تاریخ: ۱۵:۳۸ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جام جم آنلاین به نقل از دیلی استار، در سال ۲۰۱۴ سالیانه ۱۵۴۱۹ نفر مبتلا به سرطان پوست تشخیص داده می شدند که پزشکان با آزمایش بر روی ۴۲ بیمارتوانستند به نتایجی دست یابند. اما باوجود پیشگیری و درمان بیش از۸۰ درصد مبتلایان به این بیماری، سالانه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جام جم آنلاین به نقل از دیلی استار، در سال ۲۰۱۴ سالیانه ۱۵۴۱۹ نفر مبتلا به سرطان پوست تشخیص داده می شدند که پزشکان با آزمایش بر روی ۴۲ بیمارتوانستند به نتایجی دست یابند.

اما باوجود پیشگیری و درمان بیش از۸۰ درصد مبتلایان به این بیماری، سالانه نزدیک به ۲۵۰۰ نفر در انگلستان جان خود را در اثر ابتلا به این نوع سرطان از دست می دهند .

پزشکان در ادامه بررسی اعلام کردند که چهار عامل مشترک می تواند خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهد که می توان آنها را اینگونه برشمرد:

نوشیدن شراب سفید . نوشیدن شراب سفید می تواند ۱۳ درصد ملانوم یا تومورهای بدخیم پوستی را در بدن افزایش دهد که این به DNA خون آسیب می رساند. نوشیدن آب مرکبات در صبحانه . محققان می گویند نوشیدن آب پرتقال یا گریپ فروت در صبحانه می تواند خطر ابتلا به ملانوم را در بدن ۳۶ درصد افزایش دهد به خصوص آنهایی که پوست حساسی در برابر نورخورشید دارند. وجود یک مو قرمز در بستگان نزدیک. مو قرمزها حامل ژن هستند که ضمن حساس بودن پوستشان در برابر نور خورشید ، نورهای مضر خورشید را زودتر جذب می کنند اگر مبتلا به HPV هستید و مستمر چکاب نمی کنید احتمال مبتلا شدن به سرطان پوست در شما بیشتر است . ویروس HPV یا human papillomavirus یا ویروس پاپیلومای انسانی، ویروسی بسیار شایع در میان مردان و زنان است که باعث بروز بیماریهایی چون زگیل تناسلی می شود.

برچسب ها: ,