۲۰۰ هزار آموزش مهارتی در روستاها از طریق آموزش‌های سیار/ بهره‌وری باید ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع برای رشد اقتصادی ایجاد کند

0
اشتراک

۲۰۰ هزار آموزش مهارتی در روستاها از طریق آموزش‌های سیار/ بهره‌وری باید ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع برای رشد اقتصادی ایجاد کند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی ربیعی در مراسم اختتامیه هفدهمین مسابقات ملی مهارت با اشاره به لزوم افزایش آموزش‌های مهارتی در کشور و ایجاد اشتغال پایدار از این مسیر اظهار داشت: با ۷۰۰ هزار شغلی که در سال ۹۴، ایجاد کردیم، تا حدود زیادی دارای مهارت بودند به طوریکه رابطه معناداری بین تحصیل، مهارت و اشتغال آنان وجود داشت.

وی افزود: نقش مهارت‌افزایی در سیاست‌های اشتغال ما بی‌بدیل است و سالانه باید ۸ درصد رشد اقتصادی داشته باشیم و بدون تعارف نمی‌گویم که اگر ظرف ۱۰ سال فاصله‌ها را کم کنیم بعد از این مدت به سختی می‌توان فاصله را کم کرد بنابر این دستیابی به این رشد اقتصادی نیازمند ۱۰۰ هزار میلیارد تومان هستیم.

ربیعی با بیان اینکه رشد اقتصادی در بخش سرمایه‌بر ایجاد می‌شود، تصریح کرد: یکی از سیاست‌ها ایجاد رشد اقتصادی در مسیر آن توسعه بخش اشتغال است.

وی با اشاره به اینکه چنین مبلغی از بازار سرمایه، نظام بانکی و سرمایه‌های جذب شده بسیار دشوار جذب می‌شود،‌ گفت:‌ علاوه بر سرمایه‌گذاری خارجی،‌ توسعه بازارهای پولی و مالی، تجمیع سرمایه‌های خرد و ایجاد بازارهای جدید باید به نقش بهره‌وری در برنامه‌های رشدمان توجه کنیم.

وی گفت:‌ بهره‌وری باید بخشی از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مورد نیاز برای رشد اقتصادی تأمین کند و این برنامه‌ریزی‌ها تا جایی پیش رفته که ۲۰ هزار میلیارد تومان از آن را شامل شود؛ بهره‌وری با نیروهای کاری که در حوزه کارشان امکان بهبود آن را دارند، محقق می‌شود.

ربیعی خاطر نشان کرد: نیازمند استانداردسازی در حوزه کار هستیم به طوریکه افراد شاغل در این حوزه جنبه‌های جدید از شغل را ایجاد می‌کنند و در اینباره علاوه بر بهره‌وری نیازمند نوآوری و خلاقیت هستیم.

وی خطاب به مشارکت‌کنندگان در هفدهمین مسابقات ملی مهارت و کارآموزان گفت:‌ ما نیاز به ایده و خلاقیت در حین کار داریم و ا ین هم با فنی حرفه‌ای و تلاش‌هایی که کارآموزان می‌کنند، محقق شود.

وی با اشاره به بخش رسانه‌ها، دولت و مردم در زمینه افزایش فرهنگ مهارت‌آموزی خاطر نشان کرد: باید فضایی درست کنیم تا هر ایرانی احساس کند برای بقای خودش نیاز به مهارت دارد.

ربیعی در ادامه با بیان اینکه یکی از برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ارائه آموزش‌های سیار در سال ۹۵ بود خاطر نشان کرد:‌ از این طریق ۲۰۰هزار آموزش ارائه شده است و این روند ادامه‌دار خواهد بود.

وی گفت:‌ کارورزی در برنامه ششم توسعه کشور از مسیر سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای انجام خواهد شد و موافقت آن نیز از طریق رئیس‌جمهور گرفته شده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.