تاریخ: ۱۹:۳۱ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
۳۳ نفر به مریضی تب کریمه کنگو مبتلا گردیدند/ شیوع مریضی در شهرستان های مرزی

کریم امیری معاون دفتر بهداشت و مدیریت مریضی دامی سازمان دامپزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ، در مورد آخرین وضع تب کریمه کنگو گفت: طبق آخرین آمار از ۳۳ نفری که مبتلا به این مریضی گردیدند، در کمال تأسف ۳ نفر از آنان جان خود را از دست […]

33 نفر به مریضی تب کریمه کنگو مبتلا گردیدند/ شیوع مریضی در شهرستان های مرزیکریم امیری معاون دفتر بهداشت و مدیریت مریضی دامی سازمان دامپزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ، در مورد آخرین وضع تب کریمه کنگو گفت: طبق آخرین آمار از ۳۳ نفری که مبتلا به این مریضی گردیدند، در کمال تأسف ۳ نفر از آنان جان خود را از دست دادند که هر سه مورد آنان مریضی زمینه‌ای داشتند.

به گفته وی، وضع شیوع تب کریمه کنگو نسبت به مدت همانند پارسال حاکی کاهش ۵۰ تا ۶۰ درصدی مریضی در استان‌های متفاوت کشور هست.

امیری از شیوع مریضی تب کریمه کنگو در شهرستان‌های مرزی اطلاع داد و گفت: طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی در شهرستان‌های مرزی باید نگهدارى و آموزش‌های بیشتری دارا باشیم چون که تعلیم رکن کلیدی کنترل بیماری‌های بومی هست.

این مقام مسئول دنبال کرد: کشورهای همسایه من جمله افغانستان و پاکستان همیشه در فراروی این مریضی قرار دارند اما در بعضی مورد ها گزارشی  در این زمینه عرضه نشده هست که انتظار می رود در جاهایی که این مریضی رؤیت گردید سریعا نسبت به کارهای پیشگیرانه و سم‌پاشی آن محل اقدام گردد.

این مطلبو از دست ندید!  طرح ملی واکسیناسیون نیوکاسل آغاز شد

امیری در انتهاء اظهارات خود در جواب به این سؤال که آیا گزارشی از شیوع مریضی در استان تهران عرضه شده هست، تصریح نمود: در کمال خوشبختی تا به حال گزارشی از مریضی تب کریمه کنگو( سی سی اچ ) در استان تهران نشده هست.