تاریخ: ۱۱:۴۸ :: ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
۷ مکانِ کمتر معروف در شمال ایران برای سفر

وب‌سایت چیدانه: استان های گیلان و مازندران، دو استان پرطرفدار کشور برای مسافرت می باشند. طبیعت بکر و منطقه های دیدنی فراوان آنان موجب می گردد تا بشود از هر فرصتی برای سفر به این دو استان شمالی استفاده نمود. امروز  می خواهیم مناطقی از این دو استان را به شما معرفی کنیم که شاید […]

وب‌سایت چیدانه: استان های گیلان و مازندران، دو استان پرطرفدار کشور برای مسافرت می باشند. طبیعت بکر و منطقه های دیدنی فراوان آنان موجب می گردد تا بشود از هر فرصتی برای سفر به این دو استان شمالی استفاده نمود. امروز  می خواهیم مناطقی از این دو استان را به شما معرفی کنیم که شاید کمتر کسی آنان را بشناسد تا در سفر بعدی تان به این دو استان، جاهای تازه ای را تجربه کنید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

۱. جنگل مه آلود پاسند

۷ مکان کمتر معروف در شمال ایران برای سفر جنگل مه آلود پاسند اگر برای گردش و تفریح استان مازندران را انتخاب نموده اید پیشنهاد می کنم این سفر را به طرف شرق استان مازندران ادامه دهید تا به شهرستان بهشهر برسید. روستای زیبای پاسند و منطقه زیبای پاسند رز درست پس از طی سه کیلومتر به سمت شرق در سمت راست اتوبان در جوار رودخانه پاسند با تابلوی بزرگ خودنمایی می کند .

۲. ییلاق اولسبلنگاه ماسال

آدرس: گیلان – ماسال‎ در فاصله حدود ۲۵ کیلومتری شمال غرب این شهرستان و در بلندای کوه های تالش

۷ مکان کمتر معروف در شمال ایران برای سفر جنگل بکر و دست نخورده که هر ساله گروه های بسیاری از جنگل انبوه آن دیدن می کنند. ییلاق اولسبلنگاه ماسال اینجا ییلاقی ست خوش منظره، با پوشش مرتعی و تابستان نشین در ارتفاع ۱۴۸۹ متر از سطح دریای آزاد. این منطقه دارای مراتع بسیار بوده و خانه های موجود در آن اکثرا از چوب ساخته شده. ساکنان این منطقه از شهروندان ماسال هستن که برای استراحت و گذراندن فصل گرما در آنجا زندگی می کنند. هتل و مسافرپذیر ییلاقی زیبایی داره و گردشگرا و مسافرین بسیاری و به سمت خودش جذب کرده هست.

۳. منطقه ییلاقی دشت النزه

آدرس: گیلان، ماسال، شاندرمن

۷ مکان کمتر معروف در شمال ایران برای سفر اولسبلنگاه را باید از نزدیک دید و از طبیعت و طراوتش لذت برد. منطقه ییلاقی دشت النزه مهم‌ترین هدف کانون ییلاقی شاندرمن ییلاق دشت النزه‌ست. دشتی سرسبز و پهناور که از همه طرف با کوه‌های سرسبز احاطه شده هست. روبروی این دشت بقعه امامزاده ابراهیم النزه قرار داره که تا آن جا ۵ دقیقه پیاده روی دارد. در پای بقعه درخت کهنسال افرایی دیده می‌شه که بالغ بر ۲۰۰ سال از عمرش می‌گذرد.

این مطلبو از دست ندید!  ۳۰ نکته ضروری برای سفر‌های نوروزی که حتما باید بدانید!

۴. تالاب کیاکلایه

آدرس: گیلان، لنگرود

۷ مکان کمتر معروف در شمال ایران برای سفر به این درخت، نخ‌های رنگی، پارچه سبز رنگ و تکه سفال آویزان شده که نوعی نذر شمرده می‌شود. در این منطقه درختان ولیک سرخ و سیاه، گلابی وحشی، گردو، آلوچه وحشی دیده می‌شه، از دشت النزه به آبشار واشیاره راه داره که پیاده روی برای رسیدن به آن اندکی فراوان هست.

۵. روستای صفرابسته

آدرس: گیلان، رشت، آستانه اشرفیه، جاده کیاشهر پس از تمچال، روبروی پاسگاه پرکاپشت

۷ مکان کمتر معروف در شمال ایران برای سفر   تالاب کیاکلایه تالاب کیاکلایه یکی از غنی ترین تالاب های گیلان از لحاظ تنوع گونه های حیاتی هست. منظره های زیبایی که گیاهان در اطراف این تالاب به وجود آورده اند بسیار چشم نواز هست. اما اگر بی توجهی مسئولان به این تالاب همچنان ادامه داشته باشد، به زودی این تالاب زیبا ار دست خواهد رفت. ۵.

۶. دریاچه بره سر

آدرس: گیلان، رودبار، داماش

۷ مکان کمتر معروف در شمال ایران برای سفر روستای صفرابسته   روستایی در دامن طبیعت، زیبا و دیدنی. روستای صفرا بسته با ۱۲۵۸ نفر جمعیت دارای قدمت تاریخی ۱۵۰۰ ساله‌ هست. یه منطقه گردشگری و توریستی با جاده ای زیبا و دیدنی. از جاذبه های توریستی روستای صفرا بسته وجود جاده های تونلی، جاده‌‌‌‌ای که سرپوشیده شده از درختان توسکاست، و در فصل های بهار و پائیز نقاش طبیعت زیبا ترین رنگ ها رو در اون بکار برده.

۷. غار آویشوی

آدرس: گیلان، ماسال، ۴۰ کیلومتری شاندرمن

۷ مکان کمتر معروف در شمال ایران برای سفر دریاچه بره سر شاید بسیار ی از شما ندانید دریاچه ای زیبا و بکری کوچکتر در نزدیکی شهر بره سر قرار دارد که ویستان نامیده می گردد . استخر ویستان (viyastan ) بره سر یکی از جاذبه های طبیعی و بخشی از منطقه های نمونه گردشگری منطقه خورگام شمرده میشود که در بهار وتابستان مورد توجه گردشگران وطبیعت گردان بیشماری از سراسر ایران هست. این استخر با داشتن محیطی مفرح وسالم در دل جنگل ، دارای گونه های متفاوت از پرندگان ،انواع آبزیان خواهد بود. این دریاچه بطور طبیعی بر اثر زمین لرزه بوجود امده و آب از کوههای اطراف تامین می گردد و دارای یک موقعیت عالی و مناظر چشم نوازی خواهد بود. غار آویشوی ین غار در منطقه ای به همین اسم در جنـوب ۴۰ کیلومتری غربی شهرستان شـاندرمن ماسـاله.