تاریخ: ۱۷:۱۶ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
یاسوج| خشک شدن تالاب ها و رودخانه ها نتیجه بهره برداری ۱۱۰ درصدی از مراجع آبی کشور هست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج, , حمید ظهرابی ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه مسئولان پیشین و جدید محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: چالش امروز آب در کشور محصول توسعه بخش‌های غیر ضروری و توجه نکردن به توانمندی سرزمین بوده هست. وی عنوان نمود: تهدید شدید […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج, , حمید ظهرابی ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه مسئولان پیشین و جدید محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: چالش امروز آب در کشور محصول توسعه بخش‌های غیر ضروری و توجه نکردن به توانمندی سرزمین بوده هست.

وی عنوان نمود: تهدید شدید تنوع زیستی, انقراض گونه‌های گیاهی, خراب کردن جنگل‌ها, بیابان زدایی و آلودگی هوا, خاک و آب محصول بی تدبیری بشر در بالا بردن و بهره برداری از طبیعت هست.

ظهرابی با تاکید بر اینکه کشور ایران در بهره برداری از مراجع طبیعی و طبیعت به هیچ عنوان اصول و ملاحضات را رعایت نکرده است, ابراز کرد: آنچه بشر با طبیعت کرده با آنچه خداوند امر کرده فاصله دارد.

معاون سازمان محیط زیست کشور با تاکید بر اینکه باید برای احیای خراب کردن شده‌ها کوشش کنیم, اضافه کرد: آب را کانون قرار داده و متناسب با میزان آب موجود برای توسعه برنامه ریزی کنیم.

این مطلبو از دست ندید!  مناظری دیدنی از طبیعت برفی در «چوت» + عکس ها

ظهرابی دنبال کرد: آب باید در جای بهره برداری گردد که تولید سرمایه آن زیادتر از سایر بخش‌ها باشد و در صنعت‌های با استفاده کم استفاده گردد.

وی تصریح نمود: احیا رودخانه‌ها و تالاب‌ها و استفاده از همکاری همه گیر برای محافظت محیط زیست با تکیه بر مدیریت زیست بومی از سیاست‌های سازمان محیط زیست هست.

ظهرابی با تاکید بر اینکه کهگیلویه و بویراحمد از نظر محیط زیست بسیار با اعتبار است, تصریح نمود: ۲ هزار گونه گیاهی در این استان شناسایی شده که به شکلی با تنوع گیاهی اروپا تساوی می‌کند.

وی اسدالله هاشمی مدیرکل پیشین محیط زیست این استان را از مسئولان صادق و پاک دست سازمان محیط زیست دانست و گفت: از حجم این مدیر توانمند استفاده می‌کنیم.

ظاهری با بیان اینکه مدیرکل جدید از نیروهای دارای تعهد و کاربلد محیط زیست است, افزود: امید دارم مدیر جدید برنامه جامع مدیریت و تفصیلی منطقه های را با همکاری مردم پژوهشگر کند.