گروه: شغل
تاریخ: ۱۴:۲۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
۳۰ شرکت دانش بنیان در حوزه کشاورزی استان خراسان جنوبی مسیر اندازی می شود

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند،  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، هاشم ولی‌پورمطلق شامگاه سه شنبه در شورای عالی قسمت کشاورزی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: قسمت کشاورزی در استان خراسان جنوبی ۳۲٫۹ ۹ درصد قسمت اشتغال در استان را برخوردار هست […]

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند،  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ، هاشم ولی‌پورمطلق شامگاه سه شنبه در شورای عالی قسمت کشاورزی استان خراسان جنوبی اظهار داشت: قسمت کشاورزی در استان خراسان جنوبی ۳۲٫۹ ۹ درصد قسمت اشتغال در استان را برخوردار هست که که قسمت اعتبار افزوده در قسمت کشاورزی به متوسط کشوری ۲۹ درصد هست.

وی گفت: ۷۷ هزار هکتار مجموعه اراضی زراعی استان را تشکیل می‌دهد که ۰٫۶

رئیس ارگان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به مشکلات فرآورده ها زراعی در استان گفته بود: بالا بودن قیمت تسهیلات بانکی بویژه در خدمات دهی به کشاورزی، فقر اراضی کشاورزی و بحث نهاده‌ها و آلات کشاورزی من جمله مشکلات هست که در طول سال‌های سابق و تورم‌های به وجود آمده افزایش پیداه کرده هست.

الگوی کشت شایستهی در فرآورده ها زراعی استان وجود ندارد

رئیس ارگان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اظهار اینکه در سه سال سابق سطح دانه‌های روغنی زیرکشت در استان صفر بوده هست گفت: در حال حاضر هزار هکتار تنها سطح زیرکشت کلزا در استان هست و در کشاورزی مراقبتی استان خراسان جنوبی بخشی از استان‌هایی هست که در این زمینه توفقیقات مطلوبی اکتساب کرده هست.

بیش از ۷۷ هزار هکتار اراضی باغی استان را تشکیل می‌دهد

رئیس ارگان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اظهار اینکه اعمال طرح کاداستر بیشترین مساعدت را به کشاورزان می‌کند گفت: معتقدیم با همکاری مردم و کمک‌های آنان دگرگونی الگوی شایستهی برخوردار باشیم.

ولی‌پورمطلق با اشاره به حوزه باغی استان گفت: ۷۷ هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی باغی استان را تشکیل می‌دهد که ۲٫۷ ۶

وی با اظهار اینکه که افت‌های متاثر از خشکسالی امروزه یک از بحران‌های بزرگ این قسمت در استان شده است افزود: از دیگر مشکلات این حوزه نبود بازار ساماندهی شده و شایسته برای فرآورده ها کشاورزی و باغی استان هست.

رئیس ارگان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اهتمام کرد: عدم تخصیص تسهیلات صندوق پیشرفت ملی به قسمت دام، قدیمی بودن تکنولوژی صنعت ها بویژه در قسمت شیر من جمله مشکلات حوزه دامی استان هست.

فعالیت ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد دامی کم وزن و پر وزن در استان

وی اهتمام کرد: ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد دامی کم وزن و پر وزن و ۱۶۵ هزار نفر شتر در استان خراسان جنوبی وجود دارد.

ولی‌پور مطلق اضافه کرد: در مجموع 26 ساختمان دامپروری و ۸ ساختمان گلخانه در استان در حال فعالیت هست و در حوزه شرکت‌های دانش بنیان نیز در قسمت کشاورزی ۶ شرکت فعالیت می‌کنند که حجم زیاد پایینی هست و با اموری صورت گرفته تا انتهاء سال ۳۰ شرکت که در زمینه کشاورزی فعالیت دارند نیز مجوز شرکت دانش‌بیان خود را دریافت می‌کنند.