تاریخ: ۲۲:۵۷ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
۱۴ کلینیک تخصصی در شهرستان های آذربایجان شرقی احداث می گردد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهر، ، حجت پورفتحی عصر امروز در آیین تودیع و معارفه ریاست اسبق و جدید بیمارستان باقرالعلوم اهر با تبریک روز پرستار به پرستاران بیمارستان باقرالعلوم، گفت: وضع اقتصادی کشور اقتضاء کرده تا اندکی تحمل‌هایمان را بالا ببریم ولی این‌ها سبب نمی‌شود که از […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهر، ، حجت پورفتحی عصر امروز در آیین تودیع و معارفه ریاست اسبق و جدید بیمارستان باقرالعلوم اهر با تبریک روز پرستار به پرستاران بیمارستان باقرالعلوم، گفت: وضع اقتصادی کشور اقتضاء کرده تا اندکی تحمل‌هایمان را بالا ببریم ولی این‌ها سبب نمی‌شود که از مطالبات به‌حق پرستاران و پزشکان غافل شویم.

معاون معالجه دانشگاه علوم پزشکی تبریز بابیان اینکه مطالبات پزشکان و پرستاران شهرستان اهر بیشتر از یک سال می‌شود که پرداخت‌نشده هست، اضافه کرد: از این‌که هنوز کارانه پرستاران و پزشکان اهری پرداخت‌نشده شرمنده هستیم و از این بابت معذرت خواهی می‌کنم.

وی دنبال کرد: علی رغم این‌که مسئولین بهداشت و معالجه برای ارتقاء خدمات و ابزارها و احداث پروژه‌های جدید تلاش‌های زیادی کشیده‌اند اما هنوز این خدمات و تلاش‌های که انجام داده‌ایم در شان و منزلت مردم اهر نبوده و نیست ولی زین پس کوشش می‌کنیم تا خدمات بهتری نسبت به قبل برای مردم شهرستان اهر عرضه دهیم.

پورفتحی با اشاره به این‌که رویکردهای ما معاونت معالجه دانشگاه علوم پزشکی تبریز این هست که علی رغم نواقصات باید تحمل‌کنیم تا امنیت مریض ها محافظت شود، گفت: امنیت مریض ها برای ما هم اولویت دارد و هم خط قرمز هست و دیرکرد در پرداخت معوقات زمینه‌ای نباشد که در قابل مریض ها کوتاهی نماییم.

معاون معالجه دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اهتمام بر اینکه دکتر جعفر مهدی زاده ریاست جدید بیمارستان باقرالعلوم اهر یکی از نیروهای فعال و کاری هست، تصریح نمود: امید داریم ریاست جدید بیمارستان بتواند با امید و کوشش زیادتر برای مردم فهیم اهر خدمات مناسب و در خور شان عرضه دهد.

پورفتحی بابیان اینکه شخص وزیر بهداشت و معالجه برای پرداخت مطالبات و معوقات پزشکان و پرستاران پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهند، گفت: اهتمام کرده‌ایم تا دست کم بمناسبت روز پرستار دو و سه مورد از کارانه‌های پرستاران را بپردازیم.

معاون معالجه دانشگاه علوم پزشکی تبریز از احداث ۱۴ کلینیک تخصصی در شهرستان‌های آذربایجان شرقی اطلاع داد و خاطرنشان کرد: ۲ واحد از کلینیک تخصصی در تبریز در حال احداث هست و اهتمام داریم تا ۱۲ کلینیک تخصصی را تا ۲۲ بهمن‌ماه سال جاری به بهره‌برداری برسانیم.

راه‌اندازی سیستم احراز هویت برای نخستین بار در سطح استان در اهر

امین فرجامی، ریاست پیشین بیمارستان باقرالعلوم اهر نیز در این آیین بابیان اینکه پزشکان و پرستاران علی‌رغم دیرکرد در پرداخت معوقات زنجیره خدمات را قطع نکرده‌اند، گفت: با توجه به اینکه سیستم تندرستی علی رغم کمبودهای مادی و نیروی انسانی در شهرستان اهر قطع نشده ولی با این شرایط پزشکان و پرستاران با جان و دل به کار خود مشغول بوده‌اند و در کنار آن ما هم طرح‌های توسعه‌ای را دنبال کرده‌ایم.

ریاست پیشین بیمارستان باقرالعلوم اهر با اشاره به اینکه بخش سی‌سی‌یو که دارای ۴ تخت بود با کوشش و همت همکاران تعداد تخت‌ها ره ۱۰ مورد رساندیم و علاوه بر آن فضای فیزیکی این بخش را نیز افزایش داده‌ایم، دنبال کرد: بخش داخلی ۲ که قبل از این تعطیل بود آن را دوباره فعال شدن و سطح خدمات را ارتقاء دهیم.

فرجامی اورژانس بیمارستان باقرالعلوم اهر یکی از مهم‌ترین پروژه‌های طرح دگرگونی نظام تندرستی در این شهرستان ذکر کرد، گفت: قبل از این بخش اورژانس در وضع نامناسبی بود ولی با عنایت و مساعدت‌های دولت و مسئولین ذی ربط تخت‌های اورژانس نیز مشابه سایر بخش‌ها شاهد افزایش بود به‌طوری که حالا در اورژانس ۲۱ تخت بستری داریم.

وی از پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصدی کلینیک تخصصی غربالگری سرطان شهرستان اهر اطلاع داد، گفت: اگر کلینیک تخصصی غربالگری سرطان شهرستان اهر با سرعت احداثی کنونی که دارد ادامه یابد قطعاً تا ماه‌های آینده شاهد بازنمایی آن می باشیم.

ریاست پیشین بیمارستان باقرالعلوم اهر با اهتمام بر این‌که سیستم احراز هویت برای نخستین بار در سطح استان آذربایجان شرقی در شهرستان اهر راه‌اندازی شده هست، اضافه کرد: گاهاً بیمارانی که عجولانه به بیمارستان مراجعه می‌کردند و دفترچه بهمراه نداشتند که با راه‌اندازی سیستم احراز هویت برای نخستین بار در سطح استان آذربایجان شرقی در شهرستان اهر حالا می‌توان تنها با کد ملی از وضع دفترچه اطلاع یافت.