گروه: شغل
تاریخ: ۱۴:۴۲ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۹
۲۷ هزار میلیارد ریال طرح صنعتی در خراسان رضوی مهیا بهره برداری

وی بیان کرد: علاوه بر این تا انتهاء سال کنونی ۱۰۵ هزار میلیارد ریال طرح صنعتی دیگر در استان مهیا بهره برداری می گردد که زمینه اشتغال زایی مطلوبی را احداث می کند.وی با اشاره به وضع کارگری و اشتغال استان گفت: امروز در خراسان رضوی یک هزار و ۱۰۰ تشکل کارگری فعال هست و […]

وی بیان کرد: علاوه بر این تا انتهاء سال کنونی ۱۰۵ هزار میلیارد ریال طرح صنعتی دیگر در استان مهیا بهره برداری می گردد که زمینه اشتغال زایی مطلوبی را احداث می کند.
وی با اشاره به وضع کارگری و اشتغال استان گفت: امروز در خراسان رضوی یک هزار و ۱۰۰ تشکل کارگری فعال هست و ۸۰۰ هزار کارگر در ۲۰۰ هزار واحد تولیدی و خدماتی فعالیت می کنند.
حسینی اضافه کرد: در واقعیت ۴۹ درصد اشتغال این کارگران در واحدهای پخشی، ۱۸ درصد تولیدی و ۳۴ درصد دیگر خدماتی هست.
وی بیان کرد: امروز خراسان رضوی از نظر اشتغال رده سوم کشور را دارد و هفت درصد اشتغال کشور در این استان هست.

۷ ۷ درصد هست.
وی گفت: بر این مبنا رشد اشتغال در استان ضروری هست ۴٫۵۶ ۵۶ درصد حدس گردد به نوع ای که سالانه ۸۷ هزار مجال حرفهی تازه در خراسان رضوی احداث شده و قیمت بیکاری هم در انتهاء این برنامه به هفت درصد برسد.
وی با اظهار اینکه طی این مدت قیمت بیکاری ۱۴ درصدی استان به ۱۰٫۱ ۷ ۷ درصدی برای استان ۳۵ درصد آن ضروری هست مبتنی بر ارتقای بهره وری باشد.
معاون استاندار خراسان رضوی اهتمام کرد: در این میان نقش ۸۰۰ هزار کارگری که در ۲۰۰ هزار واحد تولیدی استان مشغول به کار می باشند در ارتقای بهره وری زیاد شاخصه و ارزشمند هست.

اکنون ۸۰۰ هزار کارگر در ۲۰۰ هزار واحد تولیدی و صنعتی استان خراسان رضوی مشغول به کار می باشند.
خبرنگار: فاطمه یوسفی ** انتشار یافتن دهنده: علی اصغر ایزدی
۱۹۰۶/۵۱۳۲