گروه: اخبار
تاریخ: ۱۴:۱۴ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
۴۷ درصد فرانسوی‌ها معتقدند نه لوپن و نه ماکرون کاملا صادق نیستند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بر طبق این نظرسنجی ۴۲ درصد رای دهندگان فرانسوی تردید دارند که مارین لوپن، کاندیدای ریاست جمهوری حزب جبهه ملی و امانوئل ماکرون، کاندیدای جنبش تازه تاسیس “به پیش!” بتوانند فرانسه را متحد کنند. همچنین ۳۶ درصد پاسخگویان نیز معتقد بودند […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بر طبق این نظرسنجی ۴۲ درصد رای دهندگان فرانسوی تردید دارند که مارین لوپن، کاندیدای ریاست جمهوری حزب جبهه ملی و امانوئل ماکرون، کاندیدای جنبش تازه تاسیس “به پیش!” بتوانند فرانسه را متحد کنند.

همچنین ۳۶ درصد پاسخگویان نیز معتقد بودند که نه ماکرون و نه لوپن “منش ریاست جمهوری” ندارند.

در این نظرسنجی که از سوی موسسه “ایفوپ” انجام شد، مشخص شد که مجموعا ۵۴ درصد رای دهندگان مارین لوپن را کاندیدای ریاست جمهوری “بی ثبات” تلقی می‌کنند در حالی که ۲۵ درصد چنین عقیده‌ای در مورد ماکرون داشتند. ۴۲ درصد نیز در این نظرسنجی معتقد بودند که لوپن بهتر می‌تواند از کشورشان در مقابل تروریسم دفاع کند اما ۲۲ درصد چنین عقیده‌ای را درباره ماکرون داشتند.

بر طبق این نظرسنجی ۴۷ درصد معتقد بودند هر دو کاندیدا کاملا صادق نیستند، ۴۴ درصد عقیده داشتند که هیچ یک از دو کاندیدا با نیازهای روزمره مردم فرانسه آشنایی ندارند و ۴۵ درصد نیز گفتند که هیچ یک از دو کاندیدا نمی‌توانند میزان بیکاری را در فرانسه کاهش دهند.

این نظرسنجی در بازه زمانی ۲۶-۲۸ آوریل با پرسش از ۱۰۰۰ نفر انجام شد.

ماکرون و لوپن قرار است در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در تاریخ ۷ مه با یکدیگر رقابت کنند. در دور اول این انتخابات که در تاریخ ۲۳ آوریل برگزار شد ماکرون با ۲۴.۰۱ درصد آرا بیشترین میزان آرا را کسب کرد و بعد از او لوپن با ۲۱.۳۰ درصد آرا قرار گرفت و هر دو به دور دوم راه پیدا کردند.

انتهای پیام