گروه: اخبار
تاریخ: ۱۵:۳۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
۲۰۱۸، شروع مسیری پرثمر برای گردشگری همدان-الهام تدین**

در ادامه این سیر و در ملاقات گروه اعزامی شرکت سیاحتی علیصدر با دبیرکل ارگان بین المللی گردشگری، درخواست رسمی برای میزبانی همدان از جلسه مجمع عمومی در سال ۲۰۱۸ عرضه گردید که با استقبال دبیرکل ارگان بین المللی گردشگری، این مبحث با جدیت زیادتری در فرمان کار جای گرفت. این اجلاس که برای اولین […]

در ادامه این سیر و در ملاقات گروه اعزامی شرکت سیاحتی علیصدر با دبیرکل ارگان بین المللی گردشگری، درخواست رسمی برای میزبانی همدان از جلسه مجمع عمومی در سال ۲۰۱۸ عرضه گردید که با استقبال دبیرکل ارگان بین المللی گردشگری، این مبحث با جدیت زیادتری در فرمان کار جای گرفت.

این اجلاس که برای اولین بار در ایران برگزار می شود، دلیل رونق ورود گردشگران خارجی به کشور و نقطه عطفی در ارائه حجم های گردشگری استان همدان در عرصه بین المللی هست.
از سوی دیگر انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری قاره آسیا، رخداد ارزشمند دیگری برای حوزه گردشگری این استان شمرده می شود که برنامه های گردشگری استان را تحت تاثیر خود قرار داده هست.
در اجلاس وزرای گردشگری کشورهای آسیایی در چین، ایده انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری قاره آسیا از سوی جمهوری اسلامی ایران ایران عرضه گردید که مورد موافقت اعضای این اجلاس جای گرفت و با انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری قاره آسیا، نیمه دوم ژانویه ۲۰۱۸ (یک ماه و نیم دیگر) و با حاضر بودن وزرای خارجی ۳۴ کشور آسیایی، آیین افتتاحیه ارائه همدان به عنوان پایتخت گردشگری قاره آسیا برگزار می شود.
برپایی این ۲ رخداد ارزشمند بین المللی در سال ۲۰۱۸ به میزبانی همدان، خوب ترین مجال برای ارائه حجم بالای حوزه گردشگری این استان به جهانیان هست که توان دارد زمینه ساز افزایش آمار گردشگران خارجی و شتاب گیری جریان پیشرفت تمام جانبه این استان باشد.
با این شرح می توان سال ۲۰۱۸ را سال شکوفایی گردشگری استان همدان در عرصه های بین المللی دانست که با مشارکت و همفکری مدیران امر و فعالان حوزه گردشگری و برخورداری از حجم های از جانب مردم بیشترین آورده را از این ۲ رخداد بین المللی به دست آورد.
**خبرنگار ایرنا در همدان