تاریخ: ۴:۴۴ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
۴ اثر مخرب شکر روی مغز!

آوای تندرستی: گرچه مغز به مقادیر کافی شکر برای کارکرد صحیح احتیاج دارد، اما این نوع شکر، گلوکز طبیعی هست که در فرآورده ها غذایی مثل میوه‌ها و غلات یافت می‌شود. در برابر فروکتوز قندی هست به مواد غذایی و نوشیدنی‌های فراوری شده افزوده می‌شود و خطرهای بلندمدت و بسیار مخرب روی مغز دارد: در […]

آوای تندرستی: گرچه مغز به مقادیر کافی شکر برای کارکرد صحیح احتیاج دارد، اما این نوع شکر، گلوکز طبیعی هست که در فرآورده ها غذایی مثل میوه‌ها و غلات یافت می‌شود. در برابر فروکتوز قندی هست به مواد غذایی و نوشیدنی‌های فراوری شده افزوده می‌شود و خطرهای بلندمدت و بسیار مخرب روی مغز دارد:

در برابر فروکتوز قندی هست به مواد غذایی و نوشیدنی‌های فراوری شده افزوده می‌شود و خطرهای بلندمدت و بسیار مخرب روی مغز دارد:شکر اعتیاد آور هست: اعتیاد به قند یک نگرانی حقیقی و رو به رشد برای اکثریت جمعیت جهان هست. پژوهشگران باور دارند که هنگام استفاده شیرینی قسمتی از مغز که فعال می‌شود و طلب شیرینی دو مرتبه می‌کند، همان بخشی هست که با استفاده مواد مخدر فعال می‌شود و مواد مخدر بیشتری طلب می‌کند.

شکر خطر مبتلا شدن به زوال عقل را بالا می‌برد: دیابت نوع ۲ کنترل نشده دیرزمانی هست که با مبتلا شدن به زوال عقل پیوند خورده هست، زیرا قند خون افزایش یافته به تمام اندام‌های بدن انسان، من جمله مغز عارضه وارد می‌کند، اما حتی افزایش اندک در قند خون نیز می‌تواند مشکل آفرین باشد. افزایش اندک در سطح قند خون می‌تواند با التهاب همراه باشد که به مغز عارضه وارد می‌کند.

شکر خطر مبتلا شدن به افسردگی را افزایش می‌دهد: استفاده بیشتر از حد قند می‌تواند تاثیرات عمده‌ای بر خلق و خوی شما داشته باشد.

شکر با بیماری‌های التهابی و آلزایمر مربوط هست: استفاده فراوان شکر خطر مبتلا شدن به مریضی آلزایمر را افزایش می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که مقاومت به انسولین و مقدار گلوکز خون که از معیار‌های تشخیص دیابت هستند، با بروز اختلالات مغزی مثل آلزایمر در ارتباطند.