تاریخ: ۳:۲۶ :: ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
۱۰ لایه بردار طبیعی برای ماسک صورت

۱۰ لایه بردار طبیعی برای ماسک صورت به گزارش راهنمای سفر من ؛ لایه برداری به تنفس دو مرتبه پوست و زیبایی و شفافیت آن بسیار کمک می کند. راه ها و مواد زیادی برای لایه برداری پوست وجود دارد که تاثیرات بسیاری بر زیبایی پوست دارند. اما در این میان استفاده از ماسک های […]

۱۰ لایه بردار طبیعی برای ماسک صورت

۱۰ لایه بردار طبیعی برای ماسک صورت

۱۰ لایه بردار طبیعی برای ماسک صورت

به گزارش راهنمای سفر من ؛ لایه برداری به تنفس دو مرتبه پوست و زیبایی و شفافیت آن بسیار کمک می کند. راه ها و مواد زیادی برای لایه برداری پوست وجود دارد که تاثیرات بسیاری بر زیبایی پوست دارند. اما در این میان استفاده از ماسک های خانگی به سبب استفاده از مواد طبیعی بسیار برای پوست مفیدتر و مطمین تر هست. هنگامی که ماسک را خودتان در منزل تهیه می کنید از تندرستی و کیفیت مواد تشکیل دهنده آن مطمین هستید و خوب تر میتوانید پوستتان را تغذیه کنید. در این مطلب طرز تهیه ماسک خانگی را به شما تعلیم می دهیم.

موز، شیر و جو دوسر

ترکیبات
۱ عدد موزِ دست یافته؛
۱ قاشق غذاخوری شیر؛
۲ ۲ قاشق غذاخوری جو دوسر.

موز را در ظرفی له و آن را با شیر ترکیب کنید. پس از آن جو دوسر را به آن اضافه و خمیری یک‌دست تهیه کنید. این مخلوط را به آرامی روی پوست صورت و گردن‌تان بمالید. حدود ۳ تا ۴ دقیقه پوست را با آن ماساژ بدهید تا سلول‌های مرده‌ی پوست از بین بروند. با آب گرم صورت خود را بشویید و پوستی تمیز و زیبا دارا باشید.

شکر و آبلیمو

ترکیبات
۱ قاشق چای‌خوری آبلیمو؛
۱ ۱ قاشق چای‌خوری شکر.

آبلیمو و شکر را مخلوط کنید و روی صورت‌تان بگذارید. با نوک انگشت آن را روی پوست خود بمالید و پس از ۲ تا ۳ دقیقه صورت‌تان را بشویید. پس از چند بار لایه برداری پوست صورت بااستفاده از این محصول، تفاوت شگفت‌انگیزی رویت خواهید کرد.

آبلیمو و عسل

ترکیبات
۱ قاشق چای‌خوری آب لیمو؛
۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون؛
۱٫۵ قاشق غذاخوری شکر؛
۲ ۲ قاشق غذاخوری عسل.

تمام مورد ها ذکر شده را در ظرفی با هم ترکیب کنید و آن را ۲ دقیقه به نحو دایره‌ای روی پوست‌تان بمالید. به محض اینکه احساس تازگی و خنکی در پوست‌تان احساس کردید، مواد را از روی آن پاک کنید و پوست خود را بشویید.

ماسک کیوی

ترکیبات
۱ عدد کیوی؛
۲ قاشق چای‌خوری شکر؛
چند قطره روغن آفتابگردان.

کیوی، چربی پوست را از بین می‌برد. افرادی که پوست خیلی چرب دارند و از جوش‌های ریز شاکی‌اند، باید کیوی را در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانند یا از ماسک لایه بردار آن استفاده نمایند. ابتدا یک کیوی را پوست بکنید و آن را بکوبید و له کنید. به صورتی که با اضافه کردن شکر و چند قطره روغن آفتابگردان مخلوطی یک‌دست ایجاد بشود. مخلوط را روی پوست صورت و گردن خود بگذارید و پس از ۲ تا ۳ دقیقه آن را بشویید و پس از خشک کردن پوست از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید.

این مطلبو از دست ندید!  بررسی فواید و معایب حذف ۴ صفر از پول ملی/ حذف صفر از پول ملی کار درستی است؟

تخم‌مرغ، نمک دریایی و لیمو

ترکیبات
۱ عدد تخم‌مرغ؛
۲ قاشق چای‌خوری نمک دریایی؛
نصف قاشق چای‌خوری آب لیمو؛
چند قطره عسل.

سفیده‌ی تخم‌مرغ را با نمک دریایی و آب لیمو مخلوط کنید. چند قطره عسل به آن اضافه کنید و ۳ تا ۴ دقیقه مخلوط را روی پوست بگذارید. پس از مدتی صورت‌تان را با آب بشویید. این ترکیب موجب می‌شود، چربی مازاد پوست گرفته گردد و پوستی بدون لک دارا باشید!

روغن زیتون و نمک دریایی

ترکیبات
۱ قاشق چای‌خوری روغن زیتون؛
۲ این ترکیب موجب می‌شود، چربی مازاد پوست گرفته گردد و پوستی بدون لک دارا باشید!۲ قاشق چای‌خوری نمک دریایی.

برای لمس طراوت و تازگی پوستتان، نمک و روغن زیتون را به صورت کامل مخلوط کنید. این اسکراب آثار شگفت انگیزی روی پوست کل بدن دارد و شما اگر مایل باشید می‌توانید با غلظت بالاتری از نمک استفاده کنید. این ماسک پوست شما را و مرطوب و درخشان می‌کند.

توت‌فرنگی، جو دوسر و آبلیمو

ترکیبات
۴ عدد توت فرنگی؛
۱ قاشق غذاخوری جودوسر؛
چند قطره آبلیمو.

قدری توت‌فرنگی را با جو دوسر مخلوط کنید. چند قطره آبلیمو به آن اضافه کنید، ماسک لایه برداری پوست صورت شما آماده هست، منحصرا کافی هست آن را روی پوست‌تان بگذارید. استفاده‌ی مداوم از این لایه بردار نتیجه های خیلی خوبی برای پوست به ارمغان می‌آورد.

سیب و بلغور جو دوسر

ترکیبات
۱ عدد سیب؛
۱ قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر؛
اول سیب را تکه‌تکه کنید و آن را با بلغور جو دوسر در مخلوط‌کن بریزید تا خمیری یک‌دست تولید بشود.

پس از آن خمیر را روی صورت بگذارید و پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه آن را بشویید. اضافه کردن چند قطره عسل اختیاری هست. این ترکیب درخشندگی فوق‌العاده‌ای به پوست شما می‌دهد. یک قاشق چای‌خوری عسل.

زیادتر بخوانید: ۵ نکته‌ای که باید خانم‌ها درباره لک پوستی بدانند

جو دوسر، ماست و خیار

ترکیبات
۱ عدد خیار پوست‌کنده؛
۱ قاشق چای‌خوری ماست؛
۲ قاشق چای‌خوری بلغور جو دوسر؛
ترکیب حاصل را که شکل خمیری پیدا نموده هست، روی پوست بگذارید و پوست‌تان را با آن ماساژ بدهید.

در انتهاء پوست خود را با آب سرد بشویید. بلغور جو را با آووکادو ترکیب کنید و چند قطره عسل روی آن بریزید. با یک قاشق آنان را هم بزنید و خمیری یکپارچه و همگن بسازید.

آووکادو و بلغور جو دوسر

ترکیبات
۲ قاشق چای‌خوری بلغور جو دوسر آسیاب‌شده؛
۱ قاشق چای‌خوری آووکادو؛
خمیر را روی پوست بمالید و پس از دقیقه هایی با آب، صورت خود را بشویید.

پس از لایه برداری پوست با استفاده از این ماسک، پوست شما مرطوب، واضح و درخشان می‌شود.

مرجع:الو دکتر