گروه: شغل
تاریخ: ۲۰:۴۹ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
۹ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به معلولان ابرکوه پرداخت شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ابرکوه، اکرمی از پرداخت اکثر از ۹ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال ۱۱۱ معلول تحت پوشش بهزیستی اطلاع داد و اضافه کرد: پرداخت مساعدت هزینه حفظ،  تحصیلی و دانشجویی، حق پرستاری، ویزیت در خانه، تحویل وسایل مساعدت توانبخشی خدمات ارایه شده به معلولین است‌. […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ابرکوه،

اکرمی از پرداخت اکثر از ۹ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال ۱۱۱ معلول تحت پوشش بهزیستی اطلاع داد و اضافه کرد: پرداخت مساعدت هزینه حفظ،  تحصیلی و دانشجویی، حق پرستاری، ویزیت در خانه، تحویل وسایل مساعدت توانبخشی خدمات ارایه شده به معلولین است‌.

وی پرداخت بخشی از هزینه آزمایشات ژنتیک اعضای خانواده معلولین، یارانه به جایگاه ها شغل اموزی، مساعدت هزینه اشتغال خانگی به معلولین واجد شرایط روستایی از مسیر طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه، مناسب‌سازی ماشین معلولین، اعمال طرح مراقبین برای عده ای از معلولین واجد شرایط  بخشی دیگر ازخدمات گفته بود.

رئیس بهزیستی ابرکوه با اظهار اینکه ۲ هزار کودک ۳ تا ۶ سال در طرح پیشگیری از تنبلی چشم سال کنونی ابرکوه معاینه گردیدند اضافه کرد: در طرح غربالگری شنوایی نیز در همین مدت با پوشش ۱۰۰ درصدی در این شهرستان انجام گرفته هست .

  اکرمی رعایت حقوق معلولین را از وظیفه ها ارزشمند تمام دستگاه‌های متفاوت دانست و اضافه کرد: اینکه اشخاص یا نهادها نسبت به عرضه خدمات به این اشخاص دقت نداشته باشند، در واقعیت حاکی ضعف فرهنگی جامعه هست و رعایت حقوق معلولان به آنان صرفا وظیفه بهزیستی نبوده و وظیفه تمامی دستگاهها دولتی و غیر دولتی هست.

اکرمی من جمله مشکلات فعلی معلولین را بیکاری، عدم رعایت مناسب‌سازی معابر و اماکن عمومی دانست و بیان کرد: بهزیستی استان و کشور بطور مستمر  دنبال کننده قانون سه درصد استخدامی معلولین و الزام رعایت مناسب‌سازی اماکن و معابر هست.