تاریخ: ۱۹:۳۰ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
یک مقام مسئول:موظف به استخدام بی ضابطه فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت نیستیم

وی بیان داشت: با اهمیت ترین نکته ای که دانشجوهای معترض به زعم خود بر صحیحی آن پافشاری دارند، مبحث استخدام بی قید و شرط در صنعت نفت و پایبندی وزارت نفت مبنی بر جذب این تعداد هست. این در حالی هست که در هیچکدام از استنادات دانشجوهای، وزارت نفت مکلف و موظف به جذب […]

وی بیان داشت: با اهمیت ترین نکته ای که دانشجوهای معترض به زعم خود بر صحیحی آن پافشاری دارند، مبحث استخدام بی قید و شرط در صنعت نفت و پایبندی وزارت نفت مبنی بر جذب این تعداد هست. این در حالی هست که در هیچکدام از استنادات دانشجوهای، وزارت نفت مکلف و موظف به جذب و استخدام بدون ضابطه دانشجوهای دانشگاه صنعت نفت نیست و صرفا مطابق مقررات و مقررات جاری صنعت نفت طبق احتیاج ارگانی و بعد از طی موفقیت آمیز دیگران مراحل استخدامی گفت و گو، طب صنعتی و گزینش توان دارد از میان دانشجوهای ممتاز گروه الف دانشگاه صنعت نفت بدون برپایی امتحان کتبی استخدام کند.

وی اهتمام کرد:بدیهی هست در این میان کسانی توان دارند جذب صنعت نفت گردند که توانمندی مهارتی و عمومی ضروری را دارا باشند و بتوانند دست کم امتیاز ضروری را در مراحل گفت و گو، طب صنعتی و گزینش به دست آورند.
دهقانی اضافه کرد: بنا نیست صرف تحصیل در دانشگاه صنعت نفت بدون دستیابی به دست کم معلومات و توانمندی عمومی و مهارتی حقی برای استخدام مدام در این صنعت حساس برای فردی ایجاد کند.

وی با اشاره به تحصن موخر دانشجوهای دانشگاه صنعت نفت عنوان کرد: پیام ایراد دانشجوهای دانشگاه صنعت نفت و برپایی تحصن های نمایشی در روزهای موخر نه صرفا محق بودن آنان را اثبات نمی کند، لکن شاید این سوء تفاهم را نیز پدید آورد که تعداد ای خواهان تبعیض منفی به سود خود می باشند.
به گفته دهقانی، سال ها قبل که رشته های تحصیلی مربوط با نفت صرفا در دانشگاه صنعت نفت تعلیم می گردید شاید این خصوصیت را برای فارغ التحصیلان این دانشگاه ایجاد می کرد، ولی حالا علی رغم راه اندازی دهها رشته مربوط با صنعت نفت در دانشگاه های برتر کشور و تحصیل هزاران نفر از برگزیدگان کنکور سراسری با رده های بالا در این رشته ها حق دیگر جوانان تحصیلکرده کشور را نمی گردد ندید گرفت.
وی دنبال کرد: وزارت نفت هرچند همان طور از دانشگاه صنعت نفت پشتیبانی می کند و بودجه ای چند تساوی نسبت به دیگر دانشگاه های برتر به آن تعلق می دهد، ولی وظیفه قانونی و فرایند عادلانه این هست که برای تهیه نیروی آدمی مورد احتیاج خود از میان خوب ترین دانشجوهای کشور اقدام کند و به همه فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور شانس خدمت در این وزارت خانه را بدهد.
وی عنوان کرد: آیا تضییع حقوق فارغ التحصیلان دیگر دانشگاه های کشور نیست که بدون دقت به دست کم استعداد ها و نه استعداد های ممتازی وزارت نفت ضروری هست ٩٠ درصد فارغ التحصیلان را حتی بدون گفت و گو و برخلاف مقررات خود جذب کند.
به گفته مدیر کل تعلیمی دانشگاه صنعت نفت، صنعت نفت در طریق بازسازی و نوسازی خود ضروری هست از توانمندترین اشخاص بهره ببرد.

این مطلبو از دست ندید!  بوم گردی فرصتی برای آشنایی با فرهنگ‌ها

دهقانی در مورد فرآیند جذب دانشجوهای دانشگاه صنعت نفت نسبت به سابق عنوان کرد: فرآیند جذب نیرو در صنعت نفت نظیر فرایند و طبق مقرراتی هست که از سابق نیز بر همین اساس عمل می شده و دگرگونیی صورت نگرفته هست. در دستاورد درکنار دعوت از دانشجوهای دانشگاه صنعت نفت به کوشش و استفاده بهینه از مجال و امکان تحصیل و اکتساب دانش و ارتقای توانمندی های خود تاکید می گردد که استخدام در صنعت نفت مطابق نص صریح مقررات و مقررات اداری استخدامی کشور و طبق فرایند جاری صنعت نفت صورت خواهد گرفت و از آن تخطی نخواهد گردید.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**۹۱۲۳**۱۵۸۴
خبرنگار: زهره دریغ گفتار**انتشار:مولوی