تاریخ: ۲۱:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
‌نیمی از مدارس مازندران تخریبی و نیاز به مقاوم‌سازی و نوسازی دارد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، سید حسین هاشمی عصر امروز در جلسه هم اندیشی هیئت مدیره مجمع خیران مدرسه‌ساز مازندران با دبیرکل شورای آموزش و پرورش در مجتمع دنیای آرزو اظهار داشت: توجه به تعلیم و تربیت اکنون در مدارس بیشتر تقویت شده است. وی افزود: متاسفانه بسیاری […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، سید حسین هاشمی عصر امروز در جلسه هم اندیشی هیئت مدیره مجمع خیران مدرسه‌ساز مازندران با دبیرکل شورای آموزش و پرورش در مجتمع دنیای آرزو اظهار داشت: توجه به تعلیم و تربیت اکنون در مدارس بیشتر تقویت شده است.

وی افزود: متاسفانه بسیاری از مدیران مدارس دغدغه تامین آب، برق و گاز محیط آموزشی خود را دارند که از طریق اداره مدرسه توسط خیران این نقایص رفع می‌شود.

مدیرعامل مجمع خیران مدرسه‌ساز مازندران با اشاره به قطع آب، برق و گاز مدارس استان به دلیل عدم پرداخت از سوی ادارات تاسیساتی استان، تصریح کرد: مدیران این نهادها که عضو شورای آموزش و پرورش استان و شهرستان‌ها بوده اصلا توجه ای به مصوبات شورای مورد نظر ندارند.

هاشمی با بیان اینکه این اقدام نهادهای خدمات رسان برازنده دستگاه تعلیم و تربیت استان نیست، افزود: استاندار به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش مازندران باید در این زمینه تذکراتی به دستگاه‌های خدمات رسان بدهد.

این مطلبو از دست ندید!  اصفهان| "سیور" بهشتی مخفی در دامنه کوه دنا+ تصویر

وی با تاکید بر جایگاه تعیلم و تربیت و معلمان مدارس، گفت: مدیران ادارات نباید یادشان برود که جایگاه فعلی آنان از جایگاه دیروزی آنان یعنی مدرسه ایجاد شده و باید آن را ارج و قرب کنند.

مدیرعامل مجمع خیران مدرسه‌ساز مازندران با بیان اینکه خیران استان در بازسازی و تجهیز هنرستان‌های استان ورود پیدا کردند، افزود: خیران بخش عمده ای از تعهدات خود را عملی کرده و دولت باید نسبت به ایفای تعهدات خود برای تکمیل مدارس نیمه‌کاره اقدام کند.

هاشمی با اشاره به اینکه قریب به نیمی از مدارس استان تخریبی بوده و نیاز به مقاوم‌سازی و نوسازی دارد، گفت: خیران بسیاری در کنار امورات مدارس ورود پیدا کرده و تلاش دارند.

سبحان فیروزیان، رئیس هیئت مدیره مجمع خیران مدرسه‌ساز مازندران نیز با بیان اینکه تلاش در عرصه تعلیم و تربیت امری مقدس است، افزود: باید جایگاه خیران مدرسه‌ساز در سطوح مدیریتی مدارس شناخته شود.