۴ تاثیر عمده ادویه ها بر سلامت

0
اشتراک

۴ تاثیر عمده ادویه ها بر سلامت

۴ تاثیر عمده ادویه ها بر سلامت : به گزارش راهنمای سفر من  آگاهی از رویکردهای سالم تغذیه‌ای تاثیر عمده‌ای بر سلامت عمومی ما دارد. مصرف مواد غذایی سالمی مانند ادویه‌ها یکی از این رویکردهای سالم به شمار می‌آید.

بر اساس ۱۶ مقاله پژوهشی که در نشریه Nutrition Today ـ به عنوان خلاصه نشست علمی برگزار شده توسط موسسه علوم مک کورمیک و انجمن تغذیه آمریکا در واشنگتن ـ منتشر شد،

ظروف نگهداری ادویه می‌تواند یک جایگزین خوب برای قفسه داروها در منزل شما باشد. دارچین، زنجبیل، فلفل قرمز، آویشن، پونه کوهی، زردچوبه، رزماری، سیر و ریشه شیرین بیان ازجمله ادویه‌هایی هستند که در مقالات منتشر شده در این نشریه به مصرف آنها توصیه شده است.

این مقالات پژوهشی، چهار حوزه عمده‌ای را که گیاهان دارویی و ادویه‌ها می‌توانند بر تندرستی ما مؤثری بگذارند این‌ نوع ارائه می‌کنند:

۴ تاثیر عمده ادویه ها بر سلامت

مزه‌دارتر کردن غذاهای سالم

غذاهای سالم به سبب نداشتن چربی و قند بسیار، طبق مرسوم به بی‌مزه بودن آوازه دارند اما تحقیقات دانشگاه کلرادو نشان می‌دهد اضافه کردن ادویه به غذاهای سالم می‌تواند آنان را مثل غذاهای چرب، جالب و خوشایند بسازد.

این یعنی ادویه‌ها می‌توانند با خوش طعم‌تر کردن غذاهایی سالم، یک رژیم غذایی سالم را به یک برنامه غذایی بلندمدت مبدل کنند.

جایگزینی برای نمک

متاسفانه یک رژیم غذایی کم سدیم برای افرادی که فشار خون بالا دارند تماما بی‌طعم و مزه هست،

اما خبر مطلوب این هست طبق تحقیقات دانشگاه جان هاپکینز، اضافه کردن ادویه به غذاها موجب می‌شود اشخاص، ۹۶۶ میلی‌گرم کمتر از هنگامی به غذا ادویه اضافه نمی‌کنند سدیم استفاده کنند.

احساس سیری طولانی‌تر

غذاهای پرادویه نه‌تنها خوش طعم‌تر می باشند، لکن موجب احساس سیری زیادتر و افزایش متابولیسم نیز می‌شوند.

داشتن احساس سیری موجب می‌شود در طول روز کمتر به میان وعده‌های ناسالم روی بیاورید و در دستاورد شاهد کاهش وزن باشید.

کاهش ریسک هجوم های قلبی

ادویه‌ها علاوه بر تاثیرات مفید غیرمستقیمی که به سبب کاهش وزن بر تندرستی قلب بجا می‌گذارند، به خودی خود نیز برای قلب مفید می باشند.

پژوهشی که از طریق محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا انجام گردید نمایش داد اضافه کردن ادویه حتی به یک غذای پرچرب موجب کمتر شدن سطح انسولین و تری‌گلیسیرید خون پس از غذا می‌شود.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.