گروه: اخبار
تاریخ: ۲۲:۲۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
گوگل اطلاعات پنج میلیون کاربر انگلستانی را دزدیدن کرده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک گروه فعال حمایت کننده حقوق استفاده کنندگان روز پنجشنبه شکایتی را بر علیه شرکت گوگل طرح کرد که این شرکت را به جمع آوری غیر مجاز داده های […]

گوگل اطلاعات پنج میلیون کاربر انگلستانی را دزدیدن کرده استبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک گروه فعال حمایت کننده حقوق استفاده کنندگان روز پنجشنبه شکایتی را بر علیه شرکت گوگل طرح کرد که این شرکت را به جمع آوری غیر مجاز داده های اکثر از پنج میلیون کاربر در انگلستان متهم می کند. طبق این شکایت، شرکت گوگل اطلاعات مرتبط به اکثر از پنج میلیون نفر از استفاده کنندگان تلفن‌های همراه آیفون را در انگلستان بصورت غیر مجاز جمع آوری کرده هست.

طبق شکایت طرح شده از طریق گروه «گوگل به ما مدیون است»، این شرکت فناوری در فاصله سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ میلادی، با قرار دادن «کوکی» های غیر مجاز روی تلفن های همراه کاربران به اطلاعات آنان دست پیدا کرده هست و ضروری هست به آنان غرامت پرداخت کند.

«

طبق گزارش های منتشرشده، شرکت گوگل با استفاده از تکنیک های مخصوص، تنظیمات خصوصی پیش فرض در جستجوگرهای اینترنت «سافاری» شرکت اپل را دور زده و با قرار دادن «کوکی» ها در تلفن های همراه کاربران، به اطلاعات آنان دست پیدا کرده هست. این شرکت پس از ان اطلاعات حاصله را به شرکت های تبلیغاتی به فروش دست یافته هست.

«