گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۱:۵۴ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
۵۳۵ مهاجر غیر قانونی در ترکیه دستگیر شدند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، وزارت کشور ترکیه روز یکشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: عوامل گارد ساحلی و ژاندارمری ترکیه این مهاجران را که قصد داشتند به صورت غیرقانونی از طریق دریای مدیترانه و اژه به اروپا مهاجرت کنند، دستگیر کرده اند.بنا بر این گزارش، در عملیات گشت زنی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، وزارت کشور ترکیه روز یکشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: عوامل گارد ساحلی و ژاندارمری ترکیه این مهاجران را که قصد داشتند به صورت غیرقانونی از طریق دریای مدیترانه و اژه به اروپا مهاجرت کنند، دستگیر کرده اند.
بنا بر این گزارش، در عملیات گشت زنی گارد ساحلی ترکیه یک کشتی جستجو و نجات، ۳۶ قایق امنیت ساحلی، هفت تیم امنیتی، سه تیم غواصی جستجو و نجات و ۹ قایق کنترل شرکت داشتند.
بر اساس این گزارش، در این گشت زنی ۱۲ بالگرد و ۹ هواپیما نیز به مدت ۷۹ ساعت و پنج تیم رادار دریایی نیز ۲۵۱ ساعت همکاری کرده اند.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، سواحل ترکیه در دریای مدیترانه و به خصوص دریای اژه از محل های عبور غیرمجاز و پرمخاطره مهاجران به سمت اروپا محسوب می شود.
انتقال مهاجران به سمت اروپا در مسیرهای دریایی با استفاده از قایق ها و تجهیزات غیراستاندارد انجام می شود.
انتقال مهاجران غیرقانونی به اروپا توسط گروه های قاچاق انسان انجام می شود که با مخاطره غرق شدن در آب دریا و نیز گرفتار شدن در دست قاچاقچیان انسان و دزدان دریایی همراه است.
خاورم/۱۹۰۵**انتشار دهنده: حسن فاخری