تاریخ: ۱۴:۳۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
۳۰ میلیون ایرانی وزن غیرطبیعی دارند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار علمی ایرنا، دکتر مجید ولیزاده روز چهارشنبه در جلسه خبری ششمین کنگره پیشگیری و معالجه چاقی و سومین کنگره دنیای چاقی و متابولیک عنوان کرد: علاوه بر این ۲۰ درصد کودک ها ایرانی چاق می باشند و این چاقی زیادتر در پسران دیده می شود ولی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار علمی ایرنا، دکتر مجید ولیزاده روز چهارشنبه در جلسه خبری ششمین کنگره پیشگیری و معالجه چاقی و سومین کنگره دنیای چاقی و متابولیک عنوان کرد: علاوه بر این ۲۰ درصد کودک ها ایرانی چاق می باشند و این چاقی زیادتر در پسران دیده می شود ولی در بین بزرگسالان زیادتر خانم ها مبتلا چاقی می باشند.

ولیزاده در مورد شیوه های معالجه چاقی عنوان کرد: دگرگونی شیوع زندگانی با اصلاح کم وزن تغذیه و استفاده غذاها با ظرفیت زیادتر و کالری کمتر، انجام فعالیت های های بدنی شایسته هر روز و علاوه بر این بکارگیری از شیوه های دارودرمانی نخستین شیوه های معالجه چاقی هست.
وی اضافه کرد: ولی بعضی از اشخاص محتمل هست با بکارگیری از این شیوه ها، دستاورد ضروری را نگیرند و یا با باخت معالجه چاقی و برگشت وزن اولیه را به همراه برخوردار باشد.

وی عنوان کرد: حتی شیوه معالجهی جراحی برای ۱۵ تا ۲۰ درصد مریض ها چاق مورد بکارگیری قرار می گیرد و ۸۵ درصد مریض ها ضروری هست با شیوه های غیرجراحی و دگرگونی شیوه های درست زندگانی معالجه گردند.

** دگرگونی نگرش نسبت به زندگانی مستلزم معالجه چاقی

پازوکی اضافه کرد: جراحی کم هجومی در اشخاصی که چاقی مفرط دارند به عنوان شیوهی معالجهی برای پیشگیری از بروز آسیب ها ثانویه چاقی به شیوه لاپاراسکوپی انجام می شود.

ششمین کنگره پیشگیری و معالجه چاقی و سومین کنگره دنیای چاقی و متابولیک در روزهای هشتم تا دهم آذرماه در مرکز همایش های ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.
علمی**۱۸۳۴**۱۴۴۰
خبرنگار: ناهید شفیعی ** انتشار یافتن: گلشن