تاریخ: ۱۵:۵۴ :: ۱۳۹۷/۰۳/۰۶

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، پایتخت طبیعت ایران به سبب بی توجهی و بی مهری مسئولان و برنامه ریزان شهری در گذشته به جایگاه حقیقی خود نرسیده تا جایی که می‌توان گفت گردشگری ریالی در اقتصاد این شهر قسمت نداشته و نتوانسته به یکی از محل‌های درامد پایدار […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج،

پایتخت طبیعت ایران به سبب بی توجهی و بی مهری مسئولان و برنامه ریزان شهری در گذشته به جایگاه حقیقی خود نرسیده تا جایی که می‌توان گفت گردشگری ریالی در اقتصاد این شهر قسمت نداشته و نتوانسته به یکی از محل‌های درامد پایدار مدیریت شهری تبدیل گردد.

زیادی از فضاهای سبز واقع در میدان‌ها و بلوارهای شهر یاسوج خشک شده و خبری از رنگ آمیزی و گلکاری نیست تا اینکه مدیریت شهری دور پنجم زیباسازی، طراوت محیط شهری و گل‌کاری فضای سبز را به عنوان یکی از مهمترین‌ برنامه‌های اولویت‌دار شهرداری در دستور کار قرار داد.

ریاست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یاسوج از شروع  گل‌کاری میادین و بلوارهای شهر اطلاع داد و گفت: افزون‌بر ۲۰۰ گلدان تزئینی با گل‌های شمعدانی، اطلسی و جعفری در پل شهید عوض زاده (ورودی آبشار) و بعضی دیگر از نقاط شهر انتصاب شده هست.

این مطلبو از دست ندید!  عکس/ طبیعت برفی کوهرنگ در بهار

فرشاد صادقی اضافه کرد: در مرحله جدید گل‌کاری شهر یاسوج که از هفته اخر اردیبهشت اجرا شده بیشتر از ۱۰ هزار گل در نقاط متفاوت شهر کاشته و ۱۰ هزار بوته گل دیگر نیز مهیا شده تا در منطقه های متفاوت کاشته گردد.

ریاست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یاسوج دنبال کرد: تمام گل‌ها تولیدات گلخانه‌های شهرداری بوده که باعث کاهش هزینه‌ها شده هست.

صادقی با بیان اینکه برنامه داریم تا شهر یاسوج همیشه گل داشته باشد، دنبال کرد: با توجه به واکنش‌های مثبت اجتماعی، انتصاب گلدان‌های گل در پل‌های ورودی شهر یاسوج و تقاطع‌ها انجام می‌شود.

وی تاکید کرد:استفاده از گل‌های رنگارنگ و زیبا طراوت خاصی به سیمای شهر می‌بخشدو انتظار می‌رود مردم در محافظت و حفظ از این گل‌ها کوشا بوده و با شهرداری همکاری و همکاری لازم را دارا باشند.