دارند.

وی با بیان اینکه امروز بیشتر از اینکه نیازمند پول باشیم نیازمند تفکر، مشورت و راهنمایی هستیم برای اینکه بتوانیم به درستی از ظرفیت خیران برای ایجاد اشتغال و ارزش افزوده استفاده کنیم تصریح کرد: سیاست‌های کمیته امداد به سمت توانمند کردن اقتصادی و اجتماعی مددجویان است.

یلدار راهدار، عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع‌، معاون و کشاورزی شیراز نیز در این جلسه با بیان اینکه اقدامات انجام شده از سوی کمیته امداد برای اشتغال‌زایی مددجویان کارگشا نبوده است اظهار داشت: برای برطرف کردن مشکل معیشت این افراد باید به جای پرداخت وام‌های ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی به سمت تجمیع این تسهیلات و سرمایه‌گذاری در زمینه‌های اقتصادی پیش رفت.

وی با بیان اینکه کمیته امداد منابع مالی و امکانات خوبی در اختیار دارد و تسهیلاتی به مددجویان  برای اشتغال‌زایی پرداخت می‌کند اما متاسفانه این تسهیلات منجر به کارآفرینی نمی‌شود و در موارد دیگر مصرف می‌شود گفت: اما این اقدامات اثر بخش نبوده و تسهیلات کارآفرینی، منجر به کارآفرینی مورد نظر نمی‌شود.

راهدار ایجاد خیرین اشتغال، تاسیس کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولیدی با مدیریت هیئت امنایی را راهکارهایی برای برطرف کردن مشکل اشتغال دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه معیشت مردم متناسب با تغیرات اقلیمی  و خشکسالی پیاپی دچار مشکل شده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.