۳۰ درصد از سالمندان تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند

0
اشتراک

۳۰ درصد از سالمندان تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، محمد محمدی قیداری ظهر شنبه در کمیسیون بررسی خانه سالمندان، افزود: افزایش امید به زندگی سالمندان در کشور مشهود است  که در حدود ۷۹ تا ۸۰‌ سال افزایش یافته است .

وی اظهار کرد: تا پایان سال ۲۰۵۰ جمعیت سالمندان جهان به ۳۰ درصد جمعیت جهان می‌رسد و جمعیت جوان با جمعیت سالمند برابر می‌شود که این خود زنگ خطرهایی را به صدا درمی‌آورد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان به ایجاد محیط دوستدار سالمند، اشاره کردو گفت: از جمله اقداماتی که در این راستا انجام شده مناسب‌سازی محیط‌های اجتماعی در استان است که تاثیر بالایی را در بهبود کیفیت زندگی سالمندان دارد.

محمدی قیداری یادآور شد: طی بررسی‌های انجام شده برخی از سالمندان بازنشسته کشوری، تامین اجتماعی و برخی نیز تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند ولی ۳۰ درصد از سالمندان تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستندو باید حمایت شوند.

و ی گفت: با افزایش سالمندی جمعیت فعال کاهش می‌یابد و برای کنترل این مهم نباید نیروی کار ماهر را در سن ۶۰ سالگی بازنشسته کنیم.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: سیاست این سازمان واگذاری مراکز به بخش خصوصی است و بخشی از جوانان به دلیل نداشتن شغل و اشتغال به این سمت گرایش پیدا می کنند.

محمدی قیداری افزود: سونامی سالمندی در راه است و باید از هم اکنون برای این موضوع برنامه هایی داشته باشیم و محیط های دوستدار با سالمندی را ایجاد کنیم.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.