گروه: اخبار
تاریخ: ۱۶:۴۰ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
۵۶ مدال بین‌المللی و جهانی ارمغان سمنانی‌ها در ۶ ماهه امسال

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار ایسنا، فرزاد فتاحی در آستانه روز تربیت‌بندنی در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان گفت: این مدال‌ها عمدتا در رشته‌های ووشو، تکواندو، جودو، کاراته، تیراندازی، دارت و برخی رشته‌های رزمی بوده است. وی با اشاره به توجه جدی این استان به دو بخش ورزش بانوان […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار ایسنا، فرزاد فتاحی در آستانه روز تربیت‌بندنی در نشست خبری با اصحاب رسانه این استان گفت: این مدال‌ها عمدتا در رشته‌های ووشو، تکواندو، جودو، کاراته، تیراندازی، دارت و برخی رشته‌های رزمی بوده است.

وی با اشاره به توجه جدی این استان به دو بخش ورزش بانوان و مردان افزود: سهم بانوان از این مدال‌های کسب شده دقیقا ۵۰ درصد بوده و به عبارتی از ۵۴مدال بین‌المللی کسب شده در سال ۹۶، سهم بانوان ورزشکار ۲۶ و سهم آقایان نیز ۲۶ مدال بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان، از موفقیت برخی ورزش‌های تیمی استان در رقابت‌های بین‌المللی در ۶ماهه امسال به عنوان دلیلی بر روند رو به رشد ورزش در استان نام برد و افزود: در این ۶ماهه دو عنوان بین‌المللی و آسیایی تیمی داشتیم که یک عنوان آن به ورزش بانوان و عنوان دیگر به ورزش مردان اختصاص داشته است.

وی به دیگر موفقیت‌های ورزشکاران این استان در سطح ملی پرداخت و گفت: در این ۶ماه تنها در حوزه ورزش بانون ۱۳ عنوان تیمی در مسابقات کشوری به‌دست آوردیم که این مهم نشان از هدفگذاری درست و رشد ورزش قهرمانی در استان دارد.

فتاحی با بیان اینکه کسب مدال و عنوان‌های تیمی ورزش استان چه در رقابت‌های بین‌المللی و چه در رقابت‌های ملی با رشد بسیار بالایی در سه چهار سال اخیر روبرو بوده ادامه داد: البته در گذشته نیز توفیقات خوبی استان در کسب مدال داشته اما نکته مهم این است که جدا از رشد مدال‌آوری ورزش استان در این چهار سال، عمده توفیقات ورزشی استان در رشته‌های ورزشی المپیکی بوده است، رشته‌هایی که می‌تواند ما را به حضور ورزشکاران استان در مسابقات آسیایی، المپیک و پاراالمپیک در آینده امیدوار کند.

وی یکی از مهمترین دلایل جهش ایجاد شده در ورزش استان را اخذ میزبانی مسابقات ملی و بین‌المللی متعدد ارزیابی و تصریح کرد: تنها در ۶ ماهه اول امسال در مجموع ۵۴ میزبانی مسابقات ملی و بین‌المللی در استان داشتیم.

این مدیر مسئول اضافه کرد: در ۶ ماهه امسال استان سمنان میزبانی ۱۹ رویداد ورزشی در بخش آقایان و میزبانی ۲۴ رویداد ورزشی بانوان داشته است.ضمن اینکه در مسابقات لیگ نیز میزبانی ۱۱ رویداد در ورزش مردان و دو میزبانی در ورزش زنان داشتیم.

وی از توفیق ورزش استان در جذب اردوهای تیم‌های ملی به عنوان موفقیت دیگر استان در این حوزه نام برد و اضافه کرد: استان در این مدت میزبانی پنج اردوی تیم‌های ملی مردان و پنج اردوی تیم‌های ملی زنان کشور در رده‌های مختلف بوده است که این میزبانی‌ها به ایجاد انگیزه بیشتر در بین ورزشکاران و شناخت بیشتر آنها از ورزش قهرمانی کمک شایانی کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه استان سمنان از میزبانی مسابقات و ورود ورزشکاران به استان منتفع می‌شود گفت: در سال گذشته بیش از ۴۰۰۰ورزشکار برای حضور در مسابقات مختلف به استان سمنان آمدند و این در حالی است که با توجه به افزایش میزبانی‌ها، امسال در ۶ ماهه اول تقریبا همین تعداد به استان سمنان سفر کردند .

وی با بیان اینکه تا امسال ما برای میزبانی مسابقات تلاش می‌کردیم گفت: موفقیت استان در میزبانی از مسابقات و ایجاد زیرساخت‌های ورزشی در استان سبب شده که امروز فدراسیون‌ها در تلاش هستند که میزبانی مسابقات خود را به استان سمنان بسپارند.

فتاحی در پاسخ به پرسشی درباره برنامه‌های هفته تربیت‌بدنی از پیش‌بینی ۲۴۰ عنوان برنامه برای این هفته در استان خبر داد و افزود: علاوه بر این برنامه چندین طرح و پروژه نیز در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد.

وی از افتتاح ورزشگاه ۵۰۰۰نفری گرمسار به عنوان مهمترین این پروژه‌ها نام برد و گفت: البته بخشی از محوطه‌سازی محیط پیرامونی این استادیوم هنوز تکمیل نشده لذا چنانچه این بخش نیز کامل شود این استادیوم در اول آبان‌ماه با حضور وزیر ورزش افتتاح می‌شود و چنانچه این اتفاق نیفتد با یک تاخیر کمتر از دو هفته پروژه تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان افزود: زمین چمن، پیست دو ومیدانی، پروژکتورها، سکوی تماشاگران به ظرفیت یک‌هزار نفر در فاز اول، سرویس رختکن و…از جمله بخش‌های آماده افتتاح این پروژه است.

وی از افتتاح ۱۳ خانه ورزش روستایی به عنوان بخش دیگری از پروژه‌های افتتاحی این هفته در استان نام برد و گفت: با توجه به افزایش اعتبارات ورزش و جوانان استان تلاش ما بر این است که پروژه‌های نیمه‌تمام استان را حداکثر ظرف دو سال تکمیل و نهایی کنیم.

فتاحی با اشاره به توجه جدی دولت به حوزه ورزش از تصویب مصوبه اختصاص ۰٫۲۷ درصد از محل مالیات‌ها به عنوان یکی از بزرگترین خدمات این دولت در حوزه ورزش یاد کرد و افزود: این مصوبه به تهایی به افزایش قابل توجه اعتبارات و بودجه‌های ورزشی در کشور و به تبع آن به ورزش استان کمک شایانی کرده است.

وی با انتقاد از نادیده گرفتن دستاوردهای برخی ورزشکاران استان و تخریب آنها در فضای مجازی گفت: اکثر انتقادات مطرح شده غیرکارشناسی و با هدف های خاص صورت می‌گیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه استان سمنان برای ورزش‌هایی که در آن استان دارای استعداد ویژه‌ای است برنامه‌ریزی کرده خاطرنشان کرد: قرار نیست که بیش از ۴۰ رشته ورزشی دیگر را رها کرده و تنها به فوتبال و کشتی و یکی دو ورزش پرطرف‌دار بچسبیم. اگرچه توجه به ورزش‌های پرطرفدار نیز یک اصل مهم است که در استان نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه فوتبال استان در این چند سال رشد خوبی داشته است، افزود: قهرمانی استان سمنان در لیگ یک فوتبال ساحلی کشور و صعود به لیگ برتر، توفیقات تیم هف در لیگ دو فوتبال و موفقیت و هزینه تیم فوتبال صنایع طلائیه شاهرود و یا موفقیت امسال استان در فوتسال کشور و یا حضور درخشان تیم فوتبال آرادان در رشته‌های پایه و… از جمله این موفقیت‌ها است.

انتقادات تند مدیرکل به تخریب ورزش استان

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با انتقاد از برخی سیاه‌نمایی‌ها و تخریب برخی توفیقات ورزش استان در چند سال اخیر گفت: البته همه این سیاه‌نمایی‌ها توسط یکی دو نفر خاص و با اهداف مشخصی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ورزش و جوانان استان از انتقاد سازنده استقبال می‌کند تصریح کرد: متاسفانه عمده این تخریب‌ها به واسطه برخی زیاده‌خواهی‌ها و اثرگذاری در تصمیمات انجام می‌شود. اگرچه ما کوچک‌ترین کوتاهی در برابر این گونه افراد نخواهیم داشت و به برنامه‌های خود در این حوزه که تاثر آن بر ورزش استان کاملا روشن است، ادامه خواهیم داد.

وی با ابراز گلایه از برخی رسانه‌ها از ذکر این تخریب‌ها بدون توجه به اسناد آن گفت: ما از انتقادات هر کدام از رسانه‌ها که انتقادی منصفانه و حرفه‌ای و کارشناسانه به حوزه ورزش دارند استقبال می‌کنیم اما در برابر این سیاه‌نمایی‌های غیرکارشناسانه که تخریب ورزش استان را هدف قرار داده، کوتاه نخواهیم آمد و آمادگی داریم که با حضور رسانه‌ها به واکاوی مستند آنها بپردازیم.
انتهای پیام