گروه: بلیط
تاریخ: ۱۳:۱۶ :: ۱۳۹۷/۱۱/۱۲
۲۰ درصد پرواز ها چارتری هست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علی عابدزاده ریاست سازمان هواپیمایی کشوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه چند شرکت هواپیمایی ساختار توزیع و فروش بلیت به صورت سیستمی ندارند و باید به این ایرلاین‌ها مجال بدهیم تا فروش چارتری را به دست کم برسانند، […]

۲۰ درصد پرواز‌ها چارتری هست/ امکان حذف کامل فروش بلیت چارتری وجود نداردبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علی عابدزاده ریاست سازمان هواپیمایی کشوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه چند شرکت هواپیمایی ساختار توزیع و فروش بلیت به صورت سیستمی ندارند و باید به این ایرلاین‌ها مجال بدهیم تا فروش چارتری را به دست کم برسانند، گفت: هم حالا سامانه فروش بلیت‌های هواپیما با بررسی‌های انجام شده به سمت سیستمی شدن حرکت می‌کند.

وی اضافه کرد: ایرلاین‌ها زیادتر فروش بلیت چارتری خود را به سمت شبکه پروازی قشم و کیش شیفت کرده‌اند تا بتوانند پرواز‌ها را چارتری بفروشند.

ریاست سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در حال حاضر حدود ۲۰ درصد پرواز چارتری در کشور داریم که باید به سمت سیستمی برود.

عابدزاده گفت: بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی من جمله آسمان، ایران‌ایر، ماهان و زاگرس تقریبا زیادتر بلیت را به صورت سیستمی ارائه می‌کنند و اصولا نمی‌توانیم پرواز چارتری را در شبکه به صورت تماما قطع نماییم.

وی گفت: در کوشش هستیم قسمت‌هایی که قدرت بیشتری دارند بتوانند به شرکت‌هایی که ساختار ضعیفی دارند کمک کنند تا کل شبکه فروش بلیت را سیستمی کنند.

عابدزاده گفت: باید مسیرهای کیش و قشم را از فروش بلیت برنامه‌ای حذف نماییم زیرا که قشم و کیش به سبب ساختار‌هایی که برای اسکان  مسافران باید از قبل هتل‌های خود را رزرو کنند بنابر‌این فروش بلیط چارتری در این مسیر ها باید صورت پذیرد.

این مطلبو از دست ندید!  بلیت‌های نجومی؛مشهد-تهران۷۵۴هزار تومان!

ریاست سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد : در صنعت هوایی فایده ای وجود ندارد و نباید مسئولان آژانس‌های هواپیمایی و شرکت های هواپیمایی در پی نفع باشند و این مبحث در تمام دنیا وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مسافران باید قبل از پرواز از نرخ بلیط هواپیمای خود که در سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی درج اطلاع پیدا کنند اضافه کرد: درصورتی که مسافران بلیط هواپیما را قبل از نرخ تعیین شده خریداری کرده‌اند بلافاصله به سازمان هواپیمایی اطلاع دهند تا در نخستین مجال رسیدگی گردد.

عابدزاده دنبال کرد: بازرسان سازمان هواپیمایی به صورت مداوم از آژنس‌های مسافرتی بازرسی می کنند و در صورت گران فروشی بلیط هواپیما با این آژانس ها برخود قاطع می‌کنند.

عابدزاده در انتهاء گفت: نرخ بلیط را شرکت‌های هواپیمایی تعیین می‌کنند و حداکثر نرخ در تمامی آژانس‌ها و شبکه‌های هواپیمایی مشخص می‌شود.