گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۶:۵۰ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
۹ دمنوش خوشمزه برای معالجه راحت گلودرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز، همه چای های گرم به صورت طبیعی آرامش بخش می باشند.چای به مرطوب نگه داشتنه شدن کمک می کند، که وقتی که مریض هستید با اهمیت هست.چای های پیشنهاد شده در طب سنتی چای های پیشنهاد شده در مثل چای سبز و سفید مملو از آنتی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز،

همه چای های گرم به صورت طبیعی آرامش بخش می باشند.چای به مرطوب نگه داشتنه شدن کمک می کند، که وقتی که مریض هستید با اهمیت هست.چای های پیشنهاد شده در طب سنتی چای های پیشنهاد شده در مثل چای سبز و سفید مملو از آنتی اکسیدان هایی می باشند که به مراقبت بدن شما از سموم مضر در محیط کمک می کنند و این آنتی اکسیدان ها به شما کمک می کنند تا وقتی که مریض هستید، سالم بمانید.

چنانچه در این بخش خواهیم گفت انواع متفاوت چای گیاهی مزایای خودشان را دارند بعضی از آنان در بر دارنده عصاره ژله مشابهی می باشند که موکوس را حل می کند. این ژل باعث تسکین می گردد و حساسیت گلو را از بین می برد و انواع دیگر چای های گیاهی ضد باکتری، ضد قارچ، ضد التهاب، یا به عنوان ضد انعقاد می باشند.

چای نیز توان دارد با عده ای از مواد دیگر ترکیب شده و تاثیراتش را افزایش دهد:

مرکبات من جمله لیمو و پرتقال، ویتامین C C را به نوشیدنی شما می افزاید.

عسل ضد باکتری هست و امکان دارد به تنظیم سامانه امنیت شما کمک کند.

سرکه سیب برای هضم و تندرستی

جوش شیرین توان دارد به قتل باکتری ها و مخمرها در وقتی که گلو درد دارید، کمک کند.

بیایید نگاهی به بعضی از خوب ترین چای ها برای گلودرد دارا باشیم.

طرز تهیه چای گیاهی برای معالجه گلودرد

۱٫ نارون :

۱٫ گاهی وقت ها به نحو قرص به فروش رسیده می گردد اما پوست

طرز تهیه:

۱۲-۱۶

آب را بگذارید تا به جوش آید و پس از آن با شعله ۱۲-۱۶ اونس آب، ۲ قاشق سوپ خوری پوست یا پودر نارون ،یک قاشق چای خوری عسل و ۲ قاشق چای خوری چای سبز را به صورت اختیاری تهیه کنید.

پوست درخت و برگ های چای را بردارید و از نوشیدن چای لذت ببرید!

۲٫چای ریشه شیرین بیان برای معالجه گلودرد:

خیلی کم مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید ۵ دقیقه بماند.

طرز تهیه

۲٫

چای ریشه شیرین بیان برای معالجه گلودرد:شما توان دارید چای ریشه شیرین بیان را در مقادیر کم بنوشید و یا آن را قرقره کنید، اما نوشیدن بیشتر از حدش توان دارد اثرها جانبی منفی داشته باشد.

۳٫چای ریشه گل ختمی برای معالجه گلودرد:

قدری آب ،۲ قاشق سوپ خوری خرد شده یا رنده شیرین بیان ،یک قاشق چایخوری دارچین و مقدلری پوست پرتقال را به صورت اختیاری تهیه کنید.

بگذارید تا آب به جوش آید و پس از آن شعله را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید ۵ دقیقه بماند.

۳٫چای ریشه گل ختمی برای معالجه گلودرد:اگر مبتلا به گلو درد و سرفه شدید هستید، چای ریشه گل ختمی توان دارد یک ترکیب موثر برایتان باشد.

۴٫ چای لیمو عسل برای بهبود گلودرد:

مرکبات از قبیل لیمو و پرتقال خوب ترین راه برای افزودن ویتامین C به رژیم غذایی قدری آب ، ۲ قاشق سوپ خوری تکه و یا رنده ریشه گل ختمی و ۲ قاشق چای خوری نعناع را به صورت اختیاری تهیه کنید.

طرز تهیه

بگذارید تا آب به جوش آید و پس از آن درجه را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید ۵ دقیقه بماند.

و از نوشیدنی لذت ببرید.

یک برش لیمو برای چاشنی آن عالی می گردد و لذت ببرید!

۵٫ چای نعناع فلفلی برای معالجه گلودرد:

این یک گیاه مملو از شاخ و برگ هست که در اروپا و خاور میانه رشد چای لیمو عسل برای بهبود گلودرد: می باشند آنان علاوه بر این غنی از آنتی اکسیدان می باشند و زنجبیل خاصیت ضد التهابی دارد که به آرامش و تسکین گلو درد کمک می کند ؛ عسل ضد باکتری هست و به تنظیم سامانه امنیت کمک می کند. قدری آب، ۲ قاشق چای خوری چای سبز ،۲ قاشق چای خوری ریشه زنجبیل خرد شده و ۱/۲ لیمو و یا حدود ۱ قاشق سوپ خوری آب لیمو و ۱ قاشق سوپ خوری عسل را مهیا کنید.بگذارید تا آب به جوش آید و پس از آن صعله را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید ۳ دقیقه بماند.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه حلوا سه آرد خوشمزه و مجلسی

مواد لازم

حرارت را خاموش کرده و مواد را در یک فنجان دیگر بریزید.

دستورالعمل

حرارت را خاموش کرده و مواد را به یک فنجان جابه جا کنید ؛ یک برش لیمو برای چاشنی اش عالی می گردد و لذت ببرید!

۶٫ معالجه گلودرد با چای ریشه زنجبیل:

آنتی اکسیدان ها به زنجبیل به از بین بردن سموم محیطی کمک می کنند تا بدن شما بتواند تمام انرژی چای نعناع فلفلی برای معالجه گلودرد: می کند. برگ های گیاه نعناع فلفلی برای تهیه دمنوش به کار می رود.

جز کلیدی در طعم نعناع، منتول هست و برای تسکین درد معده و تسکین دادن ماهیچه های دردناک بسیار عالی هست.

قدری آب ، ۴-۶ گرم نعناع خرد شده و یا ۲ کیسه چای نعاع ،۲ قاشق چای خوری زنجبیل خرد شده ، ۱/۴ لیمو یا ۱/۲ قاشق سوپ خوری آبش و ۱ قاشق سوپ خوری عسل را تهیه کنید.

۷٫چای دارچین برای بهبود و معالجه گلودرد :

دارچین جدیدا به علت خواص ضد التهابی اش به سمت جامعه پزشکی درپوش آب را بگذارید تا به جوش آید و پس از آن درجه را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید ۵ دقیقه بماند. معالجه گلودرد با چای ریشه زنجبیل: خود را برای مقابله با عفونت معطوف کند.

یک قاشق سوپ خوری ریشه زرد چوبه و ۱/۲ قاشق چای خوری فلفل چای زنجبیل با لیمو ترش، ریشه زنجبیل، و عسل در اطرافش ؛ تمام مواد اولیه بر روی یک پس زمینه سفید رنگ چیده شده اند.

قدری آب ، ۲ قاشق چای خوری چای سبز (اختیاری) ، ۲ قاشق چای خوری ریشه زنجبیل خرد شده ، ۱/۲ لیمو و یا حدود ۱ قاشق سوپ خوری آب لیمو و ۱ قاشق سوپ خوری عسل را مهیا کنید.

ابتدا بگذارید تا آب به جوش آید و پس از آن زیر شعله را خیلی کم کنید و مواد اولیه را اضافه کنید و بگذارید ۳ دقیقه بماند و مواد را به یک فنجان جابه جا کنید.

۸٫ چای سبز برای معالجه گلودرد:

چای دارچین برای بهبود و معالجه گلودرد : جلب شده هست.جز فعال در رنگ زردش، کورکومین اسم دارد و در عده ای از مکمل های ضد التهاب مورد استفاده قرار می گیرد؛ چندین روش برای افزایش جذب بیشترش وجود دارد.آنتی اکسیدان به حذف ترکیباتی به اسم رادیکال های آزاد کمک می کند که در بدن جمع می گردند ؛ این رادیکال های آزاد در بدن تولید می گردند، اما از محیط مثل اگزوز خودرو، دود سیگار عده ای از مکمل های کورکومین از چربی های مخصوصی به اسم فسفولیپیدها برای کمک به حمل کورکومین به خون استفاده می نمایند. سیاه را در ۸ اونس آب ترکیب کنید.

زرد چوبه و فلفل سیاه را به مدت ۵ دقیقه حرارت دهید و مواد را در یک فنجان بریزید.

۹٫ چای بابونه برای معالجه گلودرد:

بابونه یک گیاه اروپایی هست در حقیقت فایده مستقیمی از نوشیدن چای بابونه برای گلو درد وجود ندارد، اما چای آرامش قسمتی هست که برای نوشیدن پیش از خواب اندکی عسل برای بهبود مزه اش اضافه کنید و پس از آن آنرا بنوشید و لذت ببرید. چای سبز برای معالجه گلودرد:چای سبز یک چای سنتی هست که از گل کاملیا می آید این یک چای غیر اکسید شده هست و طعم ملایمی دارد و سبز هست.

سایر چای های مفید برای گلودرد :

چای های دیگری که در در خلال تحقیق این مقاله مطرح کرده ایم، دربردارنده مورد ها زیر هست:

    گندنای کوهی

    گیلاس

    اکالیپتوس

    زغال اخته

    رازیانه

    گل داودی