۵ خوراکی موثر برای درمان دیابت

0
اشتراک

۵ خوراکی موثر برای درمان دیابت

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، انسولین متابولیسم گلوکز، چربی، پروتئین و کربوهیدراتها را تنظیم می‌کند. سطح بالای قند خون به نشانه‌های مختلفی نظیر تشنگی بیشتر، تکرر ادرار و افزایش اشتها می‌انجامد. اگر این وضعیت درمان نشود، می‌تواند به عوارضی منجر شود. داروها و درمانهای متعددی برای حفظ سطح قند خون در حد طبیعی در دسترس هستند. شما می‌توانید درمانهای خانگی را برای کنترل سطح قند خون خود امتحان کنید. در ادامه فهرستی از موثرترین درمانهای خانگی برای کنترل سطح قند خون شما می‌آید:

 

 

۱. آب کدو تلخ (یا خیار چنبر تلخ و یا خربزه تلخ)

کارلا داروی دیابت

کارلا یا کدو تلخ یکی از موثرترین درمانهای خانگی برای دیابت است. نوشیدن آب کدو تلخ هم برای دیابت نوع ۱ و هم برای دیابت نوع دو مفید است. آب کدو تلخ به شما کمک می‌کند سطح قند خون خود را ثابت نگه دارید چرا که این گیاه خواص پایین آورنده قند خون را دارد. این گیاه همچنین به متابولیسم گلوکز در بدن شما کمک می‌کند و از مقاومت به انسولین پیشگیری می‌کند. این گیاه همچنین ترشح انسولین در پانکراس را بهبود می‌بخشد.

 

شما می‌توانید آب کدو تلخ را در خانه تهیه کنید. گیاه را نصف کنید و دانه‌ها را از آن خارج کنید. بعد با آبمیوه‌گیری آب آن را بگیرید. شما می‌توانید برای رقیق کردن کمی آب اضافه کنید. این نوشیدنی را به مدت دو ماه هر روز صبح با معده خالی بنوشید.

 

۲. برگ ریحان

ریحان داروی دیابت

برگ ریحان یکی دیگر از درمانهای موثر خانگی برای دیابت است. این برگها شامل روغنهای ضروری مانند کاریوفیلن، متیل اوژنول و اوژنول هستند. ریحان همچنین سرشار از آنتی‌اکسیدان است. این ترکیبات در برگ ریحان به عملکرد موثر سلولهای بتا در پانکراس کمک می‌کنند. تنها کاری که باید بکنید آن است که صبحها دو تا سه برگ ریحان با معده خالی بخورید.

 

۳. جمبو (یا جامون)

داروی دیابت

جامون یا جمبو حاوی تانن های قابل هیدرولیز، الاجیک اسید ها و آنتوسیانین ها است. این ترکیبات به پایین آمدن سطح قند خون کمک می‌کنند. طبق برخی تحقیقات، دانه و میوه این گیاه اثراتی بر قند خون دارد و به پایین آمدن سطح قند در ادرار و خون کمک می‌کند. این میوه یک میوه فصلی است پس سعی کنید آن را هر زمان که در دسترس است تهیه کنید. می‌توانید میوه، دانه یا برگ این گیاه را برای کاهش قند خون خود مصرف کنید. همچنین می‌توانید پودر دانه‌های خشک جامون را مصرف کنید.

 

۴. شنبلیله

داروی دیابت

شنبلیله خواص قندی دارد که به پایین آمدن سطح قند خون و بهبود تحمل گلوکز کمک می‌کنند. شنبلیله فیبر زیادی دارد و جذب قند و کربوهیدرات را کند می‌کند. همچنین ترشح انسولین وابسته به گلوکز را بهبود می‌بخشد.

 

تنها کاری که باید بکنید آن است که دو قاشق غذاخوری از دانه‌های شنبلیله را شب در آب بگذارید تا خیس بخورد. صبح روز بعد آب و دانه‌ها را بنوشید. این کار را برای چند ماه انجام دهید تا بتوانید تغییر را احساس کنید.

 

۵. بامیه

داروی دیابت

بامیه هم به لطف مولکولهای پلی‌فنولیک، یکی از درمانهای خانگی موثر برای کاهش سطح قند خون است. کاری که باید بکنیم این است. تعدادی بامیه بردارید و انتهای آنها را ببرید. با چنگال آنها را سوراخ کنید و اجازه دهید شب در آب خیس بخورند. صبح روز بعد، بامیه‌ها را از آب خارج کنید و آب آن را با معده خالی بنوشید. این روش را برای چند ماه دنبال کنید.

 

منبع:دیابتیک نیوز

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.