گروه: بلیط
تاریخ: ۱۱:۵۳ :: ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
۱۰ فیلم پرفروش موخر سینما و ارزیابی اکران های پاییز

روزنامه قانون:  اگرچه تابستان ۹۷ با گران تر شدن بلیت سینماها و علاوه بر این جام جهانی در اوائل این فصل و ماه محرم در انتهای آن، چندان فصل درخشانی از نظر فروش نبود، اما وجود ژانرهای متفاوت از کمدی گرفته تا دفاع مقدس، پکیج خوبی را در سینما ایجاد نموده بود. بازهم فیلم های کمدی […]

روزنامه قانون:  اگرچه تابستان ۹۷ با گران تر شدن بلیت سینماها و علاوه بر این جام جهانی در اوائل این فصل و ماه محرم در انتهای آن، چندان فصل درخشانی از نظر فروش نبود، اما وجود ژانرهای متفاوت از کمدی گرفته تا دفاع مقدس، پکیج خوبی را در سینما ایجاد نموده بود.

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

بازهم فیلم های کمدی در صدر پرفروش ترین آثار سینمای ایران قرار گرفتند؛ نگاهی گذرا به جدول فروش فیلم های سینمایی، گویای این نکته هست که مردم همچنان برای دیدن یک فیلم کمدی که دارای شوخی‌های سطحی باشد، اشتیاق دارند. چنانكه پرفروش ترین فیلم در حال حاضر، فیلم «هزارپا» به کارگردانی ابولحسن داوودی هست.

در این گزارش، نگاهی می اندازیم به ۱۰ فیلم پر فروش که هم حالا روی پرده می باشند:

هزارپا

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

در چکیده داستان این فیلم کمدی آمده هست: «دزدی، رخدادی متوجه رمز یک دختر می‌شود و اهتمام می‌کند از این موقعیت سوء استفاده کند». گرچه این فیلم از نگاه منتقدان نمره منفی گرفت اما با مبلغ فروش ۳۵.۴۹۸.۲۲۴.۰۰۰۰۰۰تومان توانست در صدر جدول فیلم های پرفروش بنشیند.

این فیلم از روز سیزدهم تیرماه تا به حال روی پرده سینما هست گرچه تعداد سالن های آن در تهران، به یک سالن محدود شده اما بعد از گذشت دو ماه همچنان به فروش خود در شهرستان ها ادامه می دهد و به احتمال زیاد تا اتمام اکران خود، به رقم فروشی بیشتر از آنچه به آن اشاره گردید دست خواهد یافت.

فیلشاه

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

انیمیشن «فیلشاه» که اواخر اسفند ۹۶ اکران گردید، همچنان با در اختیار داشتن دو سالن سینمایی در تهران و پنج سالن در شهرستان ها، به فروش خود که تاحالا مبلغ۷.۹۰۰.۰۵۰.۰۰۰ ۰۰۰ تومان هست، به فروش خود ادامه می دهد.

تنگه ابوقریب

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

این فیلم به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه کنندگی سعید ملکان، در جشنواره فیلم فجر خوش درخشید و از روز هفدهم مرداد با در اختیار داشتن ۴۰ سالن در تهران روی پرده رفته هست. در چکیده داستان این فیلم آمده هست: «گاهی در زندگی در موقعیت هایی قرارمی‌گیری که بالاتر از ارزش فوت و زندگی شخصی هست. ..

جواد عزتی، امیر تازه ای، حمیدرضا آذرنگ، مهدی پاکدل، علی سلیمانی، قربان نجفی و مهدی قربانی بازیگران این فیلم می باشند که با گذشت مدت زمان کوتاهی از اکران آن توانسته مبلغ ۳.۹۶۴.۴۴۸.۰۰۰ ۰۰۰ تومان فروش داشته باشد و رده سوم از جدول پرفروش های سینما را به خود اختصاص دهد.

دم سرخ ها

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

دومین فیلم کمدی در این فهرست که جایگاه چهارمین فیلم پرفروش را از آن خود نموده هست، «دم سرخ ها» به کارگردانی آرش معریان و تهیه کنندگی سعید سعدی هست. این فیلم با بازی جواد رضویان، بهنوش بختیاری، تفکر فولادوند، رضا شفیعی جم، علی صادقی، شهره لرستانی و جمعی دیگر از بازیگران کمدی سینمای ایران، از روز دهم مرداد تاحالا روی پرده هست و توانسته مبلغ ۲.۳۸۷.۴۴۷.۰۰۰ ۰۰۰ تومان فروش داشته باشد.

این فیلم هم حالا تنها دو سالن در شهرستان ها در اختیار دارد.

خاله قورباغه

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

این فیلم عروسکی به کارگردانی افشین هاشمی و تهیه‌کنندگی فرشته طائرپور که از روز ششم تیر اکران گردیده، با در اختیار داشتن ۳۲ سالن سینما در تهران و شهرستان ها، توانسته مبلغ ۲.۳۲۱.۸۰۰.۰۰۰ ۰۰۰ تومان فروش داشته باشد و رده پنجم جدول پرفروش ترین فیلم‌ها را از آن خود کند.

کاتیوشا

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

این فیلم به کارگردانی و تهیه کنندگی علی عطشانی، با مبلغ فروش۲.۰۹۷.۹۳۲.۰۰۰ ۰۰۰ رده ششم این جدول را به خود اختصاص داده هست.

دارکوب

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

این فیلم از سوم مرداد تاحالا با در اختیار داشتن۴۱ سالن در تهران و شهرستان ها روی پرده هست.۰۸۱.۴۶۹.۰۰۰ این فیلم به کارگردانی بهروز شعیبی از ششم تیر تاحالا در ۱۷ سالن سینما، روی پرده هست و با فروش۲.

۰۰۰ تومان، توانست رده هفتم جدول پرفروش های سینما را از آن خود کند. مهناز افشار، سارا بهرامی، جمشید هاشم پور و هادی حجازی فر بازیگران این فیلم می باشند که در چکیده داستان آن آمده هست: «هیچ چیز دشوارتر از اون نیست که ببینى عزیزت تصمیم گرفته تنها باشه… .. .»

این مطلبو از دست ندید!  بهاروند: هیئت رئیسه فردا درباره سوپرجام تصمیم گیری می‌کند/ کار سختی برای شروع لیگ داریم/ برگزاری مسابقات کار جمعی است

دلم می خواد

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

۵۳۸.۷۳۶.۰۰۰ »آخرین ساخته بهمن دستور رأیها که از روز بیست و سوم خرداد اکران گردید، هم حالا تنها دو سالن سینما در اختیار دارد و در این مدت با مبلغ فروش۱.۰۰۰ تومان، رده هشتم این جدول را به خود اختصاص داده هست. رضا کیانیان، مهناز افشار و محمدرضا گلزار، بازیگران کلیدی این فیلم می باشند که در چکیده داستان آن آمده هست: «بهرام فرزانه، نویسنده‌ای هست که مدت‌هاست نمی‌تواند داستان بنویسد.

شعله ور

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

.. فیلم تازه اکران گردیده حمید موهبت ا.۶۷۷.۰۰۰ با در اختیار داشتن ۷۷ سالن سینمایی در تهران و شهرستان ها، تاحالا توانسته با مبلغ فروش۸۱۱.

امین حیایی، دارا حیایی، زری خوشکام و بهمن پرورش از بازیگران کلیدی این فیلم می باشند که در جشنواره فیلم فجر نیز خوش درخشید.

من دیوانه نیستم

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

این فیلم داستان زندگی مردی را روایت می‌کند که احساس می‌کند «عددی نشده» هست و این احساس او همه‌ زندگی‌اش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.۳۹۹.۰۰۰ رده دهم این فیلم با مبلغ فروش ۳۷۹. ۰۰۰ تومان را فیلم «من دیوانه نیستم» از آن خود کرد. این فیلم به کارگردانی علیرضا امینی از پنجم مرداد تاحالا روی پرده سینماست.

فیلم های تازه در راه می باشند

مهران احمدی، مجید صالحی، برزو ارجمند، هادی کاظمی و محمدرضا هدایتی بازیگران کلیدی این فیلم می باشند.

مغزهای کوچک زنگ زده

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

با تمام شدن تابستان و نزدیک شدن به فصل پاییز، با اکران فیلم های تازه، روی پرده سینما روبه رو می باشیم که خبر ها بعضی از آنان منتشر گردیده هست. یکی از فیلم هایی که با آغاز فصل پاییز روی پرده سینما خواهد رفت، فیلم «مغزهای کوچک زده» به نویسندگی و کارگردانی هومن سیدی هست که در جشنواره فیلم فجر جوایز متعددی را از آن خود کرد و از همه مهم‌تر، توانست جایگاه خوب ترین فیلم از نگاه مردم را از آن خود کند.

« نوید محمد زاده، فرید سجادی حسینی و فرهاد اصلانی و نازنین بیاتی بازیگران این فیلم می باشند. «مغزهای کوچک زنگ زده»، چهارم مهر با در اختیار داشتن ۱۰ سالن سینمایی در تهران و چهار سالن در شهرستان ها، اکران می گردد. در چکیده داستان این فیلم آمده هست: «میگن اگه چوپان نباشه گوسفندها تلف میشن، یا گم میشن یا گرگ بهشون میزنه یا از گرسنگی می‌میرن، چون مغز ندارن…

عرق سرد

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

فیلم دیگری که خبر ها اکران آن در پاییز پیش‌رو منشتر شده هست، جدیدترین فیلم سهیل بیرقی با بازی امیر تازه ای و باران کوثری هست.

عرق سرد با توجه به مبحث خاصش، توانست در جشنواره فیلم فجر سروصدایی به راه بیندازد و زیادی معتقد بودند این فیلم به اکران عموم نخواهد رسید اما در کمال خوشبختی «عرق سرد» در پاییز سال کنونی روی پرده سینماها خواهد رفت. این فیلم روایتگر داستان «افروز اردستانی» با بازی باران کوثری، کاپیتان تیم ملی فوتسال بانوان ایران هست.

ماهورا

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

فیلم سینمایی ماهورا به کارگردانی حمید زرگرنژاد و تهیه کنندگی علیرضا جلالی و حمید آخوندی از چهار مهر ۹۷ به سرگروهی سینما استقلال اکران می گردد.

جاده قدیم

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

در چکیده داستان این فیلم آمده هست: در زندگی تو زنی هست با چشمانی با شکوه که لبانش خوشه های انگور و لبخندش موسیقی و گل، اما هر کس بخواهد به وی نزدیک گردد ناپدید می گردد. جدیدترین فیلم منیژه حکمت، بعد از ده سال دوری از فیلمسازی، با آغاز پاییز ۹۷ روی پرده می رود….

هشتگ

ژانر کمدی همچنان در صدر پرفروش ها

در این فیلم سینمایی به ایفای نقش می پردازند.

فیلم بعدی اکران پاییز، فیلم سینمایی هشتگ به کارگردانی رحیم بهبودی فر و تهیه کنندگی مقصود جباری و محمدعلی کیانی هست که از چهارم مهر به سرگروهی پردیس زندگی در سینماهای کشور اکران می گردد.