تاریخ: ۱۶:۴۶ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
۱۱ گلی که پیام رسان بهارند

سرویس سبک زندگی فردا:   دانستن نخستین نشانه‌های بهار شاید به نظر شما بی‌اهمیت بیاید، اما برای افرادی که می‌خواهند گیاهان جدید به خانه بیاورند و باغبانی و گلکاری را آغاز کنند، ضروری هست.به نقل از مرگ و فن به ویژه اگر در منطقه‌ای با آب و هوی سرد زندگی می‌کنید، هر سال با نزدیک شدن بهار […]

سرویس سبک زندگی فردا:   دانستن نخستین نشانه‌های بهار شاید به نظر شما بی‌اهمیت بیاید، اما برای افرادی که می‌خواهند گیاهان جدید به خانه بیاورند و باغبانی و گلکاری را آغاز کنند، ضروری هست.به نقل از مرگ و فن به ویژه اگر در منطقه‌ای با آب و هوی سرد زندگی می‌کنید، هر سال با نزدیک شدن بهار چشم‌تان به گیاهان هست تا نخستین نشانه‌های آغاز فصل بهار را پیدا کنید. طبیعت این نشانه‌ها را مثل پیک‌های خبر رسان بیرون می‌فرستد تا به ما بگوید “بهار آمده، باغبانی را آغاز کن! ”

 

۱۱ گلی که پیام رسان بهارند

 

طبیعت این نشانه‌ها را مثل پیک‌های خبر رسان بیرون می‌فرستد تا به ما بگوید “بهار آمده، باغبانی را آغاز کن! ”در متن امروز با چند گل بهاری که زودتر از بقیه گل‌های خود را معلوم می‌کنند، آشنا خواهیم گردید. برخی از این گیاهان، وحشی می باشند و بقیه گیاهان خانگی‌اند و در گلفروشی‌های محله‌تان یافت می‌شوند. با زیر نظر گرفتن این گیاهان، خوب ترین زمان برای آغاز کار‌های باغبانی و کاشت گل و گیاه را خواهید فهمید.

۱- هاماملیس (فندق جادوگر)

با آمدن بهار طبیعت و باغچه ما تحولات بسیاری می‌کنند. پس خوب تر هست زمانی را هم به گردش در بیرون از خانه اختصاص دهید تا به محض ظهور این تحولات آن‌ها را شناسایی کنید. یکی از نخستین گیاهانی که در این هنگام گل می‌دهد، هاماملیس هست. اگر در باغبانی تازه کار هستید امکان دارد با دیدن این گیاه از فاصله دور، آن را با یاس زرد اشتباه بگیرید. اما اگر نزدیک‌تر بیایید متوجه تفاوت‌های معلوم این دو گیاه خواهید گردید. گرچه یاس زرد هم در فهرست گیاهان امروزمان هست، اما به اندازه هاماملیس زود گل نمی‌دهد.

۲- زعفران

زعفران، که یکی از محبوب‌ترین گیاهان پیازی هست، هم در فهرست گیاهان بهاره‌ای که گل‌های خود را زودرت از بقیه معلوم می‌کنند، قرار دارد. درست هست که زعفران را جز گیاهان پیازی به حساب می‌آورند، اما این گیاه در حقیقت از کورم (ریشه‌ای گوشتالود و پیاز مانند) رشد می‌کند.

۳- گل بهمن (گل برفی)

این گل زیبا هم از گیاهانی هست که بسیار زود گل‌های خود را معلوم می‌کند. مطمئن باشید نمایش گل‌های تماما باز شده گیاه را از دست نمی‌دهید، بی‌نظیر هست!

۴- سنبل

مطمئن باشید نمایش گل‌های تماما باز شده گیاه را از دست نمی‌دهید، بی‌نظیر هست!کمتر کسی هست که این گل زیبای هفت سین را نشناسد. همان گونه که می‌دانید این گیاه از پیازش رشد می‌کند و پیش از رسیدن بهار گل‌های زیبای خود را به فراروی نمایش می‌گذارد.

این مطلبو از دست ندید!  انتقاد شدید آیت‌الله سبحانی از بی‌تدبیری مسئولان در وقوع سیل ویرانگر در استان‌های شمالی

۵- نجم آبی

برای زیبا‌تر شدن باغچه‌تان خوب تر هست دسته‌هایی از این گیاه را در کنار هم بکارید. برخی گونه‌های این گیاه عطرآگین هم می باشند. محبوبیت نجم آبی به علت گل‌هایش هست. گل‌های گیاه واقعا و در حقیقت به رنگ آبی خالص می باشند.

۶- فلوکس

از این گیاه زیبا به عنوان پوشاننده زمین استفاده می‌شود. اگر در باغچه یا هر فضای دیگری که می‌خواهید گیاه را در آن بکارید، زمینی سراشیبی دارید، خوب تر هست فلوکس را در آن قسمت بکارید. فلوکس ارتفاع اندکی دارد و از بقیه گیاهانی که در بالا معرفی کردیم دیرتر گل می‌دهد، اما اعتبار کاشت و نگهدارى را دارد.

۷- یاس زرد

هیچ باغچه بهاره‌ای بدون گل‌های زرد و آفتابی یاس زرد کامل نیست. یاس زرد هم یکی از گیاهانی هست که زودتر از بقیه گل‌های بهاره‌اش را معلوم می‌کند. قطعا آن را در گوشه و کنار شهر دیده اید، بله، همان گیاه بوته‌ای که ابتدا گل‌های زرد و پس از آن برگ‌های سبز خوشرنگش را به شما تقدیم می‌کند.

۸- سرخ بن

اگر گیاهان بالا به قدر کافی برای شما مهیج نبودند و خستگی زمستان را از تن‌تان بیرون نکردند، هنوز سرخ بن را دارید! بسته به جایی که در آن زندگی می‌کنید، گیاهان بهاره‌تان متمایز می باشند.

۹- گل شیپوری آمریکایی

همه گیاهانی که تا به اینجا در فهرست آورده شده اند به علت گل‌های زیباشان سرشناس اند. در حالی که امکان دارد زیبایی این چمچه خیلی به چشم نیاید، میوه‌های قرمزی که گیاه بعدا تولید خواهد کرد، بسیار چشمگیر می باشند.

۱۰- هپاتیکا (جگرواش)

به احتمال زیاد این گیاه شگت آور را نشناسید، مگر آنکه به گیاهان وحشی علاقه بسیاری دارا باشید. اگر در اوائل فصل بهار بای قدم زدن به بیرون از خانه بروید، این گیاه زیبا شگفت زده‌تان خواهد کرد.

۱۱- گل قلب مریم

این گیاه هم مثل آشنای زیادتر شناخته شده‌اش، قلب خونین، گل‌های غیر مرسوم خود را بسیار زود با فرا رسیدن بهار معلوم می‌کند. گیاه قلب مریم یک گیاه بیرون هست.