کاهش ۱۰ درصدی آمار زایمان سزارین در بیمارستان طالقانی تبریز

0
اشتراک

کاهش ۱۰ درصدی آمار زایمان سزارین در بیمارستان طالقانی تبریز

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، دکتر بهزاد سروران روز سه شنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از این مرکز اظهارکرد: در این مدت سه هزار و ۲۷۴ مورد زایمان طبیعی و دو هزار و ۵۱۲ مورد زایمان به صورت سزارین انجام شده است.
وی ادامه داد: بیشترین دلیل سزارین به خاطر سابقه های سزارین است که از مجموع ۲ هزار و ۵۱۲ زایمان سزارین یک هزار و ۸۸۱ زایمان به دلیلی سابقه قبلی بوده است.
دکتر سروران اظهارکرد: میانگین نسبت سزارین به کل زایمان شش ماهه نخست سال جاری با احتساب سابقه سزارین ها ۴۴٫۱۰ درصد و بدون احتساب سابقه سزارین ۱۵٫۶۵ درصد است.
وی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت از تیرماه سال ۱۳۹۳ اقدام به بازسازی تمامی بخش های این مرکز کردیم که توانستیم در کمتر از یک و نیم سال با هزینه ۴۰ میلیارد ریال تمام بخش های بیمارستانی را به صورت مدرن و شیک بازسازی کنیم.
رئیس مرکز آموزشی درمانی طالقانی تبریز با اشاره به راه اندازی بخش ال دی آر (LDR) در این بیمارستان افزود: یکی از طبقات این مرکز بیش از ۱۵ سال راکد و بدون استفاده مانده بود که با هزینه ای در حدود ۲۰ میلیارد ریال اقدام به ساخت و تجهیز بخش ال دی آر در این طبقه کردیم.
وی ادامه داد: در بخش ال دی آر هشت اتاق خصوصی برای زایمان طبیعی به همراه اتاق های جانبی برای پزشک و ماما و اتاق عمل ایجاد شده و همچنین امکان حضور همسر بیمار در بالین بیمار هنگام زایمان وجود دارد.
دکتر سروران با اشاره به اینکه ماهانه در حدود ۹۰۰ زایمان در این بیمارستان انجام می شود، اظهارکرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت و طرح هتلینگ در این بیمارستان میزان مراجعان برای زایمان افزایش ۲ برابری داشته است.
وی همچنین گفت: این بیمارستان که در محل مهمانسرای سابق راه آهن با ساختمانی غیراستاندارد به ارائه خدمت مشغول بود با اجرای برنامه هتلینگ طرح تحول نظام سلامت و با بازسازی کامل آن، رتبه برتر اجرای طرح هتلینگ کشور را از آن خود کرد و مورد تقدیر وزارت بهداشت قرار گرفت.
خبرنگار: مینا بازگشا** انتشار دهنده: پرویز انصاری
۶۱۲۰/۳۰۷۱

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.