تاریخ: ۱۵:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۹
۱۲۵۷ فیلم تعلیمی به دبیرخانه جشنواره بین المللی فیلم رشد در مشهد ارسال شده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری برنا از مشهد، علیرضا کاظمی مدیرکل تعلیم وپرورش خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به  اینکه جشنواره فیلم رشد ایستگاه چهل و هفتم خود را در پایتخت فرهنگی دنیا اسلام برگزار می نماید و ما مهیا استقبال از این جشنواره هستیم، گفت: این جشنواره یکی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری برنا از مشهد، علیرضا کاظمی مدیرکل تعلیم وپرورش خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به  اینکه جشنواره فیلم رشد ایستگاه چهل و هفتم خود را در پایتخت فرهنگی دنیا اسلام برگزار می نماید و ما مهیا استقبال از این جشنواره هستیم، گفت: این جشنواره یکی از با اهمیت ترین و ارزشمندترین جشنواره های فیلم هست به چه علت که همین گونه از نامش پیدا هست این جشنواره برمبنای تعلیم و تربیت و روال یاددهی و یادگیری هست.

وی بیان کرد: این جشنواره با چهل و شش مرحله سابق خود یک فرق بنیادی دارد و آن اینکه همه تصمیم های و سیاست گذاری های  اعمالی جشنواره چهل و هفتم از صفر تا صد برای نخستین بار به استان خراسان رضوی واگذار شده هست .

وی با اظهار اینکه ما  از حدود هفت ماه پیش برنامه ریزی این جشنواره را در استان شروع کرده ایم، گفت: برای این جشنواره ۱۵کمیته متشکل هست که این  کمیته ها از اردیبهشت سال جاری کار خودشان را شروع کرده اند.

کاظمی  اضافه کرد: بعد دیگر آن موضوع تعلیم هست، جشنواره فیلم رشد خوب ترین بستر برای تحقق نظام تعلیم و تربیت هست، از منظر دیگر رویکرد ما از گذر از انحصار کتب تعلیمی به محتوای تعلیمی هست که طبیعتا  در روال یاددهی و یادگیری این جشنواره توان دارد موثر باشد.

وی گفته بود: یکی از ساحت ها ، ساحت فرهنگی و هنری جشنواره فیلم رشد هست که توان دارد به تولید هنر و شناخت آن به محصلین مساعدت کند.

این مطلبو از دست ندید!  مشارکت آموزش و پرورش با مافیای کنکور در نابود شدن طبیعت +فیلم

وی دنبال کرد: شناسایی و کشف استعدادهای هنر هفتم در کوتاهترین وقت و ارایه خوب ترین نکات تعلیمی از دیگر اغراض این جشنواره هست .

مدیر کل تعلیم و پرورش خراسان رضوی درکنار تاکید بر این امر که سیاست این جشنواره  دقت به همه حوزه‌های فرهنگی، هنری هست،گفت: دقت به سینمای تعلیمی یکی از با اهمیت ترین دغدغه های این جشنواره هست .

وی با تاکید بر اینکه سینما محیطی هست جهت ظهور و بروز خلاقیت‌های فرهنگی و هنری و تعلیمی، متذکر گردید: از دیگر ابعاد این جشنواره بعد پیشرفت و ارتقای سواد رسانه ای آن هست .یکی از چالشهایی که امروزه جامعه و محصلین ما با آن مواجه می باشند این هست که از سواد رسانه ای بهره مند نیستند و جشنواره رشد توان دارد به رشد و ارتقای سواد رسانه ای مساعدت کند تا نقادانه به سینما ببینند.

وی بیان کرد: از ۴۰ کشور برای این  مرحله از جشنواره آثاری ارسال شده هست که آثار هنرمندان ۱۷ کشور به قسمت پایانی جشنواره راه پیدا کرده اند.

کاظمی شمار آثار ارسال شده به دبیرخانه را ۱۲۵۷ فیلم تعلیمی اظهار و تاکید کرد: جشنواره فیلم رشد برای رشد در همه طول سال در مدرسه ها تعلیم و پرورش ساری و جاری هست .اختتامیه جشنواره رشد شروع سیر این جشنواره دردل مدرسه ها هست .