تاریخ: ۱۷:۲۳ :: ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
یک سرتشی و دو بهله دلیجه در استان بوشهر در طبیعت رهاسازی گردید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ، ریاست اداره  امور حیات وحش مراقبت محیط زیست استان بوشهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه این استان زیستگاه انواع جانوران و پرندگان کم یاب و نادر هست گفت: سالانه با سرد شدن هوای منطقه های شمالی کشور، […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ، ریاست اداره  امور حیات وحش مراقبت محیط زیست استان بوشهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه این استان زیستگاه انواع جانوران و پرندگان کم یاب و نادر هست گفت: سالانه با سرد شدن هوای منطقه های شمالی کشور، مهاجرت پرندگان نادر من جمله پرندگان شکاری به زیستگاه‌های استان بوشهر شروع می‌شود.

خسرو درویشی با اشاره به شروع مهاجرت پرندگان مهاجر به استان بوشهر بیان کرد: در منطقه های مراقبت شده استان بوشهر انواع جانوران نادر و کمیاب زیست و زاد و ولد می‌کنند که پرندگان مهاجر از آن جمله هست.

وی با اشاره به رها سازی گونه جانوری تشی در بوشهر گفت: گونه تشی رهاسازی شده توسط دوستداران محیط زیست به اداره کل حفاطت محیط زیست استان بوشهر تحویل که بعد از تیمار و مراقبت چند روزه از آن در یکی از زیستگاههای با استعداد استان رهاسازی گردید.

این مطلبو از دست ندید!  بهار ۹۸| "آبشار آب ملخ" شاهکار عجیب طبیعت سمیرم+تصاویر

ریاست اداره  امور حیات وحش مراقبت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه تشی بزرگترین جونده  شمرده می‌شود اضافه کرد: این جانور با خارهای بلند روی بدنش وی را از سایر پستانداران متفاوت می‌کند و  برخلاف جوجه تیغی گونه تشی از نظر جثه و وزن بزرگتر بوده و می‌توان آن را بزرگترین جونده ایران دانست.

ریاست اداره  امور حیات وحش مراقبت محیط زیست استان بوشهر به رهاسازی و بازگشت به طبیعت دو بهله دلیجه پرداخت و بیان کرد: این دو پرنده  توسط مأمورین اجرایی یگان مراقبت از متخلفان شکار و صید و زنده‌گیری پرندگان شکاری کشف و ضبط شده بود که در یکی از زیستگاههای با استعداد استان رهاسازی و به طبیعت برگردانده گردید.

وی تاکید کرد:امید می‌رود با مشارکت سمن‌های زیست محیطی و افزایش فرهنگ عمومی مراقبت از تنوع زیستی و گونه‌های با ارزش کشور و استان بوشهر، روند زنده گیری و قاچاق این وحوش با ارزش کاهش یابد.