تاریخ: ۱۹:۴۸ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۵
۹ نکته اصلی برای طبیعت گردی در یک روز

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  سفرهای یک روزه علاوه بر اینکه شما را با این فعالیت که نوعی ورزش هست آشنا می کند، موجب می گردد که بتوانید رفته رفته به یک طبیعت گرد حرفه ای مبدل شوید.    ۱-     ۱- یک گروه، تور یا […]

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  سفرهای یک روزه علاوه بر اینکه شما را با این فعالیت که نوعی ورزش هست آشنا می کند، موجب می گردد که بتوانید رفته رفته به یک طبیعت گرد حرفه ای مبدل شوید.    9 نکته اصلی برای طبیعت گردی در یک روز

۱-     ۱- یک گروه، تور یا آژانس خوب پیدا کنید.
فوری ترین راه برای اینکه یک طبیعت گرد حرفه ای شوید این هست که این فعالیت را در یک گروه آغاز کنید. سفرهای گروهی بسیار سرگرم کننده هست و داعیه شما را زیادتر خواهد کرد. در ایران نیز شرکت های طبیعت گردی بسیار خوبی وجود دارد که توان دارید تورهای خود را با آنان آغاز کنید. مزایای دیگر گروهی سفر کردن این هست که بیم شما را از مواجهه با شرایط مختلفی که در طبیعت پیش رویتان شکل می گیرد، از بین می برد.

بیشتربخوانید : خصوصیت خرید چادر مسافرتی برای سفر

۲- ۲- هفته ای یکبار در یک پارک محلی، طبیعت گردی کنید.
طبیعت گردی های یک روزه نیازمند تمرین مداوم می باشند، البته اگر می خواهید که طبیعت گردی را به طور حرفه ای تر ادامه دهید. اهتمام کنید که یک پارک محلی را انتخاب نموده و هفته یک بار یا تنها یا با اشخاص دیگر در آن پیاده روی کنید. در این پیاده روی ها، پای شما به قدم زدن عادت می کند، توان دارید لوازمتان را آزمون کنید و روی مهارت های متفاوت مورد احتیاج کار کنید. اصلا با اهمیت نیست که کجا طبیعت گردی می کنید، با اهمیت این هست که این کار را انجام دهید! فراوان به خود سخت نگیرید و پارکی نزدیک محل زندگی خود پیدا کرده که به سادگی به آن تردد کنید.

۳- ۳- یاد بگیرید چگونه و چه وقت آب بنوشید.
طبیعت گردانی مبتدی طبق معمول به اندازه کافی آب همراه خود حمل نمی کنند. طوری برنامه ریزی کنید که دست کم ۱ لیتر برای هر دو ساعت آب بهمراه دارا باشید؛ این مقدار با توجه به شرایط آب و هوایی، فصل سال، قدم های شما، وزنتان و درجه دشواری مسیر تغییر می کند. یاد گرفتن اینکه هر مسیر طبیعت گردی چقدر احتیاج به آب دارد، یکی از با اهمیت ترین نکات برای طبیعت گردی یک روزه هست.

۴- ۱۰ ۴- ۱۰ لوازم ضروری را تهیه کنید.

   طبیعت گردی تا ۴ ساعت  طبیعت گردی زیادتر از ۴ ساعت 
نقشه و قطب نما نقشه محلی نقشه محلی
  قطب نما – در طبیعت گردی های حرفه ای تر، دستگاه جی پی اس
مراقبت از خورشید کلاه لبه دار کلاه لبه دار
کرم ضد آفتاب کرم ضد آفتاب
عینک آفتابی عینک آفتابی
  تیشرت آستین بلند
لباس های عایق ژاکت طبیعت گردی ژاکت طبیعت گردی
شلوار و ژاکت ضد آب شلوار و ژاکت ضد آب
  کلاه زمستانی گرم
  بادگیر
نور هدلمپ هدلمپ
باطری اضافه برای هدلمپ باطری اضافه برای هدلمپ
درمانی بسته کمک های اولیه دربردارنده دوا های شخصی بسته کمک های اولیه دربردارنده دوا های شخصی
آتش کبریت کوچک کبریت کوچک
فندک فندک
آتش زنه آتش زنه و ژل آتش زن
وسیله چاقوی همه کاره چاقوی همه کاره
طناب طناب
  چسب داکت
تنقلات آجیل، میوه خشک و شکلات بار آجیل، میوه خشک و شکلات بار
  ساندویچ
نوشیدنی ۲ بطری آب بسته به ساعت متمایز هست
  فیلتر تصفیه آب
لوازم اضطراری پتوی رهایی پتوی رهایی
  زیر انداز فومی
  چادر تارپ و طناب پاراکورد
مورد ها دیگر اطلاعات ارتباط ضروری اطلاعات ارتباط ضروری
سوت بلند سوت بلند
  حوله سبک
این مطلبو از دست ندید!  فیلم/ لحظه حمله شیر به مدیر دهکده طبیعت قزوین!

درباره این ۱۰ مورد اطلاعات اکتساب کنید، یاد بگیرید که کجا به آنان احتیاج دارید، چگونه باید آنان را استفاده کنید و اندک اندک آغاز کنید که آنان را در تورهای یک روزه به کار گیرید. بعضی لوازمی که در بالا آمده بسته به فصل مورد نیازتان خواهد گردید و گاهی لازم نیست که همه آنان را همراه دارا باشید.

 

طبیعت گردی یک روزه,طبیعت گردی,نکات با اهمیت طبیعت گردی در همه سفرها باید لوازم ضروری و مورد احتیاج را بهمراه دارا باشید

 
۵- ۵- کفش طبیعت گردی مناسب بخرید.
پیدا کردن کفش راحتی که موجب ایجاد تاول نشود، امکان دارد مدتی طول بکشد. تمرکز خود را روی پیدا کردن کفش خوبی که مناسب باشد بگذارید به جای این که هر هفته با کفشی که شما را آزار می دهد، طبیعت گردی کنید. صبور باشید و به جاهای زیادی سر بزنید تا کفش درست را پیدا کنید.

۶- ۶- سامانه لایه ای لباس را یاد بگیرید.
شاید مضحک باشد اما باید شبیه یک پیاز، لایه لایه لباس بپوشید تا حرارت و رطوبت بدن خود را در شرایط متفاوت مدیریت کنید. متابولیسم هر شخصی متمایز هست پس اهتمام کنید که لباس های متفاوت پایه، لباس میانه، لباس عایق، کاپشن، پلار و … را آزمون کرده تا لباس های لایه ای مناسب بدن خود را کشف کنید.

نکته: پوشیدن لباس های نازک فراوان، به شما کنترل بهتری برای شرایط می دهد تا اینکه یک لباس یا کاپشن بسیار گرم بپوشید.

۷- ۷- اطلاعات طبیعت گردی یک روزه خود را به یک آشنا بدهید.
هر زمان که تصمیم گرفتید که تنهایی به یک سفر یک روزه بروید، قطعا اطلاعات لازم را با یکی از اعضای فامیل، دوست یا آشنای مورد اعتماد در میان بگذارید. جزییاتی مثل مسیر طبیعت گردی، وقتی که به آنجا دست یافته اید، ساعت بازگشت، اینکه ماشین را کجا پارک کرده اید و مواردی این چنینی موجب می گردد که اگر احیانا در عزیمت گم شدید و یا اتفاق دیگری افتاد، شخصی که بداند شما: ۱- در عزیمت هستید. ۲- ۲- سفرتان از کجا آغاز شده، در کجا و چه ساعتی تمام می گردد.

۸- ۸- یاد بگیرید که چگونه میتوان یک نقشه توپوگرافی را قرائت کرد.
این نقشه ها که برای نشان دادن خصوصیات فیزیکی سطح زمین درست شده اند، با اندکی کار کردن به سادگی قابل خواندن می باشند. با یادگیری آنان در هر کجای سفرتان که باشید توان دارید موقعیت خود را شناسایی کنید.

۹-
زیادی از طبیعت گردان حرفه ای که امروزه رویت می کنید، با نگاه کردن به رفتارهای بقیه در چند طبیعت گردی یک روزه و چند روزه که به طور مثال چگونه قدم بردارند، چگونه کوله را تنظیم کنند و … حرفه ای شدن اند.

مرجع:بیتوته