تاریخ: ۱۳:۳۵ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
یک فوریت طرح ایمنی ساختمان ها به تصویب رسید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، در جریان نهمین جلسه رسمی شورای پنجم، در جریان بررسی این طرح محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در توضیح ضرورت یک فوریت این طرح گفت: بعد از حادثه پلاسکو کمیته های مختلفی در مجلس، شورای شهر، قوه قضائیه و […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، در جریان نهمین جلسه رسمی شورای پنجم، در جریان بررسی این طرح محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در توضیح ضرورت یک فوریت این طرح گفت: بعد از حادثه پلاسکو کمیته های مختلفی در مجلس، شورای شهر، قوه قضائیه و دولت شکل گرفت که در نهایت منتج به یکسری پیشنهادات و خروجی ها شد. افکار عمومی و نخبگان از شورای شهر تهران توقع دارند که خروجی این همه مطالعات را ارائه دهد تا نشان دهد این مطالعات چه تاثیری بر دیگر ساختمان ها در کشور دارد.

وی تاکید کرد: این کارگروه با حضور اعضای شورا و به صورت بین بخشی، بین دولت و وزارتخانه های مختلف تشکیل می شود تا نتایج مطالعات گذشته را پیش ببرد.

سالاری تاکید کرد: به عنوان مثال آیین نامه های اجرایی مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان تا کنون تهیه نشده و در حادثه پلاسکو نیز مشخص نبود مسئولیت هر کدام از این دستگاه ها چه بوده است.

این مطلبو از دست ندید!  یک بهله پرنده شکاری سارگپه در طبیعت خوی رهاسازی گردید

در ادامه مرتضی الویری در مخالفت از این طرح گفت: ضروری است به سمت مقررات زدایی حرکت کنیم و از مصوبات تو در تو پرهیز کنیم چرا که کسانی که بخواهند از وظایف قانونی خود فرار کنند به همین مصوبات تو در تو تمسک می کنند.

وی ادامه داد: در شورای شهر چهارم دو طرح با همین مضمون در دو زمان مختلف تصویب شده و همینطور رها شده است. شورای عالی شهرسازی نیز در این زمینه تکالیفی را مشخص کرده که در جریان بوده و تا کنون به نتیجه نرسیده است.

الویری با اشاره به فعالیت کمیته ایمنی و مدیریت بحران در شورای شهر، تصریح کرد: در صورت لزوم این کمیته می تواند پیگیری های لازم را انجام دهد.

همچنین شهربانو امانی نیز در موافقت با یک فوریت این طرح، گفت: با توجه به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ارایه شده درباره ساختمان پلاسکو پیشنهاد می کنم این طرح به صورت یک فوریت در کمیسیون ها بررسی شود.