گروه: زنان
تاریخ: ۱۸:۵۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
۱۱۰هزار خانم سرپرست خانوار زیر پوشش بهزیستی بیمه شدند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از انوشیروان محسنی بندپی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اظهار اینکه نیمی از جمیت جامعه خانم ها تشکیل می‌دهند اظهار داشت: خانم ها نیمی از جمعیت کشور  تشکیل می‌دهند که […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از انوشیروان محسنی بندپی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اظهار اینکه نیمی از جمیت جامعه خانم ها تشکیل می‌دهند اظهار داشت: خانم ها نیمی از جمعیت کشور  تشکیل می‌دهند که این ارزشمند نقش خانم ها در تحکیم بنیاد خانواده و جامعه را نشان می‌دهد.

رئیس ارگان بهزیستی با اظهار اینکه این ارگان بعنوان تخصصی‌ترین نهاد کشور  هست گفت: ارگان بهزیستی در این قسمت چند کار را انجام داده  و کوشش می‌کند جامعه از آدم پیشرفت یافته بهره مند گردد.

وی با تاکید بر توانمندی خانم ها از جنبه اقتصادی اهتمام کرد: خانم ها ضروری هست به جنبه اقتصادی توانمند گردند که در این زمینه خانم های که جدا می‌شود به جنبه اقتصادی مستقل نیستند که محتمل هست مبتلا لطمه گردند.

رئیس ارگان بهزیستی، پشتیبانی از خانم ها سرپرست خانوار را یکی از رسالت‌های این نهاد دانست و اضافه کرد:  این خانم ها به نحوی از حمایت‌های اجتماعی و اقتصادی بهره مند می‌شوند که طرح‌های همیار و خودیار در توانمند کردن آنان اجرا می‌شود.

وی،  با اشاره به اینکه پوشش بیمه خانم ها سرپرست خانوار شروع شده هست گفت: تا هم حالا ۱۱۰ هزار خانم سرپرست خانوار زیر پوشش بهزیستی بیمه شده‌اند این درصد کم هست.

رئیس ارگان بهزیستی با اشاره به شناسایی کودکان از تحصیل مانده گفت: همه کودکان بازمانده از تحصیل درحال شناسایی می باشند که ۳۵هزار نفر را به چرخه تحصیل بازگردانده گردیدند.