تاریخ: ۰:۲۴ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
یادداشت| راز رونق گردشگری در آذربایجان غربی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، ، بعد از شش روز کاری، آخرین روز هفته را برای دورهمی خانوادگی در دل طبیعت  زیبای سیلوانا که به منطقه بهره مند از اکسیژن خالص جهان سرشناس هست، انتخاب کردیم. مسیر رفت را با لذت از طبیعت زیبای جاده بند و عبور […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، ، بعد از شش روز کاری، آخرین روز هفته را برای دورهمی خانوادگی در دل طبیعت  زیبای سیلوانا که به منطقه بهره مند از اکسیژن خالص جهان سرشناس هست، انتخاب کردیم.

مسیر رفت را با لذت از طبیعت زیبای جاده بند و عبور از سد شهرچایی سپری کردیم، وضعیت راه مطلوب نبود اما در ازای جاده‌های هزار چاله‌ای که به جاده‌های فوت سرشناس شده‌اند، خوب تر بود.

خواستیم زرنگی کنیم؛ در حقیقت یک تیر و دو نشان، اکنون که تا سیلوانا آمده‌ایم در جشنواره خانوادگی ماهیگیری هم شرکت کنیم اما انتخاب قسمت کم عمق از دریاچه برای ماهیگیری باعث گردید بعد از تقلای ۴ ساعته برای گرفتن ماهی، قلاب‌هایمان را هر بار تهی از آب بیرون بکشیم!

تنها خاطره خوش ما از جشنواره ماهیگیری، تجربه اسب سواری همراه با بیم و لذت بود.

همین‌که از اسبش پیاده گردیدیم به طرف همسرم رفت، با خود گفتم حتماً انتظار پرداخت مبلغی دارد و البته حق هم داشت چون جوان‌های منطقه با اسب و قاطرهایشان به محل اجرای جشنواره آمده بودند تا درآمدی هم از این رهگذر عایدشان گردد.

.. به علت قد کوچک خودش نمی‌توانست سوار اسب گردد اما اسب سواری‌اش عالی بود!

چکیده عطای جشنواره را به لقایش بخشیدیم و آن آفتاب سوزان و زمین‌های خیس را ترک کرده و در منطقه دیگری با منظره‌ای خوب تر، موفق به صید دو ماهی گردیدیم!

این مطلبو از دست ندید!  خوزستان| بهار با شکوفه‌های زودهنگام در بهبهان به روایت تصاویر

به علت قد کوچک خودش نمی‌توانست سوار اسب گردد اما اسب سواری‌اش عالی بود!برای برگشت جاده انهر به ارومیه را برگزیدیم، منطقه را به خوبی نمی‌شناسم اما باید اذعان کنم که هرچه پیش می‌رفتیم رنگ آمیزی طبیعت دلنشین تر می‌شد بخصوص زمانی که باد هم رنگ‌ها را به بازی می‌گرفت و سبزه زار و گلزارها را به رقص درمی آورد.

در این گشت‌وگذار یک روزه از منطقه، به شهر سیلوانا هم سری زدیم. خرسند گردیدم وقتی نگاه کردم که جاده کنار شهر در دست احداث و جدول کشی هست.

در مسیر برگشت وضعیت جاده به اندازه‌ای وخیم بود که باعث گردید از استرس به گفته معروف"هرچه رشته بودیم پنبه شد".

در آن پیچ‌های جاده اکنون باید چاله‌های ریز و دشت را با ماشین دریپ می‌زدیم، البته به شرطی که از مقابل هم با ماشین دیگری شاخ به شاخ نشویم!

چاله‌های جاده، مسیر فوت ارومیه اشنویه و شاهین دژ تکاب را برایم تداعی کرد… ای کاش مسئولین به گردشگری طبیعت استان بها داده و از ایجاد دست کم زیر ساختها مثل راه و جاده غافل نشوند!

اگر آذربایجان غربی را باید دید، باید زیرساخت‌های گردشگری ایجاد گردد!

یادداشت: طاهره زینالی