تاریخ: ۲:۴۰ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
۴ میوه ای که زندگی شما را عوض شدن می دهد

میوه‌های تازه مراجع غنی و سرشار از انواع ویتامین‌ها، املاح و مواد معدنی می باشند و طبق پژوهش ها گوناگون، کسانی که میوه را به عنوان قسمتی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل استفاده می‌کنند کمتر با خطر مبتلا شدن به بیماری‌های مزمن مواجه می‌شوند. گرچه تمام انواع میوه‌ها و سبزیجات برای بدن ضروری […]

میوه‌های تازه مراجع غنی و سرشار از انواع ویتامین‌ها، املاح و مواد معدنی می باشند و طبق پژوهش ها گوناگون، کسانی که میوه را به عنوان قسمتی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل استفاده می‌کنند کمتر با خطر مبتلا شدن به بیماری‌های مزمن مواجه می‌شوند.

گرچه تمام انواع میوه‌ها و سبزیجات برای بدن ضروری و مفیدند اما در این مقاله به چند مورد از آنان اشاره شده که می‌توانند تقریبا تمام خواص مذکور در بالا را دارا باشند و در نتیجه با گنجاندن آنان در رژیم غذایی همه روزه خود می‌توانید زندگی سالم‌تر و باکیفیت‌تری دارا باشید:

آووکادو: این میوه خواص بسیاری دارد. آووکادو سرشار از فیبر خوراکی، ویتامین K و اسید فولیک (فولات) هست. این میوه دو برابر موز پتاسیم دارد و بدین ترتیب به تندرستی قلب مساعدت می‌کند. علاوه بر این خواص ضد التهابی دارد.

گوجه فرنگی: گوجه یک مرجع خوراکی سرشار از ویتامین‌ها، آنتی اکسیدان‌ها، فیبر و مواد معدنی هست. علاوه بر این مرجع غنی از ماده‌ای نامیده شده به لیکوپن هست که از پوست در مقابل تشعشعات UV مراقبت می‌کند و برای مبارزه با مشکلات پروستات نیز مفید هست. ذخیره ویتامین A موجود در گوجه فرنگی تاثیر ترکیبات سرطان‌زا را کاهش داده و برای مراقبت در مقابل سرطان ریه مفید هست.

کیوی: کیوی میوه‌ای آبدار و خوشمزه‌ هست که مرجع غنی از ویتامین C شمرده می‌شود و به همین سبب به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می‌کند و برای از بین بردن مولکول‌های آزاد که عامل التهاب و سرطان می باشند، کاربرد دارد. کیوی به تقویت سامانه امنیت مساعدت می‌کند و سرشار از فیبر خوراکی هست که در پیشگیری از چندین مریضی نقش دارد. این میوه در عین حال به کاهش وزن مساعدت می‌کند و اغلب برای مریض ها دیابتی سفارش می‌شود.

نارگیل: نارگیل هم به یک “خوردنی فوق‌العاده” نارگیل: نارگیل هم به یک “خوردنی فوق‌العاده” سرشناس هست و تقریبا می‌تواند احتیاج همه روزه بدن به تمام ریزمغذی‌های ضروری را تامین کند. نارگیل در بر دارنده “لوریک اسید” هست که یک چربی اشباع شده محسوب‌ می‌شود و سطح کلسترول “بد” نارگیل در بر دارنده “لوریک اسید” هست که یک چربی اشباع شده محسوب‌ می‌شود و سطح کلسترول “بد” را در بدن کاهش می‌دهد و علاوه بر این به پاکسازی عروق و تندرستی آنان مساعدت می‌کند. این میوه در عین حال سرشار از الکترولیت‌ها، آنزیم‌ها و املاح معدنی هست که به بهبود گوارش و تقویت سوخت و ساز بدن مساعدت می‌کند.