تاریخ: ۲۲:۱۲ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
۳۰۰۰ میلیاردتومان پروژه گردشگری در گلستان اجرا می‌شود

– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از علی‌آبادکتول، مجید رحمانی خلیلی عصر امروز در نشست با خبرنگاران اظهارداشت: ظرفیت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری استان به گونه‌ای است که بیش از هر زمان دیگری نیازمند ورود سرمایه‌گذاران برای توسعه استان هستیم. وی گفت: در گذشته سرمایه‌گذاری در حوزه توسعه […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از علی‌آبادکتول، مجید رحمانی خلیلی عصر امروز در نشست با خبرنگاران اظهارداشت: ظرفیت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری استان به گونه‌ای است که بیش از هر زمان دیگری نیازمند ورود سرمایه‌گذاران برای توسعه استان هستیم.

وی گفت: در گذشته سرمایه‌گذاری در حوزه توسعه گردشگری دغدغه مسئولان استانی نبود اما در سال‌های اخیر با توجه به اسناد بالادستی استان، گردشگری به عنوان محور توسعه شناحته شده است.

معاون سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: در سطح استان ۱۰۰ اقامتگاه بومگردی دارای مجوز در حال بهره‌برداری است. تلاش می‌کنیم تا پایان امسال ۱۲۰ واحد بومگردی دیگر افتتاح شود.

وی خاطرنشان کرد: بدون محاسبه اقامتگاه‌های بومگردی، ۵۰ پروژه گردشگری در سطح استان با ۵۵۲ هزار و ۸۴۲ مترمربع زیربنا و سرمایه‌گذاری سه هزار میلیارد تومان در حال ساخت است.

شهرکرد| "گردشگری" به رشته های دانشگاه پیام نور اضافه می‌شود۳۵ پروژه گردشگری در خراسان جنوبی در حال ساخت استتسهیلات صندوق توسعه ملی به ۱۶ طرح گردشگری در اردبیل اختصاص می‌یابد

این مطلبو از دست ندید!  «تنفس» بهترین فیلم جشنواره «هوستون» شد

احمد تجری، معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این نشست گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه در معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان به مسافران و گردشگران داخلی و خارجی نقش کلیدی دارند.

وی افزود: ظرفیت اقامتی مسافران در سال‌های گذشته از دغدغه‌های استان بود اما در شرایط فعلی با بهره‌برداری از اقامتگاه‌های بومگردی، هتل‌ها و خانه‌های مسافر این کمبود رفع شده است.

تجری گفت: بیش از ۶۰ راهنمای گردشگری فعال مسلط به زبان‌های مختلف در سطح استان مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: یکی از ظرفیت‌های استان گلستان وجود اقوام و تنوع جغرافیایی بوده که تلفیق آن در کنار هم، سبک متفاوتی از ارائه خدمات را در اقامتگاه‌های بومگردی بوجود آورده است.

تجری خاطرنشان کرد: امسال برای تاسیسات گردشگری و جامعه هدف اداره کل ۲۶ دوره توانمندسازی برنامه‌ریزی شده است که در این دوره‌ها آموزش جوامع محلی و مدیران و کارکنان تاسیسات مورد تاکید قرار دارد.