تاریخ: 15:01 :: 2019/07/16
۱۸۲ هزار تن زباله نفس طبیعت ارومیه را به شماره انداخت+تصاویر

– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، هر شهروند ارومیه‌ای روزانه ۶۵۰ گرم تا ۱ کیلوگرم زباله تولید می‌کند که در پایان روز این مقدار به ۵۰۰ تن و بعضاً بیشتر از آن می‌رسد، زباله هایی که باید از مبدأ تفکیک شده و بعد به مخازن […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، هر شهروند ارومیه‌ای روزانه ۶۵۰ گرم تا ۱ کیلوگرم زباله تولید می‌کند که در پایان روز این مقدار به ۵۰۰ تن و بعضاً بیشتر از آن می‌رسد، زباله هایی که باید از مبدأ تفکیک شده و بعد به مخازن زباله ریخته شود ولی به سبب برخی عادات اشتباه و نبود اطلاعات کافی، زباله‌ها بدون تفکیک و به شکل مخلوط جمع‌آوری می‌شوند.

شاید کمتر کسی از اینکه این زباله‌ها چگونه از بین می‌رود و یا در کجا دفن می‌شود اطلاع داشته باشد ولی باید گفت که روزانه بیشتر از ۵۰۰ تن زباله در محلی به مساحت ۷۷ هکتار  به نام سایت نازلو دفن می‌شود که با تولید روزافزون این مقدار زباله شاید چند سالی دیگر این زمین کفاف دفن زباله را نداشته باشد و ارومیه با مشکل مواجه شود.

تفکیک کردن زباله‌ها و اطلاع داشتن از ارزش اقتصادی آنان علاوه بر اینکه جمع آوری دفن و حمل آن را تسهیل می‌کند از مشکلات اقتصادی اجتماعی و فرهنگی شهر نیز کاسته و قسمتی از هزینه‌هایی که برای این امر صرف می‌شد در بهینه‌سازی دیگر بخش‌های مدیریت پسماند مصرف شود.

این مطلبو از دست ندید!  تصاویر زیبا از روستای فیلبند

هر شهروند ارومیه باید بداند مدیریت پسماند می‌تواند از یک معضل به یک درآمد و یک عادت خوب تبدیل شود اما باید به این نکته نیز توجه داشت تولید و مدیریت نکردن زباله‌ها یک تهدید برای محیط‌زیست و شهر است.

لایحه دریافت بهای خدمات پسماند در شورای شهر کرج تصویب شدتذکر به شهرداری تهران درباره عدم‌مدیریت پسماندمشکلات مدیریت پسماند پلدختر در پس از سیل؛ حجم زباله‌ها افزایش یافت

تصاویر از یوسف عباسی