۳هزارو ۵۰۰ فرصت شغلی بااعتبار ۴۰ میلیارد تومان در سال جاری ایجاد کردیم

0
اشتراک

۳هزارو ۵۰۰ فرصت شغلی بااعتبار ۴۰ میلیارد تومان در سال جاری ایجاد کردیم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آستان‌خبر؛ حبیب‌الله رضا دوست در نشست شورای هماهنگی بانک‌ها در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه اشتغال یکی از مهم‌ترین نیازهای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امام است اظهار داشت: نرخ بیکاری در مددجویان کمیته امداد امام خمینی با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر آن‌ها بسیار بالاست و بحث اشتغال مقوله‌ای نیست که ما به‌تنهایی توانایی حل کردن آن را داشته باشیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان با اذعان به اینکه بانک‌ها از مؤثرترین عوامل مربوط به حوزه اشتغال هستند گفت: هدف‌گذاری ما در سال جاری در حوزه اشتغال در استان گیلان ۴ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی بااعتبار ۵۵ میلیارد تومان است.

وی بابیان اینکه ۸۰ درصد منابع اعتباری ما از طریق بانک‌ها و ۲۰ درصد اعتبار از طریق صندوق اشتغال نیازمندان تأمین می‌شود افزود: تسهیلات پرداختی از طرف کمیته امداد امام خمینی (ره) به‌صورت فرایندی است و این کار پس از ارائه مشاوره شغلی و تقسیم‌بندی مددجویان به دودسته پیرو و مدیر صورت می‌گیرد و کل فرایند اشتغال در زمینه‌های استعدادیابی، مشاوره شغلی و بحث آموزش‌ها مهارت‌آموزی نظارت وجود دارد.

رضا دوست به ارائه بسته تشویقی به مؤسسات کاریابی برای معرفی مددجویان به بنگاه‌های اقتصادی اشاره کرد و گفت: هر بنگاه اقتصادی که مددجویان ما را مشغول به کار کند تا دو سال سهم حق بیمه مربوط به کارفرما را پرداخت کرده و نیازهای آموزشی آنان را مرتفع می‌کنیم.

وی تصریح کرد: پس از ارائه مشاوره‌های لازم در بحث مشاغل خانگی تا سقف پنج میلیون تومان و در بحث خوداشتغالی تا سقف ۴۵ میلیون تومان که از ۱۵ میلیون از منابع بانکی و ۳۰ میلیون تومان از منابع صندوق اشتغال نیازمندان و بدون سود تسهیلات پرداخت می‌کنیم و چنانچه مددجویانی که تسهیلات دریافت و ایجاد کارآفرینی کرده باشند و امروز نیاز به توسعه کار خود داشته باشند به ازای به‌کارگیری هر مددجو ۱۵ میلیون تومان تسهیلات به وی پرداخت خواهیم کرد که تعداد آن تا سقف ۵ مددجو و معادل ۷۵ میلیون تومان تسهیلات است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان با اشاره به اینکه طبق آمار اعلام‌شده برای ایجاد اشتغال نیاز به ۱۵۰ میلیون تا ۲۰۰ میلیون تومان است گفت: تاکنون ۳ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی بااعتبار ۴۰ میلیارد تومان از محل منابع بانکی و صندوق اشتغال پرداخت‌شده که سهم بانک‌ها ۳۶ میلیارد تومان است.

وی از ضمانت‌ها به‌عنوان یکی از موانع اشتغال نام برد و افزود: از همه بانک‌ها انتظار داریم که مددجویان کمیته امداد را مانند سایر گروه‌ها نبینند و نسبت به پرداخت تسهیلات به آن‌ها رسالت اجتماعی را نسبت به رسالت اداری بیشتر در نظر بگیرند و در بسیاری از موارد به دلیل همین سختگیری‌ها مددجویان بخشی از وام‌های خود را به ضامن‌ها پرداخت کرده‌اند.

رضا دوست با اشاره به اینکه در صورت داشتن معوقات بانکی توسط مددجویان ما در کنار بانک‌ها بوده و به آن‌ها کمک خواهیم کرد گفت: تمامی وام‌های اشتغال پرداختی ما تا چهار سال علاوه بر نیروهای رسمی از طریق ۵۰ کارشناس غیررسمی تحت نظارت ما هستند تا از این طریق مددجویان از گردنه این کمیته خارج شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گیلان بابیان اینکه سرانه معوقات بانکی در جامعه مددجویان خیلی پایین‌تر از سایر دستگاه‌هاست گفت: حداکثر جذب ما تا پایان بهمن‌ماه است و اعتبارات امسال کمیته امداد ۵۰ درصد کاهش پیداکرده و تاکنون بیش از ۷۰ درصد از اعتبارات را جذب کرده‌ایم.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ سومین نشست شورای هماهنگی بانک‌ها با محوریت بررسی آخرین وضعیت توزیع اعتبارات حوزه تولید و اشتغال و همچنین برنامه‌ریزی جهت بهبود عملکرد حوزه جذب منابع روز پنجشنبه در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه‌اشرفیه برگزار شد.

شهرستان آستانه‌اشرفیه دارای بیش از ۴۰ بانک و مؤسسه مالی اعتباری است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.