گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۶:۳۶ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
یک مقام مسئول: ۷۸ درصد حجاج با هواپیماهای ایرانی به کشور بازگشتند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا از روابط عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، رحمت اله مه آبادی روز سه شنبه اظهار داشت: ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر دیگر از حجاج ایرانی با انجام ۶۶ پرواز هواپیمایی سعودی به کشور منتقل شدند.وی تصریح کرد: به لطف خداوند متعال و تلاش همه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا از روابط عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، رحمت اله مه آبادی روز سه شنبه اظهار داشت: ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر دیگر از حجاج ایرانی با انجام ۶۶ پرواز هواپیمایی سعودی به کشور منتقل شدند.
وی تصریح کرد: به لطف خداوند متعال و تلاش همه دست اندرکاران و ارگان‎های مرتبط توانستیم با موفقیت عملیات اعزام و بازگشت زائران خانه خدا را از طریق ۲۰ فرودگاه کشور صبح امروز (سه شنبه) به پایان برسانیم.
وی با اشاره به پایان عملیات بازگشت حجاج به میهن اسلامی افزود: پروازهای رفت حجاج از ۸ مرداد تا ۴ شهریور توسط دو شرکت هواپیمایی ایران ایر و سعودی انجام شد. در این عملیات در کل ۳۲۷ پرواز انجام شد که سهم ایران ایر با انجام ۲۶۰ پرواز، حدود ۷۸ درصد و سهم هواپیمایی سعودی با انجام ۶۷ پرواز حدود ۲۲ درصد بود.
مه آبادی در مورد آمار پروازهای بازگشت حجاج نیز گفت: عملیات بازگشت حجاج از ۱۴ شهریور در فرودگاه اردبیل آغاز شد و در ۴ مهر در فرودگاه امام خمینی (ره) به پایان رسید؛ در این عملیات با توجه به استفاده بیشتر از هواپیماهای پهن پیکر تعداد پروازها به ۳۰۳ سورتی کاهش یافت.
وی افزود: در بازگشت حجاج ۱۸۲ پرواز از مقصد مدینه به کشور وارد شد که نزدیک به ۵۰ هزار مسافر را به ایران منتقل کرد، همچنین ۱۲۱ پرواز از مقصد جده انجام شد که ۳۵ هزار زائر به وطن بازگشتند.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در مورد آمار پذیرش پروازهای ویژه حجاج در فرودگاه‎های کشور گفت: در عملیات بازگشت فرودگاه امام خمینی(ره) میزبان ۷۵ پرواز و فرودگاه مشهد ۳۸، فرودگاه گرگان ۲۶، فرودگاه اصفهان ۲۴، فرودگاه اهواز ۱۸، فرودگاه شیراز۱۴، فرودگاه همدان ۱۳، فرودگاه ساری ۱۳، فرودگاه تبریز ۱۱، فرودگاه کرمان ۱۱، فرودگاه ارومیه ۱۰، فرودگاه زاهدان ۹، فرودگاه یزد ۹، فرودگاه بیرجند ۶، فرودگاه بندرعباس ۶، فرودگاه کرمانشاه ۵، فرودگاه زنجان ۵، فرودگاه بوشهر ۴، فرودگاه رشت ۳ و فرودگاه اردبیل ۳ پرواز را میزبانی کردند.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، امسال بیش از ۸۶ هزار زائر ایرانی برای انجام اعمال حج تمتع عازم سرزمین وحی شدند که ۶۸ هزار نفر آنها توسط هواپیمایی ایران ایر و حدود ۱۸ هزار زائر دیگر توسط هواپیمایی سعودی از ۲۰ فرودگاه عازم مدینه منوره و مکه مکرمه شدند.
عملیات رفت زائران ایرانی از هشتم مرداد ماه آغاز و روز چهارم شهریور ماه به پایان رسید و عملیات بازگشت حجاج ایرانی از ۱۴ شهریور ماه آغاز و تا ۴ مهرماه ادامه داشت.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**۱۱۰۸*۲۰۲۵*خبرنگار: ایرج منصوری*انتشار: لیلا جودی