گروه: شغل
تاریخ: ۱۳:۴۴ :: ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
۱۶۷ گروه جهادی به مناطق محروم خراسان جنوبی اعزام می شوند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، محمد زهرایی صبح پنج شنبه در نشست خبری با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی بیان کرد: طی سه ماهه نخست سال جاری ۱۶۴ گروه جهادی به مناطق محروم استان اعزام شده اند. وی با بیان اینکه این گروه ها شامل دو هزار و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، محمد زهرایی صبح پنج شنبه در نشست خبری با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی بیان کرد: طی سه ماهه نخست سال جاری ۱۶۴ گروه جهادی به مناطق محروم استان اعزام شده اند.

وی با بیان اینکه این گروه ها شامل دو هزار و ۹۶۰ نفر می شوند، افزود: از این تعداد، هزار و ۷۵۰ نفر برادر و هزار و ۲۱۰ نفر خواهران بوده اند.

زهرایی با بیان اینکه طی تابستان سال جاری ۱۶۷ گروه به مناطق محروم اعزام خواهند شد، افزود: همچنین میزبان ۱۰ گروه مهمان جهادی با ۵۲۷ نفر خواهیم بود.

وی بیان کرد: در مجموع دو هزار و ۴۹۳ نفر طی تابستان به مناطق محروم استان اعزام خواهند شد که از تعداد هزار و ۶۳۵ نفر برادر و ۸۵۸ نفر نیز خواهران خواهند بود.

بنا به گفته مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی تاکنون ۵۹ گروه  جهادی به دهستان های استان اعزام شده اند.

وی با اشاره به شورای اندیشه ورز جهادی بیان کرد: این شورا متشکل از جهادگران برتر و فعالین گروه های جهادی بوده که با هم اندیشی و بازدید از گروه های اعزامی به بررسی نقاط ضعف و قوت، عرصه یابی و جمع اوری بانک اطلاعاتی گروه های جهادی می پردازند.

همایش بزرگ «چوپانان» در خراسان جنوبی برگزار می شود

 مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی از برگزاری همایش بزرگ چوپانان برای اولین بار در استان طی تابستان سال جاری خبر داد و گفت: چوپانان بهترین دیدبان های انقلاب هستند.

وی با بیان اینکه نقطه شروع دامداری و مولد بودن، چوپانان هستند، افزود: این سازمان در نظر دارد با همکاری بسیج جامعه عشایری و قرارگاه قرب کوثر در جهت حمایت از این قشر پرتلاش همایشی ویژه چوپانان برگزار کند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: در این راستا تاکنون بیش از ۳۰۰ چوپان در سطح استان شناسایی شده اند.

وی با اشاره به دیگر برنامه های پیش بینی شده طی سال جاری بیان کرد: اجرای طرح کرامت در راستای جلوگیری از گسترش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد از دیگر برنامه های پیش بینی شده است.

زهرایی بیان کرد: بر این اساس در ۱۰ محله هدف در شهرستان های بیرجند، درمیان، قاین، زیرکوه، سرایان، فردوس، سربیشه، نهبندان و بشرویه تعداد ۳۱ پروژه عمرانی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین برای هر محله ۴۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است، افزود: ۵۰ درصد اعتبارات مورد نیاز هر پروژه توسط قرارگاه محرومیت زدایی قرب کوثر تامین شده و ۵۰ درصد نیز از طریق ادارات و دستگاه های اجرایی مرتبط و کمک های مالی خیرین تامین خواهد شد.

اجرای ۵۰ پروژه محرومیت زدایی در شهرستان ها

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی از اجرای ۵۰ پروژه محرومیت زدایی در شهرستان ها از محل اعتبارات قرارگاه محرومیت زدایی سپاه خبر داد و گفت: اعتبارات این پروژه ها دو میلیارد تومان بوده که سهم قرارگاه محرومیت زدایی یک میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی ۲۵ پروژه به اتمام رسیده است، گفت: امید است در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح تمامی این پروژه ها باشیم.

زهرایی بیان کرد: این پروژه ها شامل هشت خانه عالم، پنج مورد تکمیل و احداث مسجد، احیاء و مرمت هشت رشته قنات، ۱۴ مورد سرویس بهداشتی عمومی و مساجد، چهار مورد استخر ذخیره آب، چهار مورد کتابخانه، شش مورد تکمیل و مرمت مدرسه و یک گلزار شهدا است.

پیشرفت ۴۰ درصدی فاز اول قرارگاه پیشرفت و آبادانی

وی با اشاره به قرارگاه پیشرفت و آبادانی بیان کرد: این قرارگاه بنا به درخواست و مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد هزار نقطه هم تراز انقلاب در کشور راه اندازی شد.

زهرایی بیان کرد: این قرارگاه در پنج حوزه زیرساخت و عمران، سلامت، فرهنگی، توانمند سازی و اشتغال و تعلیم و تربیت در دهستان ها فعال است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه فاز اول این پروژه ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: تاکنون ۱۵ پروژه تکمیل شده اند.

وی با بیان اینکه اعتبار بخش زیرساخت برای شش دهستان، چهار میلیارد تومان است، گفت: از این مبلغ دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان سهم قرارگاه پیشرفت و آبادانی و دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز از منابع انسانی تامین می شوند.

زهرایی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی نیز ۳۵ طلبه آموزش های لازم را فراگرفته و سپس در دهستان های تحت پوشش مشغول فعالیت می شوند، گفت: تاکنون ۱۶ روحانی توانمند شناسایی شده اند.

وی از تفاهم نامه سه جانبه بسیج سازندگی با آستان قدس برای اجرای پروژه ها خبر داد و گفت: همچنین در این راستا تفاهم نامه ای شش جانبه با دستگاه های اجرایی و تفاهم نامه ای با بانک انصار نیز منعقد شده است.