تاریخ: ۲۰:۳۸ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
گیلان| سازمان مراقبت محیط زیست منحصرا یک  ماه برای تعیین تکلیف مدرسه ها طبیعت مجال دارد

– خبر ها استانها – جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت گفت: سازمان مراقبت محیط زیست کشور باید برای ساماندهی و برطرف موانع سد راه فعالیت مدرسه ها محیط زیست وارد عمل گردد زیرا ادامه فعالیت این مدرسه ها در کشور بدون صادر کردن مجوز‌های قانونی از جایگاه ها ذی‌صلاح امکان‌پذیر نیست. […]

– خبر ها استانها –

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت گفت: سازمان مراقبت محیط زیست کشور باید برای ساماندهی و برطرف موانع سد راه فعالیت مدرسه ها محیط زیست وارد عمل گردد زیرا ادامه فعالیت این مدرسه ها در کشور بدون صادر کردن مجوز‌های قانونی از جایگاه ها ذی‌صلاح امکان‌پذیر نیست.

نایب ریاست فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس از برپایی جلسه‌ای در زمینه تعیین تکلیف مدرسه ها طبیعت اطلاع داد و عنوان نمود:‌ در این جلسه که نماینده ۵۰۰ واحد آموزشی طبیعت نیز در آن حاضر بودند مسائل،‌ ابهامات و راه‌های برطرف کردن مشکلات این نوع مدرسه ها مورد ارزیابی و آنالیز جای گرفت.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه فعالیت مدرسه ها طبیعت در زمان ریاست پیشین سازمان مراقبت محیط زیست کشور پایه‌ریزی گردید گفت: بر طبق گزارشات فعلی سازمان مراقبت محیط زیست ظاهراً روند تأسیس مدرسه ها طبیعت قانونی نبوده و شکل‌گیری آن‌ها بدون اخذ مجوزهای لازم انجام شده هست.

وزیر آموزش و پرورش در مشهد: قسمت کنکور در حال کاهش هست؛ اذن تعطیلی مدرسه ها طبیعت را نمی‌دهیممدرسه ها طبیعت از اغراض توسعه پایدار ۲۰۳۰مدرسه ها طبیعت، کلاهی بر سر زمین های ملیکوچکی‌نژاد به غیرقانونی خواندن فعالیت مدرسه ها طبیعت از سوی کلانتری ریاست فعلی سازمان مراقبت محیط زیست کشور اشاره نمود و گفت: با توجه به اینکه اشخاص بسیار بسیاری در مدرسه ها طبیعت سرمایه‌گذاری کرده‌اند غیرقانونی خواندن فعالیت این مدرسه ها آنها را در چالشی بزرگ قرار داده هست.

این مطلبو از دست ندید!  نمایی از طبیعت بهاری در روستای غیاث‌آباد + تصاویر

وی عدم مشخص گردیدن جایگاه قانونی مدرسه ها طبیعت و ابهام در نحوه فعالیت آنها را از دلایل مشکلات ایجاد شده فعلی دانست و اضافه کرد: بر طبق اعلام نظر پایانی فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار مجلس، سازمان مراقبت محیط‌زیست کشور یک‌ ماه مجال دارد تا نسبت به تعیین تکلیف مدرسه ها طبیعت اقدام نماید.

نایب ریاست کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس با اهتمام بر اینکه سازمان مراقبت محیط زیست در مهلت تعیین شده باید این مدرسه ها را ساماندهی کند عنوان نمود:‌ اگر اصلاح این روند در توصیف وظیفه ها این سازمان قرار نداشت باید مبحث مدرسه ها طبیعت توسط این سازمان به شورای‌عالی آموزش و پرورش ارجاع گردد.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم   نوع فعالیت آموزشی مدرسه ها طبیعت به شکلی ابهام برانگیز هست و این امکان نیز وجود دارد کودکانی که در این مدرسه ها بدون مجوز در حال تعلیم می باشند بعدها دچار مشکلاتی گردند.