گروه: شغل
تاریخ: ۱۹:۱۵ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
۹ دیماه نماد پیوند امت با ولایت بود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، حجت الاسلام ناصر شکریان عصر یکشنبه در گردهمایی مدیران محور قرآن های شهرهای مازندران گفت؛ نهم دیماه نماد پیوند ناگسستنی امت اسلامی با ولایت بود و زمینه رویش های عمومی انقلاب و ریزش های خواص در جامعه اسلامی هست . وی در ادامه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، حجت الاسلام ناصر شکریان عصر یکشنبه در گردهمایی مدیران محور قرآن های شهرهای مازندران گفت؛ نهم دیماه نماد پیوند ناگسستنی امت اسلامی با ولایت بود و زمینه رویش های عمومی انقلاب و ریزش های خواص در جامعه اسلامی هست .

وی در ادامه درکنار اشاره به وجود اکثر از ۸۰۰ موسسه، خانه قرآنی روستایی و شهری در مازندران و حجم عظیم فعالین قرآنی استان اضافه کرد: بسیاری از این موسسات توان دارند بعنوان یک قرارگاه فرهنگی در حوزه فعالیت های مذهبی و قرآنی برای برطرف یا کاهش لطمه های اجتماعی مؤثر و مفید واقع گردند.

عضو شورای توسعه فعالیت های قرآنی مازندران در قسمت دیگری از اظهارات خود به اکتساب رده های چندین ساله دارالقران الکریم اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران در کشور اشاره نمود و اهتمام کرد : از حجم های قرانی بعضی شهرها و روستاهای مازندران لازم هست بیشترین بهره را گرفت و برای شناسایی این حجم ها لازم هست برنامه ریزی دقیق و مدونی داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران درکنار ارزش به مبحث سبک زندگانی قرآنی و تخصص های زندگانی در سال های موخر تاکید کرد : مقام معظم رهبری مکررا در مورد بعضی تحولات در حوزه سبک زندگانی فرمایشاتی داشتند و این به معنی آن هست که لازم هست در حوزه سبک زندگانی اسلامی و تخصص های زندگانی قرآنی و ترویج آن از هیچ تلاشی دریغ نکنیم و از برپایی بعضی سمینارها و سمینار های بیهوده اجتناب کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در قسمت دیگری ضمن  اشاره به کلامی از معلم و متفکر شهید مدرس مطهری(ره) که فرمود علی (ع) شیعه جاهل قصد ندارد لکن شیعه بصیر قصد دارد ، اضافه کرد :عمل به وظیفه ها در حوزه فعالیت های فردی و اجتماعی و نهادی ارزشمند ترین اقدام در باور به ما توان داریم هست.

شکریان در انتهاء نهم دیماه را نماد پیوند امت اسلامی با ولایت دانست و اهتمام کرد : بعضی ها درصدد می باشند که نهم دیماه فراموش گردد ولی نهم دیماه و فتنه سال ۸۸ نماد بیداری امت اسلامی و محور رویش های انقلاب اسلامی گردید و بعضی خواص هم در این برهه حساس مردود گردیدند و ریزش های خواص هم در این برهه حساس رقم خورد.