۱۰۱ پروژه بهداشتی در خراسان جنوبی آغاز می‌شود

0
اشتراک

۱۰۱ پروژه بهداشتی در خراسان جنوبی آغاز می‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، کامبیز مهدی‌زاده پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح مرکز دندان پزشکی امام علی(ع) بیرجند اظهار داشت: طرح تحول سلامت یکی از شاخص‌ترین اقدامات دولت یازدهم بوده است.

وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت متناسب با نیازهای پاسخ داده نشده در حوزه سلامت اجرا شد، تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح مسئله نخست موضوع دارو و سپس بحث درمان بود که با قوت در هفت محور در وزرات بهداشت به آن پرداخته شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یادآور شد: اعتباراتی که در سال گذشته در حوزه بهداشت وجود داشته به اندازه دو دهه گذشته بوده و شاید با کیفیت بهتر است.

مهدی‌زاده با اشاره به اینکه در سال ۹۲ در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر با ۱۰۲ پزشک کار خدمات‌رسانی انجام می‌گرفت، افزود: در حال حاضر ۱۴۰ پزشک در استان در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر استان خدمات‌رسانی می‌کنند که نسبت به سال ۹۲ حدود ۳۰ درصد رشد در این زمینه وجود داشته است.

وی ادامه داد: در گذشته به ازای هر ۴ هزار و ۳۰۰ نفر در استان یک پزشک وجود داشت ولی در حال حاضر به ازای هر ۳ هزار و ۲۰۰ نفر یک پزشک فعالیت می‌کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در گذشته بسیاری از پست‌های پزشکی در استان خالی بود و ۲۸ نیرو بهداشتی برای حاشیه شهرها فعالیت می‌کردند، اضافه کرد: در حال حاضر ۱۱۲ نیرو در این راستا جذب شده‌اند که در افزایش دسترسی مردم به خدمات تاثیرگذار است.

مهدی‌زاده یادآور شد: با توجه به اینکه به پیک بازنشستگی بهورزان نزدیک هستیم با مجوزهای اخذ شده از وزرات خانه ۷۷ بهورز جذب و به خدمت گرفته می‌شوند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات خراسان جنوبی کمبود پزشک به دلیل شرایط سخت و دشوار از نظر فضای زندگی است، گفت: با اعتباری بالغ‌ بر ۲ میلیارد تومان مکان‌های زیستی پزشکان نوسازی و بهسازی شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از نوسازی تجهیزات ۹۰ درصد خانه‌ها و مراکز بهداشتی در استان خبر داد و افزود: تعداد ۱۳ پایگاه بهداشتی در مراکز شهرهای استان ایجاد شده که اغلب آنها استیجاری است.

مهدی‌زاده اضافه کرد: با اخذ تفاهم‌نامه سه‌جانبه قرار است ۱۰۱ پروژه بهداشتی با اعتباری بالغ‌بر ۶۰ میلیارد تومان در استان آغاز شود.

وی با بیان اینکه اجرای سامانه سیب و شبکه شمس از ۴۱۲ حوزه خدمات‌رسانی با همکاری اتصال ۳۱۹ نقطه در استان وجود دارد، تصریح کرد: بالای ۹۰ درصد جمعیت در استان زیر پوشش این سامانه هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: میزان ۹۵ درصد از جمعیت استان را در سامانه سیب ثبت‌نام کرده‌ایم که از این لحاظ استان رتبه چهارم در کشور را دارد.

مهدی‌زاده با اشاره به اینکه از دی‌ماه سال گذشته طرح دندان‌پزشک خانواده در استان آغاز شده است، تصریح کرد: با آغاز این طرح شاهد افزایش ۵۵ درصد تعداد دندان‌پزشکان در استان هستیم.

وی به مرکز دندان‌پزشکی اطفال امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: با توجه به نیازی که در بخش دندان‌پزشکی اطفال و تجمیع خدمات در این زمینه در استان احساس می‌شد مرکز دندان‌پزشکی اطفال امام علی(ع) افتتاح شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: حدود ۲۲۰ میلیون تومان معاونت بهداشت برای تجهیز این مرکز هزینه کرده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.