گروه: اخبار
تاریخ: ۱۵:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
۳۳ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل و بی هویت جذب مدرسه ها شدند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، رضوان حکیم زاده پیش از ظهر چهارشنبه در گردهمایی معاونان تعلیم ابتدایی و روسای ادارات پیش دبستانی و مرحله اول سراسر کشور که در اصفهان برگزار گردید با اشاره به حجم های بالای فر هنگی و هنری موجود در استان اصفهان اظهار داشت: […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، رضوان حکیم زاده پیش از ظهر چهارشنبه در گردهمایی معاونان تعلیم ابتدایی و روسای ادارات پیش دبستانی و مرحله اول سراسر کشور که در اصفهان برگزار گردید با اشاره به حجم های بالای فر هنگی و هنری موجود در استان اصفهان اظهار داشت: میدان نقش دنیا اصفهان مثال تفکر خردمندانه ای هست که در اضلاع متفاوت آثار تاریخی زیبایی وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به شرایط جذب معلمان ابتدایی اضافه کرد: ما در این قسمت برخورداری مشکلاتی هستیم که می توان با بکارگیری از حجم دانشکده های علوم تربیتی و ادامه تحصیل همکاران با عرضه ساز و امور مشخص این مشکلات را رفع ساخت.

شغل معلمی ضروری هست به رسمیت شناخته شود

معاون تعلیم ابتدایی وزارت تعلیم و پروراندن با اشاره به اینکه به رسمیت شناختن معلمان تنها وقتی صورت می پذیرد که معلمان را از سایر اقشار جامعه متفاوت کنیم، دنبال کرد: ضروری هست دقت داشت که معلمی کردن کار هر فردی نیست و احتیاج به مهارت های مورد احتیاج دارد.

حکیم زاده در ادامه با اشاره به ضرورت لطمه شناسی و اصلاح ارزشیابی کیفی و شرحی ابراز داشت: امروز ارزشیابی کیفی و شرحی یکی از چالش های تعلیم و پروراندن هست چراکه بعضی تصمیم های ارزشمند صورت گرفته در این زمینه بدون پشتوانه کار پژوهشی گرفته می شود.

مدیریت پیش دبستانی ها در کشور یکپارچه می شود

وی با اشاره به اینکه برپایی امتحان های مدرسه ها خاص نیز از چالش های پیش روی ارزشیابی کیفی و شرحی هست، اضافه کرد: در این راستا از وزارت تعلیم و پروراندن درخواست داریم نسبت به برپایی این امتحان ها دقت زیادتری برخوردار باشد.

معاون تعلیم ابتدایی وزارت تعلیم و پروراندن در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از برنامه های کلیدی تعلیم و پروراندن پوشش تحصیلی کودک ها بازمانده از تحصیل هست، گفت: بر این اساس ضروری هست دقت داشت که در سال جاری حدود ۳۳ هزار و ۸۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل و بی هویت در مدرسه ها کشور مشغول به تحصیل گردیدند.

برگزاری امتحان های پایلوت در مدرسه ها ابتدایی منع شده اظهار شده است

وی با اشاره به اینکه برپایی امتحان های پایلوت در مدرسه ها ابتدایی منع شده اظهار شده هست، اظهار داشت: متولیان امر ضروری هست به این مبحث دقت و تاکید برخوردار باشند چراکه بکارگیری از کتاب های مساعدت تعلیمی منع شده است.

حکیم زاده علاوه بر این با اشاره به تحصیل محصلین عشایر نیز اضافه کرد: برای این امر دقت داریم از حجم مدرسه ها ۲۴ ساعته برای تحصیل محصلین عشایر بکارگیری کنیم تا کمتر شاهد رها تحصیل محصلین دختر عشایر باشیم.