۱۳ میلیارد ریال برای بهداشت دهان و دندان دانش آموزان نهاوند اختصاص یافت

0
اشتراک

۱۳ میلیارد ریال برای بهداشت دهان و دندان دانش آموزان نهاوند اختصاص یافت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا هادی سلگی روز چهارشنبه در شورای معاونین آموزش و پرورش نهاوند افزود: در راستای اجرای مرحله اول طرح ارتقاء سلامت در سال جاری از سوی دولت با هدف ارتقاء بهداشت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی، برای این شهرستان بیش از ۱۳ هزار دانش آموز زیر پوشش قرار گرفتند.
وی اظهار کرد : این طرح در راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت که یکی از برنامه های بنیادین دولت تدبیر می باشد مدت ۲ سال است که اجرا می شود .
وی افزود: طرح وارنیش فلوراید در دوره ابتدایی با هدف کاهش پوسیدگی ها و آسیب به دندان های شیری انجام می شود و دانش آموزان این دوره در طول سالتحصیلی دو بار خدمات فلوراید تراپی را در سطح مدرسه و زیر نظر معلمان انجام می دهند که مرحله اول آن در آبان ماه سال جاری صورت گرفته است.
وی ارائه این خدمات به دانش آموزان را نشانه توجه عمیق دولت به سلامت نیروی انسانی به عنوان آینده سازان کشور دانست و عنوان کرد: با وجود تنگناهای مالی و اعتباری موجود دولت در این زمینه اقدامات شایسته ای را انجام داده که لازم است اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت گیرد .
وی افزود: برای اجرای این طرح و اثر گذاری آن لازم است خانواده ها نیز همکاریهای لازم را داشته باشند تا وارنیش دندان به خوبی انجام گرفته و مانع پوسیدگی دندانهای فرزندانشان شود .
وی گفت: مرحله دوم این طرح در اوایل سال آینده در همه مدارس توسط مرکز بهداشت شهرستان با همکاری مدیران و معلمان در سطح ۱۴۰ دبستان ابتدایی انجام می شود .
در حال حاضر بیش از ۲۴ هزار و ۵۰۰ دانش آموزدر مدارس شهرستان نهاوند مشغول به تحصیل می باشند که بیش از ۱۳ هزار نفر آنها در دوره ابتدایی وجود دارند.
۷۵۲۵ /۶۹۹۳
خبرنگار : وحید سیفی**انتشار دهنده: اکبر بهاروند

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.