تاریخ: ۱۸:۲۶ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
۶۰ هزار نفر در اربعین در موکب های استان قزوین ساکن کردن یافتند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، حامد کبودوند روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی در مکان ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین با تعریف کارهای انجام شده در اربعین حسینی عنوان کرد: در مدت ۱۱ روز وقت برپایی مراسم اربعین حسینی با مساعدت مردم و خیرین و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، حامد کبودوند روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی در مکان ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین با تعریف کارهای انجام شده در اربعین حسینی عنوان کرد: در مدت ۱۱ روز وقت برپایی مراسم اربعین حسینی با مساعدت مردم و خیرین و دستگاههای اعمالی توانستیم با برپایی موکبهای از جانب مردم خدمات مطلوبی به زوار عرضه کنیم.

ریاست ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین یادآورشد: در موکب نجف تعداد ۱۱۶ هزار وعده توزیع مواد غذایی، ۱۹ هزار نفر ساکن کردن، در موکب کربلا تعداد ۲۵۰ هزار وعده غذایی و ساکن کردن ۳۶ هزار نفر، در بین راه ۱۷ هزار وعده غذایی و ساکن کردن ۱۷ هزار نفر در مسیب ۱۱۰ هزار وعده غذایی و ساکن کردن ۱۹ هزار نفر انجام شد.

کبودوند عنوان کرد: در کربلا در هشت نقطه پذیرایی از زوار انجام شد و هر روز اکثر از دو هزار نفر پذیرایی گردیدند که در این موکب ۳۰۰ خادم حضور داشتند.

وی گفته بود: در قرارگاه طفلان مسلم ۹ موکب برپا گردید و ۱۱۰ هزار وعده غذایی توزیع گردید و ۱۹ هزار ساکن کردن نیز انجام شد و ۱۳۰ هزار میان وعده توزیع گردید.

توزیع ۵۵۶ هزار وعده غذایی

ریاست ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین اظهارداشت: در مجموع در مدت ۱۱ روز برنامه های اربعین در موکب های قزوین ۵۵۶ هزار وعده غذایی توزیع گردید و ۶۰ هزار نفر ساکن کردن یافتند.

کبودوند اهتمام کرد: همکاری وسیع مردم قزوین در تهیه هزینه های پذیرایی از زوار بی نظیر بود و ما همه هزینه ها را از مردم دریافت کردیم و هزینه گردید و این حرکت تماما از جانب مردم بود.

این مطلبو از دست ندید!  رفتار جالب فیل حامی طبیعت در مواجهه با زباله + فیلم

وی عنوان کرد: ستاد بازسازی عتبات قزوین در واقع یک حلقه واسط بین دستگاههای اعمالی و مردم برای حمایت از خدمات بود که در این میان اتاق اصناف، اتحادیه نانوایان، مرغداران، آبزیان، شهرداری های استان و شهر قزوین و استانداری و شرکت شهرک های صنعتی همکاری دوستانه ای داشتند.

وی عنوان کرد:درمراسم اربعین به ۱۰۰ هزار تخته پتو، ۱۰۰ هزار مترمکعب موکت، ۶۰ هزار شاخه داربست و ۵ هزار تخته چادر مراقبتی احتیاج داشتیم که از مکان مساعدت دستگاههای اعمالی و شهرداری ها به مبلغ ۱۴۲ میلیون تومان این اقلام خریداری گردید.

کمک های از جانب مردم به منطقه های زلزله زده ارسال شد

     

      وی افزود: زیرا قزوین استان معین برای گیلانغرب تشخیص شده ظرفیت فراوانی از امکانات ارسال شده به کربلا به منطقه های زلزله زده ارسال گردید و توزیع کانکس و توزیع غذای داغ و انتصاب داربست و ساکن کردن زلزله زدگان انجام شد.

دسته عزاداری قزوین شاخصه بود

وی در مورد برنامه های دینی ایام اربعین هم اظهارداشت: دسته عزاداری استان قزوین با حضور شش هزار زیارت کننده حسینی از دست های شاخصه در مراسم اربعین سال کنونی بود و محیط معنوی مطلوبی را در کربلا ایجاد کرده بود.