گروه: بلیط
تاریخ: ۱۲:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
یار دوازدهم تیم ملی شدن چقدر هزینه خواهد داشت؟

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،،مسابقات جام جهانی فوتبال، بی شک یکی از مهم ترین اتفاقات ورزشی به شمار می آید که دولت ها برای میزبانی اش سر و دست می شکنند و در زیادتر مواقع با کمک دست های پشت پرده این میزبانی را به دست می آورند. میزبان از سال ها قبل کلنگ احداث ورزشگاه های […]

یار دوازدهم تیم ملی شدن چقدر آب می خورد؟به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،،مسابقات جام جهانی فوتبال، بی شک یکی از مهم ترین اتفاقات ورزشی به شمار می آید که دولت ها برای میزبانی اش سر و دست می شکنند و در زیادتر مواقع با کمک دست های پشت پرده این میزبانی را به دست می آورند. میزبان از سال ها قبل کلنگ احداث ورزشگاه های فوتبال را می زند و حسابی برای تیم ها و هواداران شان سنگ تمام می گذارد. حقیقت این است که فارغ از پرستیژ کشورها در میزبانی، آن طرف سکه هزینه های میزبان، سودهای سرشاری وجود دارد، که خارج از مراجع ابدی، عاید دولت ها و حتی مردم می شود. تماشای فوتبال نه جنسیت می شناسد و نه ملیت. حتی گاهی این طرفداری مرزهای جغرافیایی را هم بی اثر و طرفداران را ملزم به صرف هزینه های سنگین، برای دیدن از نزدیک مسابقات می کند. صد البته که قرار گرفتن در فضای ورزشگاه های فوق پیشرفته که لیاقت برپایی مسابقات جام جهانی را اکتساب کرده اند و علاوه بر این نشستن در کنار صدها هزار طرفدار پرشور وشوق تهی از لطف نیست، خودش مملو از خاطره و ماجراست.

اندر مزایای کارت FAN ID

هنگامی که شما تنها یک بلیت از بازی های جام جهانی را تهیه کنید به صورت خودکار این کارت هم برای تان صادر می شود. داشتن این کارت مزایای بسیاری برای تماشاگران دارد. نخستین مزیت آن معاف شدن دارندگان این کارت از عرضه ویزای روسیه در هنگام ورود و خارج شدن از این کشور است. شما با داشتن این کارت اذن دارید از ۱۰ روز پیش از آغاز بازی ها تا ۱۰ روز پس از فینال در روسیه بمانید.

مزیت دوم استفاده رایگان از خدمات حمل و نقل درون شهری در همان روز مسابقه ای است که بلیت آن را تهیه کرده اید. مزیت بعدی به استفاده رایگان از قطارهای بین شهری برمی گردد. شما برای رزرو مجانی بلیت این قطارها باید به سایت زیر مراجعه کنید.

ارز روسیه را در ایران تهیه کنید. خوب ترین کار این است که ریال های تان را در بعضی از شعب بانک ملی به روبل مبدل کنید. البته راه حل دیگری هم است و آن این که شما ریال تان را ابتدا به دلار و در کشور روسیه در صورت لزوم به روبل مبدل کنید. نرخ هر روبل به نرخ روز ۱۰۹ تومان است.

مجال برای ثبت اسم در تورهای جام جهانی همچنان باقی است. برای افرادی که تجربه سفر فرامرزی را ندارند، خوب تر است در نخستین ماجراجویی خارجی همراه با یک تور عزیمت خود را آغازکنند. هزینه تورهای جام جهانی بسته به نوع بلیت مسابقات و کیفیت هتل های محل اقامت از ۱۵ میلیون تا ۵۵ میلیون تومان متغیر است. برنامه زمانی این تورها ۱۲ شب و ۱۳ روز خواهد بود.

«سن پترزبورگ» رویایی حقیقت یافته

««سن پترزبورگ» یکی از شهرهای موردنظر روس ها برای میزبانی رقابت ها، برای گردشگران اروپایی به صورت کامل آشناست؛ اما گردشگران دیگر قاره ها از وجود چنین شهر زیبایی در قلب سرزمین های قندیل بسته روسیه بی خبرند. در حقیقت «سن پترزبورگ» با داشتن ۱۰۰۰ اثر تاریخی و علاوه بر این جای دادن بزرگ ترین و قدیمی ترین موزه جهان، یکی از ارزشمند ترین میراث های فرهنگ جهانی به شمار می آید. به عقیده من اکنون که شانس در خانه تان را زده است و ایران به جام جهانی راه یافته و نخستین بازی اش (هم که خوب احتمال بردمان هم کم نیست) در این شهر و در برابر مراکش است. چنان چه وضعیت مالی جیبتان رخصت می دهد، برای رفتن به «سن پترزبورگ» دست دست نکنید.

اقامت:

نخستین چیزی که در سفرهای خارجی ذهن مسافران را به خود مشغول می کند، نگرانی بابت جای خواب است. در کمال خوشبختی شهر گردشگر پذیر «سن پترزبورگ» بیشتر از ۴۰۰ هتل و هاستل دارد، به این رقم تعداد بی شماری از آپارتمان های اشخاص خصوصی را هم اضافه کنید. البته پیشنهاد می کنم تا جایی که می شود، از کرایه آپارتمان های شخصی اجتناب کنید. با جست وجو در سایت فیفا می توانید، لیست هتل های ایده ای فدراسیون را ارزیابی و با نیم نگاهی به جیب تان یکی از آن ها را انتخاب و رزرو اینترنتی کنید.

با کمی وبگردی نیز می توانید هتل های بیشتری در «سن پترزبورگ» بیابید و اگر با زبان انگلیسی آشنایی دارید، می توانید با پیش پرداخت دو درصد از مبلغ کرایه یک شب، یکی از آن ها را رزرو کنید. نرخ اقامت در «سن پترزبورگ» در این فصل سال که مصادف با پدیده «شب های سفید» است؛ همیشه با افزایش نسبی روبه رو می شود.  احتمالا سال کنونی با توجه به برپایی مسابقات جام جهانی این افزایش قابل توجه تر هم بشود. لازم به ذکر است که پدیده منحصر به فرد «شب های سفید»، دربردارنده وضعیتی است که در آن، شب ها هم آسمان روشن است یا حالت گرگ و میش دارد و این مبحث به این خاطر است که به دلیل پهنه مدار عرضی، طلوع و غروب خورشید به اندازه ای به هم نزدیک می شوند که خورشید دیگر نمی تواند در افق برود و بنابراین شب ها روشن می ماند.

خورد و خوراک:

روس ها به خوش خوراکی معروفند و در اغلب غذاهای شان از روغن کم و گوشت زیاد استفاده می کنند. این سرزمین پهناور به سبب جای دادن قومیت های متفاوت دارای یک فرهنگ غنی غذایی است که حتی بدغذاترین گردشگران را راضی و سیر نگه می دارد. در «سن پترزبورگ» می توانید غذاهای تاتاری، گرجی، ازبکی و روسی را مزه کنید.

گذر و مرور در «سن پترزبورگ»

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید، که مسابقات جام جهانی را برای دیدن «سن پترزبورگ» دستاویز کرده اید، بگذارید تا خیال تان را راحت کنم. در این شهر در هر ساعت از شبانه روز بی وسیله نخواهید ماند. در این شهر مترو، تراموا، اتوبوس برقی، اتوبوس، مینی بوس و تاکسی های شخصی و عمومی وظیفه انتقال مسافران را بر دوش دارند. تنها نکته ای که گفتنش واجب است، این است که از گرفتن تاکسی های عبوری در خیابان جدا اجتناب کنید، که شوفرهایش به محض رساندن تان به مقصد، پوست تان را غلفتی خواهند کند.

جاهای دیدنی «سن پترزبورگ»

این شهر به عنوان شمالی ترین شهر کره زمین، تا مدت های بسیاری پایتخت کشور روسیه بود، حاصل این موقعیت وجود ۲۲۱ موزه، ۲۰۰۰ کتابخانه، ۸۰ سالن تئاتر، ۱۰۰ سالن کنسرت، ۵۰ گالری و ۸۰ مرکز فرهنگی است. اگر تنها یک روز مجال گشت و گذار دارید، پیشنهاد می کنم قطعا در خیابان نوسکی Nevesky قدم بزنید. این خیابان ۵کیلومتری مهم ترین خیابان شهر است، که به میدان و آثار تاریخی «سن پترزبورگ» ختم می شود. « «کاخ پتروهوف»، «کلیسای ناجی در خون»، «کاخ زمستانی»، «کلیسای اسحاق» و «موزه آرمیتاژ» تنها چند نمونه اندک از مکان های بی شمار گردشگری این شهر است.

«کازان» موطن ادیان جهانی:

اگر همسفر تیم فوتبال ایران باشید، دومین مقصد شما در روسیه شهر تاریخی و ورزشی «کازان» است. روس ها در جهان به سبب گذشته تزاری و بعدها سوسیالیستی شان وجهه خوبی ندارند. زیادتر مردم جهان، این ملیت را افرادی ستیزه جو و نامتقاعد شونده می شناسند. فارغ از این که در این کشور پهناور، شهری وجود دارد که به «سرزمین مناره ها» سرشناس است و در آن تمام ادیان متفاوت در کمال آرامش و به دور از تبعیض زندگی می کنند. اگر می خواهید شاهد بازی ایران و اسپانیا باشید باید خود را در روز ۲۰ ژوئن به «کازان» برسانید.

این مطلبو از دست ندید!  ماجرای دعوای جنجالی رامبد جوان و حسین فرحبخش/جمشید مشایخی در بیمارستان بستری شد

اقامت در «کازان»

در «کازان» مثل «سن پترزبورگ» هتل ها و هاستل های متعددی وجود دارد. البته هتل های «کازان» با قیمتی مناسب تر به عرضه خدمات می پردازند. حدود نیمی از جمعیت این شهر را مسلمین سنی مذهب تشکیل می دهند، آن ها در کنار دیگر همشهری های شان مجال اقتصادی جام جهانی را با ارزش محسوب و آپارتمان های شان را کرایه می دهند. به هر حال هنوز هم سفارش می کنیم از اقامتگاه های عمومی برای ساکن کردن استفاده کنید. در «کازان» حدود ۳۰۰ هاستل وجود دارد که نسبت به هتل ها دارای کیفیت و در مواقعی امنیت کمتر است اما به همان میزان نیز ارزان تراست.

خورد و خوراک در «کازان»

اهالی «کازان» زیادتر از دو قومیت تاتار (مسلمان) و روس (ارتدوکس) تشکیل شده اند. غذاهای تاتاری بسیار ارزان اند و از آن جایی که آشپزان آن ها مسلمان هستند، خیال تان از بابت حلال بودن غذا، نیز تخت می باشد. اگر از آن دسته از گردشگران خوش اشتها هستید، پیشنهاد می کنم قطعا سری به «موزه چاک چاک» بزنید و یک دل سیر از غذاهای لذیذ تاتاری بهمراه دسر سرشناس «چاک چاک شان» نوش جان کنید.

تردد در «کازان»

برای سفر از «سن پترزبورگ» به «کازان» دو راه پیش رو دارید، که یکی گران اما فوری السیر، در حالی که دومین راه مجانی و البته زمان بر است. در راه اول شما با پروازهای مستقیم «سن پترزبورگ» – «کازان» با صرف ۳۲ تا ۵۰ دلار در عرض ۴۵ دقیقه به مقصد می رسید. اما در راه پیشنهادی دوم شما با رزرو اینترنتی قطار بین شهری و با بهمراه داشتن کارت FAN ID می توانید در روز مسابقه به صورت رایگان سفر کنید. در «کازان» هم طیف متنوعی از وسایل عمومی برای انتقال شما حاضرست و بر طبق مرسوم استفاده از وسایل نقلیه عمومی ارزان تر است. تنها نکته ای که در این شهر وجود دارد بحث کارت هوشمند اعتباری است که با توجه به دردسرهای خرید و شارژ کارت خوب تر است از تخفیف ناچیز آن ها صرف نظر و مبلغ کرایه را نقدی پرداخت کنید.

جایگاه ها دیدنی «کازان»

««کازان» شهری چند هزار ساله، اتفاقات و بحران های بسیاری را به چشم دیده است. به همین سبب در جای جای «کازان» می توان نمودهایی از این سرگذشت پر فراز و نشیب را ندید. نخستین چیزی که از این شهر در ذهن گردشگران ثبت خواهد شد، معماری رنگارنگ و البته باشکوه سبک تاتاری است. آثار این معماری طرب انگیز در مجموعه «کاخ کرملین» به زیبایی جلوه گری می کند، به به صورتی که زیادتر گردشگران که تعدادشان هم کم نیست، به هوای دیدن این کاخ مقصد «کازان» را در پیش می گیرند. « «معبد ادیان» نیز یکی دیگر از مکان های گردشگری «کازان» است. معماری معبد، آینه با تمام وجود از روحیه تساهل و درهم آمیختگی ادیان در «کازان» است. «مسجد قل شریف»، «موزه سبک زندگی»، «محله قدیم تاتارها»، «موزه تاریخ طبیعی»، «موزه سالگرد هزار سالگی»، «موزه کودکی شاد»، «موزه تاریخ کازان» و «پارک تفریحی یوریا» تنها قسمتی از دیدنی های سرشناس ” «مسجد قل شریف»، «موزه سبک زندگی»، «محله قدیم تاتارها»، «موزه تاریخ طبیعی»، «موزه سالگرد هزار سالگی»، «موزه کودکی شاد»، «موزه تاریخ کازان» و «پارک تفریحی یوریا» تنها قسمتی از دیدنی های سرشناس “کازان» است.

«سارانسک»» دژ امپراتوری روسیه

سارانسک در قیاس با «کازان» و «سن پترزبورگ» بسیار کوچک تر است و شاید همین امر کمی در ذوق طرفداران ماجراجوی ما بزند، اما شاید اگر بدانید، که درهای این شهر چسبیده به اروپای شرقی تا حدود ۲۰ سال پیش، به روی گردشگران خارجی بسته بوده است، حس کنجکاوی تان برای گشت و گذار در این منطقه ممنوعه حسابی برانگیخته گردد. « «سارانسک» در حقیقت برای امپراتوری شوروی سال های سال نقش یک دژ استراتژیک را بازی کرده است. اهالی «سارانسک» به داشتن عرق ملی شدید معروفند و تقریبا زیادتر جشن های ملی در این شهر شکوهمند هر چه تمام تر برگزار می شود.

اقامت در «سارانسک»

با توجه به این که تازه چند سالی می شود؛ که درهای «سارانسک» به روی گردشگران باز شده، نباید انتظار هتل های لوکس را از این شهر داشت. اگر می خواهید دست کم یک شب را در این شهر به صبح برسانید قطعا به سایت فیفا سر بزنید. اگر هم در پی هتل های ارزان نرخ بیشتری هستید در سایت http://wego.ir ir می توانید لیست انواع اقامتگاه های «سارانسک» را ارزیابی کنید. البته روسیه برای آن که نظر مثبت فیفا را جلب کند، اقامتگاه منحصربه فردی را برای طرفداران تیم های فوتبال مدنظر داشته است. اتاق هایی در یک مجموعه ورزشی که اقامت یک شبه در آن ها، حدود ۲۱ دلار است.

خورد و خوراک در «سارانسک»

تنها غذای غربی نفوذ کرده به دژ مستحکم «سارانسک» همبرگر «مک دونالد» است که با همان مبلغ ۲۵۰ تا ۳۵۰ روبل به فروش می رسد. بجز این غذا، زیادتر رستوران های «سارانسک» منوی کاملا روسی را جلوی مشتریان خود می گذارند. البته سر هر چهارراه این شهر کوچک هم غذا فروشی های سیار و مقرون به صرفه ای هستند؛ که غذا را جلوی چشم مشتری می پزند. اگر از من می پرسید قید این نوع غذاها را بزنید چون به خطر مریضی احتمالی بعدش نمی ارزد.

گذر و مرور در «سارانسک»

««سارانسک» یک فرودگاه کوچک دارد، که زیادتر پروازهای محلی در آن می نشیند. اگر شانس بیاورید همان روز ۲۵ ژوئن پروازی به سمت «سارانسک» از «کازان» وجود داشته باشد شما به چشم برهم زدنی با هزینه ۳۵ تا ۴۰ دلار به «سارانسک» خواهید رسید و الا قطار بین شهری کازان – سارانسک علی رغم FAN ID رایگان به شما سرویس خواهد داد. گذر و مرور در داخل شهر هم به ابزار اتوبوس، مینی بوس، تاکسی و دوچرخه انجام می شود. پهنه کوچک این شهر امکان گردشگری رکاب بانوان را فراهم آورده است. پیشنهاد می کنم، قطعا رکاب بانوان در «پارک فرهنگ و فراغت پوشکین» به تفریح و تفرج بپردازید.

جاهای دیدنی «سارانسک»

شاید فکر کنید «سارانسک» تازه آزاد شده چیزی برای دیدن ندارد و تاریخ در پشت درهای مستحکم دژ ساکن مانده است اما حقیقت این است که در این شهر آثار تاریخی دست نخورده ای از زمان دودمان رومانوف وجود دارد. علاوه بر این در خیابان های شهر نیز بقایای معماری سخت و کسل کننده دوران سوسیالیستی شوروی ثابت است. « «موزه محلی فرهنگی موردوویا»، «موزه هنرهای زیبای ارزیا»، «کلیسای فئودورا اشکولا»، «میدان هزاره» و «پارک فرهنگ و فراغت پوشکین» من جمله جاهای دیدنی «سارانسک» است.

آب و هوا

طبق آخرین پیش بینی ها دست کم دما حدود ۱۲ درجه سانتی گراد و حداکثر دما ۲۵ درجه سانتی گراد در شهرهای میزبان جام جهانی می باشد.

مرجع:خراسان