۴۴۰ مددجوی کمیته امداد استان سمنان اماکن مقدس قم را زیارت کردند

0
اشتراک

۴۴۰ مددجوی کمیته امداد استان سمنان اماکن مقدس قم را زیارت کردند

محمد ابراهیم یوسفیان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه اعزام کاروان های زیارتی نقش مهمی در تامین نیازهای معنوی در کنار رفع مشکلات مادی افراد تحت پوشش این نهاد دارد، افزود: ۴۴۰ نفر از زنان تحت حمایت در قالب چهار کاروان زیارتی با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریالی در قالب طرح «شوق زیارت» به اماکن مقدس شهر قم اعزام شدند.

وی با بیان اینکه مسن‌ترین و جوان‌ترین مددجوی اعزام شده به ترتیب ۶۵ و ۱۵ سال سن داشتند، گفت: زائران در این اعزام، از دوره های آموزشی متنوعی با موضوعاتی چون رسالت زنان منتظر، شیوه های دعوت به نماز، پیشگیری از اعتیاد و فرصت های پیش روی جوانان برخوردار شدند.

مدیر فرهنگی کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه زائران به مدت ۳ روز و ۲ شب در شهر مقدس قم حضور داشتند، افزود: زنان سرپرست خانوار، زنان مطلقه، دختران در شرایط ازدواج، بازمانده از تحصیل و دانش آموزان کانون های فرهنگی در اولویت این دوره از اعزام ها بودند.

یوسفیان،  افزایش معرفت دینی، نشاط معنوی و انس با ائمه اطهار(ع) را از اهداف کاروان های زیارتی «شوق زیارت» ذکر کرد و گفت: این طرح به منظور مشارکت خیران و نیکوکاران در اعزام خانواده‌های نیازمند به اماکن زیارتی اجرا می شود که بر این اساس هزینه اعزام زائران به شهر مقدس قم برای هر نفر ۱۱۵ هزار تو. مان، مشهد مقدس ۳۰۰ هزار تومان و عتبات عالیات ۸۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده و این سفرها نیز تحت نظارت سازمان حج و زیارت انجام می شود.

وی، شناسایی و بهبود مشکل های آموزشی، نشاط افزایی، تقویت رفتارهای دینی، تحکیم بنیان خانواده، تقویت روابط منطقی و عاطفی خانواده ها را از دیگر اهداف برگزاری طرح شوق زیارت برشمرد.

مدیر فرهنگی کمیته امداد استان سمنان در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از سه هزار مددجوی تحت حمایت این نهاد با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد و ۶۴ میلیون ریال به اردوهای زیارتی اعزام شدند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.