تاریخ: ۱۰:۵۸ :: ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
۱۰ مقصد رویایی پاییزی ایران/ از پاییز هزار رنگ سمنان تا پاییز گردی در تهران+ عکس ها

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، پاییز، فصل هزار رنگ هست. پاییز را فصل عاشقان می دانند. پاییز فصلی هست که طبیعت، خود را به هزار رنگ در می آورد تا قسمتی از رقص قلم باشکوه نقاش طبیعت را بر روی بومی به بلندای گیتی نظاره گر باشیم پاییز […]

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، پاییز، فصل هزار رنگ هست. پاییز را فصل عاشقان می دانند. پاییز فصلی هست که طبیعت، خود را به هزار رنگ در می آورد تا قسمتی از رقص قلم باشکوه نقاش طبیعت را بر روی بومی به بلندای گیتی نظاره گر باشیم

۱۰ مقصد رویایی پاییزی ایران / از پاییز هزار رنگ سمنان تا پاییز گردی در تهران+ تصاویر

پاییز فصلی هست که طبیعت، خود را به هزار رنگ در می آورد تا قسمتی از رقص قلم باشکوه نقاش طبیعت را بر روی بومی به بلندای گیتی نظاره گر باشیمبه نظر می رسد، ایران بزرگ، هم چنان برای درصد زیادی از مردم این سرزمین،‌ ناشناخته و بکر ما بقی و هنوز بسیارند هموطنانی که جز نقاط سر سبز شمال و شیراز و اصفهان،‌ مقصد های گردشگری خارق العاده دیگری را در این اقلیم بازدید نکرده اند و خبری از راز شهر سوخته و جزیره هرمز و “شهر ترین ها” و “ شهر نخستین ها” و بازاری ۱۰۰۰ ساله ندارند.

آرزوی زیادی از گردشگران بین المللی، چه قشر آماتور و چه حرفه ای، سفر به ایران غیر قابل باور و رویت گوشه هایی از تمدن و فرهنگ و تاریخ و طبیعت این سرزمین ۴ فصل پهناور هست که در یک روز،‌ هم میتوان در آن اسکی کرد و هم در آب های گرم، دلفین سواری کرد! چند کشور در دنیا سراغ دارید که چنین مجال های خارق العاده ای را در اختیار شما در آن واحد قرار دهد؟   مقصد های رویایی پاییزی

پاییز شمال در جاده چالوس

امروزه در ایران، گردشگری روستایی با استقبال وسیع گردشگران خارجی و ایرانی دوستان رو به رو شده و می بینیم که بعضی نقاط کشور که حجم های گردشگری روستایی را در اختیار مخاطب های خود قرار داده اند، با موجی از گردشگران فرا مرزی رو به رو شده اند که بوانات فارس و کپر های کرمان، تنها مشتی نمونه خروار هست.

به هر حال، ایران در هر فصلی،‌ جذابیت های خاص خود را دارد و این اقلیم، با تمدن ۱۰ هزار ساله و بیش از ۱ میلیون اثر باستانی و تاریخی که تنها ۱۰ درصد آن معروف و ۲۱ مورد آن ثبت جهانی شده هست، مجال های بی نظیری را توان دارد در اختیار عاشقان گردشگری، ایرانگردی، جهانگردی، بوم گردی و حتی گردشگری شهری قرار دهد.

بیشتربخوانید :۱۲ چشمه آب گرم در ایران که برای سلامتی شما معجزه می‌کنند! + عکس ها

امروز که پاییز هزار رنگ هزار نقش هزار چهره، به نیمه دست یافته هست، قصد داریم برای رمانتیک باز ها و نوستالژی باز های سلفی باز، مقصد های خارق العاده برای عکاسی در طبیعت پاییزی ایران زیبا را معرفی کنیم. جاهایی که شاید باورش اندکی سخت باشد که در مقابل دیده گان شما تابلوی نقاشی قرار دارد یا فضایی حقیقی.

پاییز گردی در ایران، گرچه از نظر طبیعت گردی و شکار مناظر و لحظات دیدنی و بکر، اهمیت بسیاری دارد، اما از جنبه های دیگری نیز با استقبال گردشگران داخلی رو به رو شده هست. پاییز فصلی هست که زیادی از مقصد های گردشگری ایران،‌ به نسبت سایر فصول، خلوت تر و ارزان تر بوده و شما با ازدحام جمعیتی که در بهار  و تابستان به وسیله تعطیلات رسمی رو به رو خواهید بود،‌ در این فصول رو به رو نخواهید بود.

زیادی از مقصد های گردشگری باستانی، تاریخی و حتی بوم گردی ایران، در فصل پاییز به هزینه کم تری به نسبت سایر فصول در اختیار ایرانگردان بوده هست.

با گزارش امروز همراه باشید با ۱۰ مقصد رویایی پاییزی ایران که تنها ۵ هفته برای دیدن آن فضاها، مجال دارید.

بیشتر از نیم میلیون صفحه در گوگل، برای کلید واژه پاییز در ایران (autumn in Iran) ایندکس شده که نشان می دهد تا تا چه اندازه این فصل در سرزمین ایران با استقبال پرتال های غیر فارسی زبان فضای سایبر رو به رو هست. زیادی از شبکه های اجتماعی معروف گردشگری از تریپ ادوایزر گرفته تا لونلی پلنت، پاییز ایران را توسط اعضاء ایران دوست خود به عکس کشیده و حتی نشریات معروف گردشگری و عکاسی مثل نشنال جئوگرافیک، تصاویر فوق العاده ای از ایران پاییزی منتشر  کرده اند.

یکی از عللی که پاییز گردی را به طور مستمر ترغیب و تشویق می کنیم، اهمیت تماشای حجم هایی از طبیعت بکر ایران هست که در فصل زمستان، چهره در نقاب سفیدی برف می کشد و از نظر ها مخفی می شود. پس، برای پاییز گردی اگر در تهران هستید و دنبال جای خاصی هستید، از جنگل ابر شروع کنید.

جنگل ابر: پاییز هزار رنگ سمنان

سمنان، یکی از شهر های تاریخی ایران که در مورد اش باید بسیار گفت و بسیار نیز شنید، جایی نزدیک تهران هست. این جنگل، یکی از مقصد های کلیدی پاییز گرد های رمانتیک باز بوده و بعضی از آژانس های گردشگری، گشتن و حتی اقامت یک روزه در این جنگل را در لیست پکیج های ویژه پاییز گردی قرار می دهند.

مقصد های رویایی پاییزی ایران

به نظر شما این تابلوی نقاشی هست یا منظره حقیقی پاییزی؟

سمنان با ریگ جن و حمام پهنه و زیادی از آثار طبیعی و باستانی اش، مقصدی بکر عاشقان حرفه ای گردشگری در داخل و خارج از کشور محسوب می شود که طبیعتش در فصل پاییز، رویایی تر از همیشه می شود.  جنگل ابر در شهرستان شاهرود قرار دارد.

جنگلی که گونه های گیاهی و جانوری مکرر داشته و به طور مستمر خاطره انگیز ترین مناظر را برای عکس برداری در اختیار عاشقان سلفی بازی و معتادان اینستاگرام می گذارد. این جنگل را جنگل ابر می دانند و می نامند. جایی که هم چون مازیچال و فیلبند و سوباتان گیلانی ها، فضایی رویایی را روبروی دیده گان شما به عکس می کشد.

p6

عکسی رویایی از طلوع آفتاب در جنگل هزار رنگ ابر سمنانی ها

جنگلی به پهنه ۳۶ هزار هکتار، اقیانوسی از ابر را در فضای رمانتیک هزار رنگ هزار نقش پیش چشم های شما تداعی می کند که گوشه هایی از جلوه بی مثل پاییز در ایران زمین هست. در جنگل ابر، بیشتر از هشتاد گونه گیاهی مثل بلوط، افرا، توسکا، گونه های کلاه میر حسن ،‌اسپرس، دم روباهی، آویشن و سبدر و نارون در دسترس می باشد.

برای دیدن این جنگل، یک آخر هفته را اختصاص دهید.  جنگل ابر در سی کیلومتری شمال شرق سمنان و در کیلومتر ۵۰ جاده سمنان به شاهرود قرار دارد. اگر به این جنگل رفتید، از راه بلد های محلی استفاده کنید و در صورت اقامت شبانه، اصول اقامت شبانه در جنگل ها را در نظر دارا باشید.

در مورد زیبایی های باور نکردنی جنگل ابر، بیش تر خواهیم گفت.

پاییز گردی در ناهارخوران

نامی تقریبا ناشناخته برای خیلی ها. ناهار خوران گرگان، یکی از جاهایی هست که دیدنش را بسیار سفارش می کنیم. ناهار خوران در استان گلستان ایران هست. جایی که به زیبایی و نیکویی، برازنده این استان زیبا بوده و یکی از مقصد های بکر طبیعت گردی ایران محسوب می شود.

مقصد های رویایی پاییزی ایران

طبیعت پاییزی زیبا در جاده ای در ناهارخوران گلستانی ها

جنگل ناهار خوران، بیشتر از سیصد هکتار پهنه دارد و درختان تنومند و سرو قامتی دارد که پاییز هزار رنگ را به خوبی در آن میتوان احساس کرد و سلفی های به یاد ماندنی گرفت. سبب اسم گذاری جنگل به این اسم، ذی ربط به مسیر حجاج خانه خدا هست که از این منطقه به سمت نقاط دیگر کشور برای سفر به سمت عربستان استفاده می کردند و گویا منزل گاهی برای استراحت و صرف نهار بوده هست.

پوشش گیاهی ناهار خوران گلستان، ‌فوق العاده هست. درختان ممرز،‌ افرا پلت، نمدار، گیلاس وحشی، آزاد، خرمندی و درختچه های تمشک، کوله خاص، ازگیل و درختان تنومند بلوط، قسمتی از حجم های طبیعی این جنگل پاییزی به شمار می آید.

p8

وقتی درختان زیبای پاییزی هزار رنگ، با شاخه های خود طنازی می کنند

اگر عاشق ماگنولیا، شمشماد و بید مجنون و مینا نیز هستید، جنگل نهارخوران از این پوشش های گیاهی نیز بهره مند هست و در پاییز، رنگ نارنجی و قرمز و سبز بر تن می کنند و آماده پذیرایی از عاشقان طبیعت گردی در ایران می باشند.

اگر به این جنگل رفتید،‌ چشمه ی سفید را نیز رویت خواهید کرد. البته این جنگل، حیوانانی من جمله گزار، شغال، خفاش، عقبا و راسو و جغد نیز دارد که به احتمال زیاد برای جنگل نورد های حرفه ای، قابل رویت باشد.

p9

زیبایی رویایی در پاییز ناهارخوران گلستانی ها

جنگل ناهار خوران، بعد از آمل و ساری قرار داشته و با وسایل حمل و نقل عمومی هم توان دارید به پایانه مسافربری گرگان دست یافته و از آن جا به این جنگل بروید. با قطار و هواپیما نیز توان دارید به این منطقه خوش آب و هوای پاییزی  سفر کنید.

در این جنگل، رویت گردشگرانی که با چادر، در انتظار اقامت شبانه در این جنگل زیبا می باشند، جالب توجه می باشد.

پاییز گردی در درود لرستان

لرستان، یکی از استان هایی هست که در پاییز، رنگ و بوی رویایی به خود می گیرد و توان دارد یکی از مقصد های خارق العاده برای گردشگران رمانتیگ پاییز گرد باشد. لرستان، عروس آبشار های ایران هست و گردشگری آبشاری را میتوان در این اقلیم زیبا و خوش آب و هوا در فصل پاییز، در دسترس داشت.

یکی از آبشار های زیبای این استان را میتوان آبشار بیشه دانست که در شهرستان درود قرار دارد. در این آبشار، سقوط آب از ارتفاعی بیشتر از ۴۵ متر، بسیار زیبا بوده و رنگین کمان پاییز را شکل می دهد. جالب هست که بدانید این آبشار در سال ۸۷، به عنوان یکی از آثار طبیعی لرستان در لیست میراث طبیعی کشور به ثبت رسید.

p10

عکسی زیبا از یک آبشار زیبا در پاییزی زیبا

در اطراف این آبشار،‌ جنگل های پوشیده از بلوط، زیبایی خاصی دارند که بر شکوه آن اضافه می کند. برای رفتن به روستای بیشه، می بایست به خرم آباد رفته و بعد از طی مسافت ۵۰ کیلومتری یعنی در کم تر از نیم ساعت، به این منطقه زیبا می رسید.

p12

با قطار درود به سپید دشت نیز میتوان به این خطه رسید که بالای سرزمین مردمان لر و آزاده ایران عزیز قرار دارد.

جاده چمستان به نور

جاده چمستان به نور در استان سر سبز و کشتی پرور و قهرمان مازندران، یکی از مقصد های کلیدی پاییز گردی های حرفه ای ها محسوب می شود. جاده چمستان به نوز مثل جاده اسالم به خلخال، فضایی رویایی را برای شما به عکس می کشد. فضایی که پیاده روی صبحگاهی در بخش هایی از آن، روح و جان را جلایی دیگر می بخشد.

این مطلبو از دست ندید!  ملخ‌ها و پروانه‌ها ضرری برای طبیعت قم ندارد/ملخ‌های موجود در قم،بومی و غیر مضر هستند

p11

یک جاده رویایی برای پاییز گردی های رمانتیک ها

در مسیر جاده چمستان به نور، دریاچه ای قرار دارد که برای اروپا گرد ها، یادآور پاییز سوئیس و سوئد هست. دریاچه ای که ایمالات اسم داشته و برای رسیدن به آن، باید از قلب جنگلی مملو از درختان تنومند هزار رنگ گذر کرد. در مسیر دریاچه، خرد شدن برگ درختان سبز که در نظر هوشیار، هر ورقش دفتریست معرفت کردگار، دیدنی و شنیدنی می باشد.

p13

عکسی از دریاچه الیمالات

دریاچه الیمالات را باید نگین نور دانست که درختان تنومندش، وی را هم چون نگین در آغوش گرفته اند. بازتاب خارق العاده رنگ های پاییزی در آب، عکسی متمایز را برای شما به عکس می کشد.

اگر به این خطه پاییز نوردی ایران عزیز در شمال کشور سفر کنید، گردشگرانی را رویت خواهید که با بر پا کردن کمپ هایی، شب را به صبح می کشند و با صدای پرندگان مهاجر از خواب بر می خیزند و مناظری بکر از طبیعت ۴ فصل را رویت می کنند.

اگر با این دریاچه عجیب نا آشنا هستید، نقشه زیر را رویت کنید. در هشت کیلومتری نور و سه کیلومتری جاده رویایی چمستان به نور، دریاچه و جنگل زیبا را تماشا خواهید کرد. استفاده از راهنمای محلی به تازه واردان سفارش می شود.

پاییز گردی در استان البرز

استان البرز که در نزدیکی پایتخت واقع شده هست، طبیعت زیبایی در فصل پاییز دارد. در این استان که محل آخر هفته های تهرانی های خوش نشین هست، روستایی قرار دارد که در مسیر جاده چالوس واقع شده و برای عاشقان کوچه باغ های شاعرانه، مکانی خارق العاده به نظر می آید.

p14

عکسی از پاییز هزار رنگ بیابانک

روستای بیابانک من جمله روستا های تاریخی کشور هست که در این استان واقع شده و در طول سال به ویژه فصل پاییز، پذیرای خیل وسیع ای از عاشقان طبیعت گردی و روستا گردی در ایران هست. رودخانه ای از وسط بیابانک می گذرد و زیبایی ٖآن را برای پاییز گرد ها خاطره انگیز می کند.

این روستا، فاصله اندکی از روستای کاخ ناصری دارد که یکی از عمارت های با اهمیت عهد قجر در آن واقع شده هست. برای رفتن به این مکان زیبا از طریق جاده چالوس، بعد از گذشت ۴۲ کیلومتر، از روستای آسارا گذر کرده و تابلوی شهرستانگ را می بینید.

p15

عکس جاده های رویایی در بیابانک

اسالم به خلخال: جاده رمانتیک ها!

برای عاشقان پاییز گردی در ایران، جاده اسالم به خلخال، یکی از رویایی ترین نقاط ایران زمین هست که میتوان پاییز هزار رنگ را به تماشا نشست و گوشه هایی از جلوه های ایران بکر را رویت نمود. جاده ای هفتاد کیلومتری، که قسمتی از بهشت ایران زمین محسوب می شود و به نظر می آید که هر ۴ فصلش، خارق العاده دیدنی باشد.

p16

عکسی زیبا از جاده مه گرفته اسالم به خلخال با چشم اندازه های رویایی که منحصرا در سوئیس میتوان دید

این جاده را جاده بهشتی هم می نامند چون که بهشت هزار رنگ ایران، قسمتی از چهره خود را در این فضا به رخ می کشد. در جای جای این جاده مه گرفته میتوان، رنگ های طبیعت را با RGB های متفاوت ندید و لذت برد. چشم انداز های رویایی که در جاده اسالم به خلخال فرا روی عاشقان طبیعت گردی ایران هست، یکی از منحصر به فرد ترین چشم انداز های طبیعی نقاط شمال کشور به نظر می آید.

برای رفتن به اسالم گیلانی ها، کار دشواری در پیش ندارید. این جاده از گیلان شروع می شود و به خلخال در جنوب استان سرسبز و خوش آب و هوای اردبیل  به سرانجام می رسد. در بین راه ،‌استان های آذربایچان شرقی و زنجان نیز رویت می شود.

p17

عکس زیبای پاییزی جاده اسالم به خلخال و خانه های روستایی

جنگل، آبشار و دریاچه و گل زار ها، قسمتی از هزار رنگ هزار نقش جاده اسالم به خلخال هست. جالب هست که بدانید این جاده دارای مکان های اقامتی بوده و وجود فروشگاه ها و خانه هایی برای کرایه شبانه،‌ مجال خوبی را برایتان فراهم می کند تا در این فضا استراحت کنید و از زیبایی های طبیعت ایران در این فصل شاعرانه لذت ببرید.

پاییز گردی در آمل

آمل، یکی دیگر از مقصد های بکر طبیعت گردی در ایران بوده که برای عاشقان پاییز گردی پیشنهاد می کنیم. در آمل، که هر فصلش، زیبایی خاص خود را دارد، جنگلی وجود دارد که شاید برای خیلی ها ناشناخته باشد. جنگل الیمستان، جایی که به سبب وجود گیاهی به اسم الیما، به این اسم معروف گردید.

p18

اسب های وحشی در این جنگل در کنار رودخانه هایی با آب زلال و خنک، قسمتی از طبیعت خارق العاده الیمستان را تشکیل می دهد. این جنگل در بلندای بالای آمل واقع شده و مثل سوباتان و فیلند و جواهر ده،‌مه غلیظی به طور مستمر آن را در بر گرفته هست و فضایی رویایی در پاییز رقم می زند.

برای رفتن به این جنگل، می بایست به هراز بروید. اگر ار تهران یک صد و چهل کیلو متر دور شوید، بعد از دوساعت رانندگی به این جنگل می رسید. این جنگل در فاصله چهل و هشت کیلومتری آمل قرار دارد که البته از جاده فرعی امام زاده قاسم نیز میتوان به آن رسید.

p19

الیمستان در نزدیکی روستای لهاش قرار دارد که از مسیر خاکی ۵ کیلومتری میتوان به آن رسید.

پاییز گردی در تهران

ما پیشتر در گزارشی در مورد طبیعت گردی در پایتخت،‌ گفتاری را عرضه کردیم و شما را با حجم آبشار گردی و غار نوردی در اطراف پایتخت ۲۳۰ ساله ایران آشنا کردیم. پاییز در تهران نیز، ‌زیبایی خاص خود را دارد.

p20

میتوان در روستاهای اطراف تهران،‌ لذت پاییز  گردی را چشید. یکی از روستا های اطراف تهران که برای پاییز گردی خارق العاده هست، روستای آهار هست. روستایی که در مسیر جاده لشکرک به فشم واقع شده و هم چون فیروزکوه و دماوند، طبیعت خارق العاده دارد.

p21

این روستا به اسم اوهر نیز شناخته می شود که به معنای آب و آسیاب هست. در دو سوی این روستا، دو رودخانه پر آب قرار دارد که در پایین روستا به هم می پیوندند. یکی از زیبایی های طبیعت را میتوان در آبشاری به اسم آبشار شکر آب دید. آتشگاه باستانی قصران نیز در بلندای روستا فراموش نکنید که قدمتش به زمان ساسانیان بر می شود و گویا،‌ به اردشیر بابکان تعلق داشت.

از مازیچال تا لوندویل: هزار رنگ گیلانی ها

گیلان و پاییز، هم چون لیلی و مجنون می باشند. گیلان را باید در پاییز دید و با همه مردم شهر. . . .

پاییز گیلان، هم چون بهار و تابستانش دیدنی و وصف ناشدنی هست. از مازیچال و فیلبند و سوباتان که بگذریم، جنگل های لوندویل گیلانی ها، قسمتی از پاییز هزار رنگ هزاره نقش این سرزمین می باشند که زیبایی خود را در فراروی دید عاشقان طبیعت گردی ایران قرار میدهد.

لوندویل، منطقه ای رویایی مملو از جنگل و چشمه و آبشار و کوه در آستارا هست. آرامش و زیبایی این جنگل در پاییز ۹۵ را نباید از دست داد. یکی از زیبایی های این منطقه، آبشار لاتون هست که در میان کوهی از رنگ های پاییزی، جاری شده و برای پیاده گردی های پاییزی، منطقه ای رویایی می باشد.

برای رفتن به لوندویل، از رشت به آستارا بروید و در ۱۵ کیلومتری آستارا، تابلویی وجود دارد که شما را به لوندویل راهنمایی می کند.

p4

یک جاده رویایی برای پاییز گردی ۹۵

آستارا، یکی از نقاط دیدنی خطه گیلان هست که در پاییز، منطقه خوبی برای گردش و سیاحت و تجارت محسوب می شود. روستای کوته کومه جایی هست که آبشار لاتون در آن جا قرار دارد. استفاده از راه بلد های آستارایی برای رسیدن به این منطقه زیبا سفارش می شود.

مقصد های رویایی پاییزی ایران

عکس زیبا از بلند ترین آبشار ایران در آستارا

آبشار لاتون، بلند ترین آبشار ایران هست که در ۱۵ کیلوکتری جنوب شهر آستارا و در مرز استان اردبیل قرار دارد. در زبان محلی به آن بارزاو نیز گفته می شود.

جالب هست که بدانید آب این آبشار از دامنه های شرقی بلندترین کوه منطقه ی آستارا یعنی کوه اسپیناس با ۲۱۰۵ متر ارتفاع سرچشمه می گیرد و در مسیر از ۳ حوض بزرگ طبیعی با ۳ آبشار ۱۰ متری گذر می کند و بعد از سر ریز شدن از آبشار به رودخانه ی لوندیل که ۱۷ کیلومتر امتداد دارد می ریزد .

p2

عکسی از ورودی آبشار لاتون

  این رودخانه نیز با شیب تندی از کوته کومه و لوندیل گذر کرده و به دریای خزر می پیوندد و شکوه خاصی دارد.

قلعه ای که پیشتر اشاره شد، در بالای این  آبشار و در ارتفاع دو هزار متری در دسترس هست.

p3

آبشار لاتون در پاییز هزار رنگ

جنگل زیبایی، این آبشار را در آغوش کشیده که میتوان پاییز زیبا را در آن ندید. میوه هایی مثل آلو، گلابی، گردو،‌ فندق و سیب، قسمتی از حجم های طبیعی این منطقه می باشند که البته در کنارش، جمعیت جانوری متعددی من جمله گرگ، گراز، خرس، جوجه تیغی نیز قابل رویت می باشد.

سفارش هایی برای پاییز گردی

۱- ۱- یکی از آخر هفته های خود را برای پاییز گردی در یکی از منطقه های فوق الذکر و یا جاهای دیگر در نظر دارا باشید که جان و روح را صیقل می دهد.

۲- ۲- در پاییز گردی، میتوان با طبیعت آشتی کرد.

۳- ۳- در پاییز، سفر به طبیعت هم چون تابستان بسیار هست. این طبیعت زیبا، میراث گذشتگان به ما هست که باید خوب تر از قبل به آینده گان تحویل داده شود. در محافظت طبیعت، مسئولانه مشی کنیم. یک پاییز گرد مسئول عاشق باشیم.

۴- ۴- یک پلاستیک رها شده در طبیعت، خفگی حیوانات و عارضه به طبیعت را به دنبال دارد و صد ها ساله برای بازیافت آن زمان احتیاج هست.

۵- ۵- ایران در زمره کشورهای جهان هست که فصل خزانش، یکی از رویایی ترین منطقه های جهان هست. این مجال را به عنوان شهروند ایرانی، از دست ندهید.

۶- ۶- در حالتی که برای پاییز گردی از موسسات گردشگری استفاده می کنید، بیمه سفر و هم چنین استفاده از آژانس های رسمی را فراموش نکنید.

۷- ۷- عکاسی در پاییز،‌ اسلوب و شیوه خود را طلب می کند. قبل از سفر، اصول عکاسی در پاییز را مطالعه کنید.

مرجع: روزیاتو